سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

پایان کار اپلیکیشن Google Podcasts در ۲۰۲۴؛ کاربران به یوتوب موزیک مهاجرت کنند

براساس اعلام گوگل، این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ برنامه Google Podcasts را تعطیل کرده و به‌عنوان بخشی از برنامه مهاجرت به سرویس YouTube Music، کاربران را به این برنامه هدایت کند. اوایل سال جاری میلادی، گوگل اعلام کرد که یوتوب موزیک از پادکست‌ها در آمریکا پشتیبانی می‌کند و بعد‌ها این انتقال را در سطح جهانی گسترش خواهد داد. همچنین اخیراً این شرکت اعلام کرد که امکانی را به پادکست‌ها ...

براساس اعلام گوگل، این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ برنامه Google Podcasts را تعطیل کرده و به‌عنوان بخشی از برنامه مهاجرت به سرویس YouTube Music، کاربران را به این برنامه هدایت کند.

اوایل سال جاری میلادی، گوگل اعلام کرد که یوتوب موزیک از پادکست‌ها در آمریکا پشتیبانی می‌کند و بعد‌ها این انتقال را در سطح جهانی گسترش خواهد داد. همچنین اخیراً این شرکت اعلام کرد که امکانی را به پادکست‌ها اضافه می‌کند تا کاربران فیدهای RSS را تا پایان سال ۲۰۲۳ در یوتوب آپلود کنند.

مهاجرت از Google Podcasts به یوتوب موزیک

گوگل قصد دارد کاربران را به‌سمت یوتوب موزیک هدایت کند و به‌عنوان بخشی از این برنامه‌ریزی، تصمیم گرفته است که تا سال ۲۰۲۴ پادکست گوگل را متوقف کند. درواقع این شرکت روی تجربه پادکست در یوتوب موزیک سرمایه‌گذاری بیشتری کرده است؛ درحالی‌که اسپاتیفای نیز در تلاش است با پشتیبانی از پادکست ویدیویی و برخی ویژگی‌ها مانند پرسش‌وپاسخ و نظرسنجی، در مسیر برتری‌طلبی حرکت کند.

وقتی YouTube Music بتواند به برنامه‌ای برای پشتیبانی از پادکست‌ها تبدیل شود، کاربران از گوگل پادکست فاصله می‌گیرند و بیشتر تمایل دارند از یوتوب موزیک استفاده کنند. مستندات نشان می‌دهد که به نظر حدود ۲۳ درصد از کاربران فعلی گوگل پادکست در ایالات‌متحده، یوتوب یکی از پرکاربردترین سرویس‌هایی است که از آن استفاده می‌کنند. این درحالی است که تنها ۴ درصد کاربران از پادکست گوگل استفاده می‌کنند.

گوگل در راستای تشویق کاربران به مهاجرت از گوگل پادکست به یوتوب موزیک و برای کمک به آن‌ها در این مسیر، ابزاری برای انتقال در اختیار آن‌ها قرار داده است که امکان گفت ن فیدهای RSS پادکست به کتابخانه YouTube Music را فراهم می‌کند. باید دید درنهایت کاربران چه واکنشی به مهاجرت از گوگل پادکست به یوتوب موزیک نشان می‌دهند.