متن خبر

ویجیاتو: ۴۷ درصد کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی از سریال بازی مرکب رضایت داشتند

ویجیاتو: ۴۷ درصد کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی از سریال بازی مرکب رضایت داشتند

اخبارویجیاتو: ۴۷ درصد کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی از سریال بازی مرکب رضایت داشتند
شناسهٔ خبر: 175505 -
خبرکاو:

سریال بازی مرکب تبدیل به پربیننده‌ترین سریال نت‌فلیکس شده است اما آیا این موضوع یعنی اینکه تمام بینندگان از کلیه اجزای این سریال راضی بودند؟ قطعا نه. آمارهای مختلفی درباره نحوه برخورد تماشاگران با این سریال در جهان منتشر شده و پلتفرم «لایف وب» نیز در ایران به بررسی و واکاوی واکنش کاربران توییتر فارسی نسبت به این سریال و اجزای مختلف آن پرداخته است.

گزارش آماری لایف وب نشان می‌دهد که ۴۷ درصد کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی از سریال بازی مرکب رضایت داشتند و ۳۰ درصد نسبت به آن خنثی بودند. همچنین ۲۲ درصد کاربران از این سریال ناراضی بودند.

این گزارش از دل ۱۲.۳ هزار توییت که متعلق به بیش از ۸ کاربر ایرانی توییتر بوده استخراج شده است. این جامعه آمار چند هزار نفره نسبت به موارد مختلفی از سریال واکنش نشان دادند که بیشتر آن حول محور جذاب بودن سریال و اعلام رضایت از تماشای آن بوده است. در واقع ترازوی اعلام رضایت بیشتر از نارضایتی بوده و افراد راضی ۲۱ درصد و افراد ناراضی ۱۴ درصد را تشکیل می‌دهند.

۱۴ درصد از دیگر کاربران در مورد فیلمنامه سریال اظهار نظر کرده‌اند و این موضوع برایشان جذاب بوده است. از بین این افراد ۳۱ درصد رویکردی مثبت به فیلمنامه داشتند اما ۴۹ درصد آن را نقطه ضعف سریال خواندند. این مساله نشان می‌دهد حتی تماشاگران سریال نسبت به ضعف فیلمنامه آن مصر هستند و آن را دارای نقاط ضعف می‌دانند.

۱۱ درصد از کاربران به مشابه دانستن داستان سریال با موضوع‌های سیاسی و اجتماعی روز اذعان داشتند و آن را انعکاس تصویری از دنیای امروز دانستند. همانطور که احتمالا می‌دانید، سریال نگاهی نقادانه به مساله نظام سرمایه‌داری دارد و با نکوهش این موضوع سعی می‌کند که وجهه تاریک قشر سرمایه‌دار را نشان دهد. این موضوع در دنیای کرونا زده امروزی که اختلاف طبقاتی بیشتر از همیشه شده و قشر مرفه جامعه حتی در برابر ویروس کرونا شانس بیشتری برای زنده ماندن دارند تا قشر کم درآمد، بیشتر از همیشه خودش را نشان می‌دهد.

در ادامه گزارش لایف وب آمده است که ده درصد از توییت‌ها دعوت دیگران برای تماشای سریال بوده. باید بدانید بسیاری از گزارش‌ها نشان می‌دهد که یکی از عوامل اصلی دیده شدن سریال بازی مرکب تبلیغات دهان به دهان بوده و در وهله اول این موضوع باعث هرچه بیشتر دیده شدن آن شده است.

تحلیل روانشناسی سریال squid game

۴ درصد توییت‌ها مردم مربوط به قسمت ششم بوده و به نظر می‌آید این قسمت بیشتر از همه روی کاربران تاثیر گذاشته است و آن را «دراماتیزه ترین» قسمت و یا به بیانی ساده‌تر، «غمگین ترین» قسمت سریال قلمداد کردند. ۴ درصد توییت‌ها مربوط به هیجان بیش از حد سریال است که از نقاط مثبت سریال به شمار می‌رود.

تعداد کمی از توییت‌ها یعنی حدود ۶ درصد نیز مجموعه به موضوعاتی چون تبلیغات فراوان سریال طی هفته‌های اخیر و همچنین صحبت در مورد بازیگران سریال است. باید بدانید بازیگر اصلی زن این سریال کره‌ای پیش از پخش این مجموعه تلویزیونی تنها چند صد هزار فالوور در شبکه اجتماعی اینستاگرام داشت و حالا در آستانه ۲۰ میلیون فالوور قرار گرفته است و یک شبه ره صد ساله را طی کرده است.

از دیگر مواردی که در توییت کاربران به چشم می‌خورد می‌توان به موضوعات زیر اشاره کرد:

  • -اشاره به پر بودن اینستا و تیک و تاک و تایم لاین توییتر از صحبت راجع به این سریال
  • -تاثیر سریال بر فروش برخی محصولات (کفش vans سفید و ابنبات دالگونا)
  • -اشاره به زبان کره ای فیلم و اعصاب خوردی آن
  • -انتقاد از تعریف بیش از حد از این فیلم (مبالغه)
  • -استفاده زیاد از کلمه سمی بودن در خصوص این سریال (اشاره به خاص بودن و عجیب بودن داستان و فیلمنامه)
  • -اشاره هوادارن فیلم و سریال های کره ای به تمسخر سریال های کره ای توسط بسیاری از کاربران قبل از دیدن سریال و کنایه به تغییر رویکرد آنها پس از دیدن این سریال
  • -حمایت برخی عوامل سریال از گروه‌های موسیقی کره ای مثل بی تی اس و اکسو

نظر شما درباره سریال اسکویید گیم (بازی مرکب) چیست و آن را چطور ارزیابی می‌کنید؟ چقدر با نظرات مردم در شبکه‌های اجتماعی همسو هستید و آنها را درست می‌دانید؟

چرا سریال بازی مرکب Squid Game انقدر محبوب شد؟ در یوتوب ویجیاتو تماشا کنید

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو