متن خبر

ویجیاتو: ۷ انیمه کمدی که هواداران این ژانر را راضی می‌کند

ویجیاتو: ۷ انیمه کمدی که هواداران این ژانر را راضی می‌کند

اخبارویجیاتو: ۷ انیمه کمدی که هواداران این ژانر را راضی می‌کند
شناسهٔ خبر: 172678 -
خبرکاو:

یکی از سخت‌ترین چالش‌ها برای معرفی انیمه به یک دوست زمانی است که با چالش معرفی انیمه‌ کمدی روبرو می‌شویم. تفاوت سلیقه‌ها، گستردگی عناوین و البته تفاوت فرهنگی و به دنبال آن نامفهوم شدن بسیاری از جوک‌ها برای مخاطبین ایرانی این فرایند به ظاهر ساده را با مشکل روبرو کرده است. از این جهت شاید داشتن یک لیست از انیمه‌های کمدی برای انواع سلیقه‌ها بد نباشد. جذابیت انیمه کمدی فراتر از چیزی‌ است که به نظر می‌رسد، رساندن مفاهیم ارزشمند با بیانی طنز‌آمیز به مخاطب این فرصت را می‌دهند تا به دور از درگیری‌های ذهنی و در آرامش با شخصیت‌ها و ماجراهایشان همراه شود؛ در صورتی که مخاطبین ژانر‌های متفاوت اغلب این فرصت را پیدا نمی‌کنند، سیل حوادث با سرعت پیش می‌رود و همه‌ چیز را با خود می‌برد اتفاقی که در انیمه‌های کمدی کمتر پیش می‌آید. بنابراین برای برسی یک لیست از جالب‌ترین انیمه‌های کمدی با ویجیاتو همراه باشید.

kaguya sama: love is war

تقابل عظیم عشق و غرور. میوکی و کاگویا هر دو از بهترین و با نفوذ‌ترین دانش‌آموزان دبیرستان هستند. میوکی از خاندانی اصیل و ثروتمند و کاگویا نابغه‌مدرسه و پیشرو در برنامه‌های علمی. کشش و علاقه این دونفر در کنار شخصیت مغرورشان آن‌ها را به نبردی تمام عیار کشانده، چه کسی دیگری را مجبور به اعتراف عاشقانه می‌کند؟. برای میوکی و کاگویا اعتراف به معنی شکست و بردگی است، اعتراف‌کننده تا آخر عمر باید جور شکستش را بکشد. می‌توان بيان کرد انیمه کاگویا ساما یکی از پر‌طرفدار‌ترین انیمه‌های کمدی عاشقانه است. پرداختن به سوژه‌ای کلیشه که با ظرافت بسیار در بیان و رفرنس‌های جذاب و خلق موقعیت طنز مخاطب را به خوبی با خود همراه می‌کند. انیمه کاگویا‌ساما از این جهات می‌تواند انیمه کمدی مناسبی برای پیشنهاد به آن دسته از افرادی که می‌خواهند با این ژانر آشنا شوند باشد.Grand blue

ایوری‌کیتاهارا برای آغاز زندگی دانشجویی خود به شهر‌ساحلی ایزو نقل مکان می‌کند. او امیدوار است با زندگی در اتاق بالای مغازه عمویش که یک مغازه لوازم غواصی به نام گرند‌بلو است؛ بتواند زندگی دانشجویی آرامی را تجربه کند اما همه‌چیز با حضور اعضای مست و عیاش باشگاه غواصی بهم می‌ریزد و طولی نمی‌کشد که ایوری خود را درحالی که بازداشت شده در گردابی از اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی میابد. گرند‌بلو، انیمه‌ کمدی به کارگردانی شینجی تاکاماتسو و محصول استودیو Zero_G است که در یک فصل و ۱۲ قسمت تولید و پخش‌شده است. محوریت داستانی این انیمه بر کارکتر ایوری است و تقریبا بیشترین بار‌ کمدی را متحمل است با این حال بقیه کارکتر‌ها نیز به نوبه خود سهمی در ایجاد موقعیت‌های طنز در این انیمه کمدی دارند.

Great teacher onizuka

اونیزوکا ۲۲‌ ساله، کارآموز معلمی در یک مدرسه خصوصی معتبر است. او وظیفه کنترل و هدایت کلاسی را دارد که تمام معلمان پیشین را فراری داده، اما حضور او و تجربه متفاوتش به عنوان رهبر‌سابق یک گنگ موتور‌سوار همه‌چیز را دست‌خوش تغییر می‌کند. اونیزوکا در گذشته با هدف نزدیکی به دختران دبیرستانی شغل معلمی را انتخاب کرده بود اما مواجه‌اش با دانش‌آموزان و مشکلاتشان او را به هدف والاتری می‌کشاند؛ او و راهکار‌های گاهی عجیب و گاهی غیرقانونی‌اش کارآمد واقع می‌شوند و به او هدفی جدید می‌دهد. بهترین معلم دنیا شدن! هدفی که شاید در نگاه اول برای او غیرممکن جلوه‌کند اما گذشت زمان نظرات را درباره او تغییر می‌دهد.

One punch man

این انیمه کمدی روایت‌ طنز زندگی مرد شکست‌خورده‌ای به نام سایتاماست او که زندگی خودش را پوچ و خالی از لذت می‌بیند، تصمیم می‌گیرد تا آخرین شانس خود را برای معنی بخشیدن به زندگی خود و نجات دیگران امتحان کند. سایتاما علی‌رغم فقدان قدرت و استعداد‌ماورایی، با تکیه به توانایی خود و انجام تمرینات معمولی برای سه‌ سال به ابرقهرمانی بی‌همتا تبدیل می‌شود، اما با وجود قدرت و پتانسیل او به شهرتی دست نمی‌یابد و زندگی‌اش دوباره در سراشیبی انزوا قرار می‌گیرد در این حین آشنایی با سایبورگی به نام ژنوس و علاقه او به قدرت‌اش سایتاما را در مسیر پر‌فراز و نشیب قهرمانی و مواجه با دوستان و دشمنان تازه قرار می‌دهد. بزرگترین نقطه‌ قوت این انیمه کمدی اکشن شاید شخصیت‌پردازی آن باشد، شخصیت‌ها جدای اعمالشان در قالب پروتاگونیست یا انتاگونیست بخش عادلانه‌ای را از بار کمدی اثر را بر دوش می‌کشند؛ باری که در اغلب انیمه‎‌های کمدی به دوش شخصیت‌های اصلی است. از طرفی روی دیگر اکشن اثر هیجان مخاطب را در سطح خوبی نگه‌میدارد و اشتیاق لازم را برای رفتن به قسمت بعدی و دنبال‌کردن داستان زندگی سایتاما و دوستانش و البته دشمنانش به مخاطب می‌دهد.

Dr.stone

انیمه دکتر‌ استون بیش از آنکه یک انیمه کمدی جذاب در ژانر علمی تخیلی باشد؛ یک کلاس علمی جالب با بیان ساده است این انیمه یکی از بهترین موارد این لیست برای معرفی به دوستانتان است. یک اثر متفاوت در ژانر کمدی با روند داستانی منظم و موفقیت در به تصویر‌کشیدن آزمایشات علمی در قالب طنز این انیمه را به انتخابی درست برای معرفی بدل کرده. داستان با واقعه‌ای آخر‌الزمانی آغاز می‌شود. همه انسان‌ها تبدیل به سنگ می‌شوند و برای حدود سه‌هزارسال خبری از احیای بشر نمی‌شود اما سنکو که یک دانش‌آموز نابغه است به صورت اتفاقی احیا می‌شود و تلاش خود را برای کشف راز احیای خود آغاز می‌کند، سنکو پس از احیای دوست‌خود دست به احیای بشریت می‌زند تا بتواند قلمروی علم خود‌ را بنا کند.

The Disastrous Life of Saiki k

آرزوی یک زندگی‌ نرمال برای سایکی تبدیل به رویایی دست نیافتنی شده. قدرت‌های بی‌شمارش از پرواز کردن تا تلپاتی و درست کردن آتش از او موجودی ماوراطبیعی ساخته اما با همه این توانایی‌ها او خواستار یک زندگی عادی و به دور از توجهات دوستان و همکلاسی‌هایش است، حضور او به عنوان تنها انسان عاقل بین اطرافیانش در خلق موقعیت‌های طنز موفق بوده و علاوه بر این تلاش او برای معمولی بودن و تلاش احمقانه دوستانش برای نزدیکی به او در این انیمه در خلق این موقعیت‌ها موثر بوده. .Gintama

بزرگ‌ترین و معروف‌ترین عنوان این لیست متعلق به انیمه گینتاماست. انیمه‌ کمدی که می‌توان بيان کرد از لحاظ محبوبیت و شهرت در کنار آثار بزرگی چون ناروتو و دراگون‌بال قرار می‌گیرد و یکی از بهترین آثار کمدی محسوب می‌شود، ارک‌های منسجم، ریتم داستانی منظم، پرهیز از جزئیات بی‌اهمیت و البته روایت جذاب از مهم‌ترین نقاط یک انیمه محسوب می‌شوند که به خوبی در انیمه کمدی گینتاما مشاهده می‌شوند. گینتاما از آن دسته آثاریست که از تمام پتانسیل خود برای ارائه یک اثر درخشان به مخاطب استفاده می‌کند‌، صحبت کردن شخصیت‌ها با مخاطبین یکی از این ترفند‌ها است در بسیاری از قسمت‌ها بیننده به خود می‌آید و می‌بیند شخصیت‌ها او را مخاطب قرار داده و درباره مسائل متفاوتی با او حرف می‌زنند. انیمه گینتاما داستان یک سامورایی به نام گینتوکی را دنبال می‌کند که در ژاپن تسخیر شده توسط موجودات فضایی به نام آمانتو‌ها با دوستانش شینپاچی و کاگورا کسب و کاری عجیب را هدایت می‌کنند، در واقع آن‌ها در ازای پول هر درخواستی را برسی می‌کنند و با روش‌های عجیب و گاها خطرناک خود آن‌ها را حل می‌کنند.

با بهترین انیمه‌ها از نگاه ویجیاتو آشنا شوید:

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو