متن خبر

پرتاب 55 ماهواره Starlink را در اوایل صبح یکشنبه اسپیس ایکس تماشا کنید

پرتاب 55 ماهواره Starlink را در اوایل صبح یکشنبه اسپیس ایکس تماشا کنید

اخبارپرتاب 55 ماهواره Starlink را در اوایل صبح یکشنبه اسپیس ایکس تماشا کنید
شناسهٔ خبر: 265605 -
خبرکاو:

اسپیس ایکس قصد دارد 55 ماهواره اینترنتی Starlink خود را در اوایل صبح یکشنبه (12 فوریه) به مدار زمین بفرستد، و شما می توانید آن را به صورت زنده تماشا کنید - مشروط بر اینکه آب و هوا همکاری کند.

یک موشک فالکون 9 با 55 سفینه استارلینک قرار است یکشنبه در ساعت 12:10 صبح به وقت شرقی (0510 GMT) از ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا بلند شود. اما امید خود را از دست ندهید. SpaceX در روز جمعه (10 فوریه) از طریق توییتر (در برگه جدید باز می شود) گفت: فقط 20٪ احتمال آب و هوای خوب در زمان پرتاب وجود دارد. فرصت های پشتیبان در اواخر یکشنبه شب و اوایل صبح دوشنبه (13 فوریه) وجود دارد.

هر زمان که ماموریت پرواز می کند، می توانید آن را به صورت زنده در اینجا در Space.com، با حسن نیت از SpaceX، یا مستقیماً از طریق شرکت (در برگه جدید باز می شود) تماشا کنید. انتظار می رود پوشش حدود پنج دقیقه قبل از راه اندازی آغاز شود.

مطالب مرتبط: 10 چیز عجیب در مورد ماهواره های اینترنتی استارلینک اسپیس ایکس

عکسی با نوردهی طولانی از موشک فالکون 9 اسپیس ایکس که 53 ماهواره استارلینک را از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا در 2 فوریه 2023 پرتاب می کند.

عکسی با نوردهی طولانی از موشک فالکون 9 اسپیس ایکس که 53 ماهواره Starlink را از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا در 2 فوریه 2023 پرتاب می کند. (اعتبار تصویر: SpaceX از طریق توییتر)

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، اولین مرحله فالکون 9 8.5 دقیقه پس از بلند شدن بر روی پهپاد SpaceX A Shortfall of Gravitas که در اقیانوس اطلس در سواحل فلوریدا مستقر خواهد شد، فرود خواهد آمد.

طبق توضیحات ماموریت SpaceX (در برگه جدید باز می شود) این دوازدهمین پرتاب و فرود برای این تقویت کننده خاص خواهد بود. در میان پروازهای قبلی آن، شش ماموریت دیگر Starlink و دو پرواز خصوصی فضانوردی برجسته، سفر Ax-1 به ایستگاه فضایی بین‌المللی و پرواز آزاد Inspiration4 به مدار زمین است.

در همین حال، مرحله فوقانی فالکون 9، به حمل و نقل ماهواره‌های استارلینک به مدار پایین زمین ادامه می‌دهد و همه 55 ماهواره را حدود 63 دقیقه پس از بلند شدن، مستقر می‌کند.

پرتاب صبح یکشنبه به ساخت ابرصورت فلکی استارلینک ادامه خواهد داد که در حال حاضر از بیش از 3500 ماهواره عملیاتی تشکیل شده است (در برگه جدید باز می شود) . احتمالاً هنوز هم بسیار بزرگتر می شود: SpaceX مجوز استقرار 12000 سفینه Starlink را دارد و برای 30000 دستگاه دیگر درخواست تأیید کرده است.

پرتاب آینده Starlink دهمین ماموریت مداری اسپیس ایکس در سال و نهمین ماموریت برای اسب کاری فالکون 9 خواهد بود. پرواز دیگر این شرکت در سال 2023 توسط موشک قدرتمند فالکون هوی انجام شد.

مایک وال نویسنده کتاب " Out There (در برگه جدید باز می شود " (انتشارات بزرگ مرکزی، 2018؛ تصویرگری شده توسط کارل تیت)، کتابی در مورد جستجوی زندگی بیگانه است. او را در Twitter @michaeldwall دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است