متن خبر

پرتاب استارلینک اسپیس ایکس در عکس‌های فوق‌العاده ماه را می‌چرخاند

پرتاب استارلینک اسپیس ایکس در عکس‌های فوق‌العاده ماه را می‌چرخاند

اخبارپرتاب استارلینک اسپیس ایکس در عکس‌های فوق‌العاده ماه را می‌چرخاند
شناسهٔ خبر: 266122 -
خبرکاو:

دهمین پرتاب اسپیس ایکس در سال یک پرتاب فتوژنیک بود.

یک موشک فالکون 9 با 55 سفینه استارلینک روز یکشنبه در ساعت 12:10 صبح به وقت شرقی (0510) به وقت گرینویچ به طور بی عیب و نقص پرتاب شد و اسپیس ایکس عکس ها را در توییتر به اشتراک گذاشت (در برگه جدید باز می شود) .

ماه به پرتاب بامداد اولیه از ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا نزدیک است. عکاسان اسپیس ایکس حتی این موشک را که در مقابل ماه برفی تقریباً کامل بود، ثبت کردند.

حدود هشت دقیقه پس از بلند شدن، اولین مرحله فالکون 9 همانطور که انتظار می رفت بر روی پهپاد A Shortfall of Gravitas که در اقیانوس اطلس چند صد مایلی (یا کیلومتر) از سواحل فلوریدا موجود است، فرود آمد.

مطالب مرتبط: 10 چیز عجیب در مورد ماهواره های اینترنتی Starlink اسپیس ایکس

طبق توضیحات ماموریت SpaceX (در برگه جدید باز می شود) این دوازدهمین باری بود که این تقویت کننده خاص پرتاب و فرود آمد. مانیفست ماموریت های قبلی شامل شش سفر دیگر استارلینک و دو پرواز فضانورد خصوصی برجسته است: سفر Ax-1 به ایستگاه فضایی بین المللی در آوریل 2022 و ماموریت Inspiration4 در مدار زمین در سپتامبر 2021.

فالکون 9 55 ماهواره Starlink را به مدار پرتاب کرد pic.twitter.com/kASyhCqrko 12 فوریه 2023

بیشتر ببین

این پرتاب به 55 عضو دیگر از صورت فلکی استارلینک که به سرعت در حال رشد است، مجهز شد، که تا کنون بیش از 3500 ماهواره عملیاتی را شامل می شود (در برگه جدید باز می شود) . SpaceX اجازه دارد 12000 فضاپیمای Starlink را در مجموع قرار دهد و درخواست اضافه کردن 30000 فضاپیمای دیگر را داده است.

داستان های مرتبط:

موشک فالکون 9 از 10 پرتاب سال 2023، 9 مورد را انجام داده است که یکی دیگر توسط موشک قدرتمند فالکون هوی انجام شده است. به گفته ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت Starship، یک سفینه فضایی نسل بعدی که وظیفه دارد محموله‌ها و انسان‌ها را به ماه و فراتر از آن بیاورد، به زودی اولین تلاش خود را در مدار خود پس از یک موتور آزمایشی عظیم در هفته گذشته انجام دهد.

الیزابت هاول یکی از نویسندگان کتاب " چرا من بلندتر هستم (در برگه جدید باز می شود ؟" است. (ECW Press، 2022؛ با فضانورد کانادایی دیو ویلیامز)، کتابی در مورد پزشکی فضایی. او را در توییتر @howellspace دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

دیگر اخبار

معرفی OOP


برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است