متن خبر

ویندوز 11 روی رزبری پای؟ به لطف Tiny11 امکان پذیر است

ویندوز 11 روی رزبری پای؟ به لطف Tiny11 امکان پذیر است

اخبارویندوز 11 روی رزبری پای؟ به لطف Tiny11 امکان پذیر است
شناسهٔ خبر: 267747 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

Tiny11 را به خاطر دارید؟ برداشت تازه از ویندوز 11 با حذف حجم زیادی از نفخ، که روی رایانه های شخصی قدیمی تر و با مشخصات کمتر اجرا می شود؟ خب، اکنون امکان اجرای سیستم عامل stripped back در Raspberry Pi وجود دارد.

این شاهکار به دلیل این واقعیت است که توسعه دهنده (NTDEV) یک نصب کننده برای Tiny11 ARM64 ساخته است (در تب جدید باز می شود) و سایت خواهر ما Tom's Hardware (در تب جدید باز می شود) این نسخه را روی Raspberry Pi 4 قرار داده است. .

فقط برای یادآوری، Pi 4 یک کامپیوتر ساده (به طور دقیق، یک برد) با 2 گیگابایت رم (که حداقل مورد نیاز برای Tiny11 است) و پردازنده ای با فرکانس 1.5 گیگاهرتز است.

و خبر اصلی این است که Tiny11 کار می‌کند، اگرچه Tom's نصب روی کارت microSD را توصیه نمی‌کند - زیرا این کار بسیار کند است - بلکه یک درایو فلش USB را توصیه می‌کند.

با این حال، برداشت ضعیف از ویندوز 11 به خوبی اجرا شد - خوب، تقریباً - به برنامه‌ها اجازه می‌داد راه‌اندازی شوند، و برای مثال مایکروسافت اج اجرا شد، و صفحات وب را می‌توان مرور کرد، هرچند عناصری مانند تصاویر زمان زیادی را برای رندر کردن نیاز داشتند. .


تجزیه و تحلیل: یک تکه کوچک از پی که خوراکی است، اما خوشمزه نیست

اجرای Tiny11 بر روی Raspberry Pi 4 جای تعجب نیست، زیرا قبلاً شاهد کارکرد موفقیت آمیز آن با مقدار کمی رم سیستم بوده ایم.

با این حال، در حالی که Tiny11 در Pi 4 قابل استفاده بود، عملکرد تقریباً آنقدر سریع نبود که برای استفاده روزمره قابل قبول باشد. پس ، نصب ویندوز 11 به این روش، بیشتر یک آزمایش جالب است تا یک کاربرد عملی نسخه حذف شده سیستم عامل مایکروسافت.

در اینجا به غیر از عملکرد باتلاقی، مشکلات دیگری نیز وجود دارد که شامل اتصال بی‌سیم مبهم است: تام بيان کرد که وای‌فای Pi با Tiny11 کار نمی‌کند، و در حالی که اتصال بلوتوث می‌توانست با موفقیت ایجاد شود، برای ارسال کار نمی‌کند. فایل ها تمام شد با این حال، اتصال از طریق اتصال اترنت امکان دسترسی به اینترنت را فراهم می کند.

Tiny11 برای ARM64 هنوز در اطراف لبه‌ها بسیار ناهموار است، هرچند که قابل انتظار است، و در واقع چندین اصلاحات اولیه قبلاً به کار گرفته شده است، از جمله یکی برای اشکالی که باعث شکست نصب شده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است