سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

پروژه خودروی اپل ظاهراً با مشکلات متعددی روبرو است: از چالش‌های فنی و مدیریتی تا هزینه‌های بالا

اپل در چند سال گذشته به‌طور مخفیانه در حال کار روی پروژه خودرو خود با نام «اپل کار» بوده است و حالا «مینگ-چی کو»، تحلیلگر معتبر محصولات این شرکت در گزارش جدیدی گفته است که غول کوپرتینویی با مشکلاتی روبرو شده است. همانطور که کو در پست جدیدی از شبکه‌اجتماعی ایکس توضیح می‌دهد اگر اپل نوعی استراتژی خرید را برای نفوذ به بازار خودرو اتخاذ نکند، بعید به‌نظر می‌رسد که «اپل کار» طی سال‌های آینده وارد مرحله تولید انبوه شود. روند ...

اپل در چند سال گذشته به‌طور مخفیانه در حال کار روی پروژه خودرو خود با نام «اپل کار» بوده است و حالا «مینگ-چی کو»، تحلیلگر معتبر محصولات این شرکت در گزارش جدیدی گفته است که غول کوپرتینویی با مشکلاتی روبرو شده است.

همانطور که کو در پست جدیدی از شبکه‌اجتماعی ایکس توضیح می‌دهد اگر اپل نوعی استراتژی خرید را برای نفوذ به بازار خودرو اتخاذ نکند، بعید به‌نظر می‌رسد که «اپل کار» طی سال‌های آینده وارد مرحله تولید انبوه شود.

روند توسعه و چالش‌های اپل کار

تاکنون در سال ۲۰۲۳ شایعات کمی درباره پروژه Apple Car منتشر شده است و یکی از موضوعات تکرارشونده در توسعه آن، گزارش‌هایی درباره درگیری‌های داخلی اپل بر سر مسیر پروژه و هدف نهایی آن بوده است. شایعات قبلی حاکی از آن بود که اپل در سال ۲۰۲۵ آزمایش خودروهای خود را آغاز خواهد کرد و قصد دارد در سال ۲۰۲۶ اولین دستگاه‌های اپل کار را به مصرف‌کنندگان ارائه کند.

اما اکنون در شرایطی که به سال ۲۰۲۴ نزدیک می‌شویم، با توجه به شایعاتی که در طول سال جاری درباره اپل کار شنیده‌ایم، بعید به‌نظر می‌رسد که غول سازنده آیفون بتواند برنامه‌های خود را پیاده‌سازی کند.

به‌نظر می‌رسد که اپل در حال حاضر بخش زیادی از تمرکز خود را صرف هدست واقعیت ترکیبی ویژن پرو کرده باشد و آخرین گزارش‌های مربوط به پروژه خودرو این شرکت در مارس ۲۰۲۳ ارائه شده بود. در آن زمان گفته شد که اپل قابلیت‌های خودران پروژه خود را بهبود داده است و قصد دارد آزمایش‌های بیشتری را انجام دهد، اما از آن زمان تاکنون خبر بیشتری درباره این پروژه منتشر نشده است.

اواخر سال گذشته میلادی نیز بلومبرگ در گزارشی بیان کرد که پروژه اپل کار دیگر قرار نیست خودران باشد و رونمایی از آن تا سال ۲۰۲۶ به تعویق افتاده است.

در نهایت باید اشاره کرد که اپل هنوز برای پروژه خود شریک تولیدی انتخاب نکرده است، پس ادعای کو مبنی بر اینکه Apple Car طی چند سال آینده تغییرات اساسی نخواهد داشت، منطقی به‌نظر می‌رسد.