سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

پرداخت کمک‌هزینه‌های تئاتر فجر تا پایان جشنواره/از ۵۰ تا۸۰ میلیون

امیرحسین شفیعی دبیر اجرایی چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، درباره وضعیت پرداخت کمک‌هزینه به گروه‌های حاضر در بخش‌های مختلف جشنواره به خبرنگار مهر گفت: قسط اول کمک‌هزینه بخش‌های مسابقه تئاتر ایران و تئاتر خیابانی را پرداخت کردیم. ظرف یک روز آینده هم قسط اول کمک‌هزینه بخش‌های هویت ملی، غزه و مهمان نیز پرداخت می‌شود.وی تاکید کرد: تا روز پایانی جشنواره، تمامی مبالغ کمک‌هزینه‌ها به گروه‌ها پرداخت خواهد شد. شفیعی درباره میزبان کمک‌هزینه در نظر گرفته‌شده برای گروه‌های حاضر در بخش‌های مختلف جشنواره چهل و دوم، یادآور شد: در ...

امیرحسین شفیعی دبیر اجرایی چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، درباره وضعیت پرداخت کمک‌هزینه به گروه‌های حاضر در بخش‌های مختلف جشنواره به خبرنگار مهر گفت: قسط اول کمک‌هزینه بخش‌های مسابقه تئاتر ایران و تئاتر خیابانی را پرداخت کردیم. ظرف یک روز آینده هم قسط اول کمک‌هزینه بخش‌های هویت ملی، غزه و مهمان نیز پرداخت می‌شود.

وی تاکید کرد: تا روز پایانی جشنواره، تمامی مبالغ کمک‌هزینه‌ها به گروه‌ها پرداخت خواهد شد.

شفیعی درباره میزبان کمک‌هزینه در نظر گرفته‌شده برای گروه‌های حاضر در بخش‌های مختلف جشنواره چهل و دوم، یادآور شد: در فراخوان سقفی را برای تمام بخش‌ها در نظر گرفتیم ولی تصمیم گرفتیم کمک‌هزینه اکثر گروه‌ها را نزدیک به سقف تعیین‌شده و برای برخی گروه‌هایی که دکور سنگین دارند و از شهرهای دورتر به جشنواره آمده‌اند، سقف کمک‌هزینه را در نظر بگیریم.

دبیر اجرایی جشنواره چهل و دوم تئاتر فجر، درباره مبلغ کمک‌هزینه در نظر گرفته‌شده، عنوان کرد: در بخش تازه‌های تئاتر ایران ۸۰ میلیون تومان سقف کمک‌هزینه، در بخش مرور ۵۰ میلیون تومان و عموما سقف کمک‌هزینه باقی بخش‌ها هم تا سقف ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی درباره کمک‌هزینه بخش تئاتر دانشجویی، تاکید کرد: بخش دانشگاهی با کمک وزارت علوم برگزار می‌شود و بلافاصله بعد از این‌که تعهدات ایجادشده وزارت علوم برای دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر، به ما پرداخت شود، کمک‌هزینه بخش دانشجویی را هم پرداخت می‌کنیم.

شفیعی تصریح کرد: با توجه به تورم‌ها و با توجه به این‌که هزینه‌های تولید در سال جاری زمین تا آسمان با حتی یک سال پیش فاصله دارد، این کمک هزینه‌های ناچیز پاسخگوی همه نیاز گروه نیست بلکه ظرفیت مالی و اعتباری ما تا این حد اجازه می‌داد. به عنوان یک کارگردان و تهیه‌کننده تئاتر برای من قابل درک است که این مبالغ کمک‌هزینه کم هست ولی ظرفیت بودجه جشنواره به ما اجازه نمی‌داد تا کمک‌هزینه‌ها را بالاتر ببریم.

۲۲۰۵۷

خبرکاو