اخبار, امنیت

پلت فرم جدید فیشینگ به عنوان یک سرویس به مجرمان سایبری اجازه می دهد صفحات فیشینگ قانع کننده ایجاد کنند

۱۳ مه ۲۰۲۳ راوی لاکشمانان

phishing-as-a-service به عنوان یک سرویس">

یک پلتفرم جدید فیشینگ به عنوان یک سرویس (PhaaS یا PaaS) به نام Greatness توسط مجرمان سایبری برای هدف قرار دادن کاربران تجاری سرویس ابری مایکروسافت ۳۶۵ حداقل از اواسط سال ۲۰۲۲ به کار گرفته شده است و به طور موثر نوار ورود برای حملات فیشینگ را کاهش می دهد.

Tiago Pereira، محقق Cisco Talos گفت: "Greatness، در حال حاضر، تنها بر روی صفحات فیشینگ مایکروسافت ۳۶۵ متمرکز شده است، و به وابستگان خود یک پیوست و سازنده پیوند ارائه می دهد که صفحات فریبکاری و ورود به سیستم بسیار قانع کننده ایجاد می کند."

این شامل آپشن های ی مانند پر کردن آدرس ایمیل قربانی و نمایش لوگوی شرکت مناسب و تصویر پس‌زمینه است که از صفحه ورود واقعی مایکروسافت ۳۶۵ سازمان هدف استخراج شده است. »

کمپین‌های مربوط به Greatness عمدتاً دارای واحدهای تولیدی، مراقبت‌های بهداشتی و فناوری هستند که در ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا، آفریقای جنوبی و کانادا واقع شده‌اند، با افزایش فعالیت در دسامبر ۲۰۲۲ و مارس ۲۰۲۳.

کیت‌های فیشینگ مانند Greatness، عوامل تهدید، تازه‌کارها یا غیره، یک فروشگاه یک‌جای مقرون‌به‌صرفه و مقیاس‌پذیر را ارائه می‌کنند، که طراحی صفحات ورود قانع‌کننده مرتبط با خدمات آنلاین مختلف و دور زدن حفاظت‌های احراز هویت دو مرحله‌ای (۲FA) را ممکن می‌سازد.

به طور خاص، صفحات فریب با ظاهری معتبر به عنوان یک پروکسی معکوس برای جمع آوری اعتبار و رمزهای عبور یکبار مصرف مبتنی بر زمان (TOTP) وارد شده توسط قربانیان عمل می کنند.

phishing-as-a-service به عنوان یک سرویس">

زنجیره‌های حمله با ایمیل‌های مخرب حاوی یک پیوست HTML شروع می‌شوند، که پس از باز کردن، کد جاوا اسکریپت مبهم را اجرا می‌کند که کاربر را به صفحه فرود با آدرس ایمیل گیرنده از قبل پر شده هدایت می‌کند و رمز عبور و کد MFA را درخواست می‌کند.

اطلاعات کاربری و توکن های وارد شده متعاقباً برای دسترسی غیرمجاز به حساب های مورد نظر به کانال تلگرامی وابسته ارسال می شود.

کیت فیشینگ AiTM همچنین دارای یک پنل مدیریتی است که به شرکت وابسته امکان می‌دهد ربات تلگرام را پیکربندی کند، اطلاعات دزدیده شده را ردیابی کند و حتی پیوست‌ها یا لینک‌هایی را ایجاد کند.

علاوه بر این، انتظار داریم که که هر شرکت وابسته یک کلید API معتبر داشته باشد تا بتواند صفحه فیشینگ را بارگیری کند. کلید API همچنین از مشاهده آدرس‌های IP ناخواسته در صفحه فیشینگ جلوگیری می‌کند و ارتباط پشت صحنه با صفحه ورود واقعی مایکروسافت ۳۶۵ را با ظاهر شدن به عنوان قربانی تسهیل می‌کند.

phishing-as-a-service به عنوان یک سرویس">

پریرا گفت: "کیت فیشینگ و API با همکاری یکدیگر یک حمله "man-in-the-middle" را انجام می دهند و اطلاعاتی را از قربانی درخواست می کنند که API سپس در زمان واقعی به صفحه ورود قانونی ارسال می کند."

اگر قربانی از MFA استفاده می‌کند، این به شرکت وابسته PaaS اجازه می‌دهد تا نام‌های کاربری و رمز عبور را به همراه کوکی‌های جلسه تأیید شده سرقت کند.»

این یافته‌ها در حالی به دست می‌آیند که مایکروسافت از ۸ می ۲۰۲۳ برای بهبود حفاظت‌های ۲FA و دفع حملات بمب‌گذاری سریع، تطبیق اعداد را در اعلان‌های فشار Microsoft Authenticator آغاز کرده است.


این مقاله جالب بود؟ ما را در توییتر و لینکدین دنبال کنید تا محتوای اختصاصی بیشتری را که پست می کنیم بخوانید.

خبرکاو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *