متن خبر

پربازدیدترین اخبار سیاس ۷ تیر ایسنا

پربازدیدترین اخبار سیاس ۷ تیر ایسنا

اخبارپربازدیدترین اخبار سیاس ۷ تیر ایسنا
شناسهٔ خبر: 110267 -
خبرکاو:

دستگاه قضایی بر اساس خوشایند و بدآمد دیگران عمل نمی‌کند

به گزارش ایسنا، اظهارات آیت الله رییسی در همایش سراسری قوه قضاییه در صدر اخبار پر مخاطب امروز بود.

رییس قوه قضاییه در این همایش تاکید کرد: دستگاه قضایی بر اساس خوشایند و بدآمد دیگران عمل نمی‌کند و نباید اجازه داد دشمن در صحنه‌سازی و عملیات روانی علیه نظام و سیستم قضایی موفق شود.

مبارزه با فساد ادامه یابد

در این مراسم همچنین رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با رئیس و مسئولان عالی قضایی و همچنین رؤسای کل دادگستریهای سراسر کشور تاکید کردند :مبارزه با فساد که در این دوره به اوج خود رسیده است باید بدون اغماض و بر اساس حق و عدل و قانون و همچنین بدون تعدی و ظلم به افراد بیگناه با قدرت ادامه یابد.

آمار ازدواج سقوط آزاد داشته است

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی یکی از اولویت‌های فرهنگی جامعه را بحث ازدواج عنوان کرد و بیان کرد : در میان مباحث فرهنگی برخی موضوعات را دارای اولویت می‌دانم یکی از این موضوعات بحث خانواده است. در هفت یا هشت سال گذشته آمار ازدواج سقوط آزاد داشته و حدود ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده است. این در حالی است که جمعیت دم بخت ما نه تنها کاهش نداشته، بلکه افزایش نیز داشته است.

اظهارارت امیرحسین بانکی پورفرد در این باره نیز مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

احکام صادره توسط قاضی منصوری باطل نمی‌شود

همچنین توضیحات یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی احکام صادره توسط قاضی منصوری هم از دیگر اخبار پر بازدید بود.

حسن نوروزی در خصوص احتمال بطلان احکام صادره از سوی قاضی فاسد در پاسخ به این سوال که آیا احکام صادره از سوی قاضی منصوری باطل خواهد شد و آیا امکان بازنگری در آن وجود دارد یا خیر، اظهار کرد: خیر بازنگری در این احکام روند خود را دارد.

خبرهای دیگر مرتبط با این موضوع را می توانید در لینک های زیر بخوانید.

راه بازنگری در احکام قاضی منصوری و قاسم زاده اعمال ماده ۴۷۷ است

علت فوت قاضی منصوری هنوز مشخص نیست

***

اشخاصی که برای خودشان دکان باز کرده‌اند از دستگاه قضا تصفیه شوند

«شما آقایان که در رأس قضا واقعید توجه کنید که همه با هم همصدا، همدل و کمک کار هم باشید، و بگذارید دادگستری که مدنظر شماست تصفیه شود. اشخاصی که مفسد هستند و اشخاصی که قضاوت نمی‌دانند و می‌خواهند برای خودشان دکانی باز کنند و یا اهل کار قضاوت نیستند، این افراد تصفیه شوند و اشخاص صالح را جلب نکنند.»

 آنچه خواندید بخشی از گزارش ایسنا با موضوع بازخوانی اندیشه‌ها و دیدگاه‌های امام راحل بود که مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

کنترل بازار ارز با انجام وظایف نظارتی دولت و بانک مرکزی ممکن است

 خبر بعدی تحلیلی درباره نوسانات بازار ارز بود.

مسلم صالحی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت اصلاح مکانیسم بازگشت ارز حاصل از صادرات به داخل کشور بیان کرد : اگر در شرایط فعلی دولت و بانک مرکزی وظیفه نظارتی خود را انجام دهند در همین شرایط هم می‌شود بازار ارز را کنترل کرد.

محمدعلی نجفی تهدید نکرده است

تکذیب یک خبر از سوی وکیل مدافع محمدعلی نجفی هم از پرمخاطب های امروز بود.

حمیدرضا گودرزی خبر منتشره درباره محمد علنی نجفی با موضوع «تهدید به افشاگری در صورت صدور حکم اعدام» را جعلی خواند و بیان کرد که گذشت اولیای دم میترا استاد و منتفی شدن قصاص، جعلی بودن این خبر را نشان می‌دهد.

اعلام نتایج نهایی انتخابات سی و یکمین دوره هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز

اعلام نتایج نهایی انتخابات سی و یکمین دوره هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز هم از دیگر خبرهای پر بازدید بود.

انتخابات سی و یکمین دوره هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز پنج شنبه ۹۹/۳/۵ در محل کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار شد که نتایج آن ساعاتی پیش منتشر شد.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو