متن خبر

ویجیاتو: ۱۰ مورد از وحشتناک‌ترین کارهای بین

ویجیاتو: ۱۰ مورد از وحشتناک‌ترین کارهای بین

اخبارویجیاتو: ۱۰ مورد از وحشتناک‌ترین کارهای بین
شناسهٔ خبر: 188722 -
خبرکاو:

احتمالاً خیلی‌ها بین (Bane) را به خاطر شکستن کمر بتمن در داستان Batman: Knightfall بشناسند. اما این ویلن مسئول کارهای وحشتناک‌تری نیز در دوران فعالیتش بوده است.

با دوران کودکی‌ای که بین داشته، نباید تعجب کرد که این شخصیت توانایی پیاده کردن چه کارها و نقشه‌های شرورانه و قتل‌های بی‌رحمانه را دارد. با این حال، بین هر بار به طرز عجیبی کار وحشتناک غیرقابل انتظار دیگری را انجام می‌دهد. تقریباً هر بار که بین به عنوان شخصیت منفی اصلی ماجرا وارد کارزار شده، توانسته حداقل یک کار وحشتناک انجام دهد. البته نه این که در حضورهای کوتاهش چنین روندی نداشته باشد.

حالا در این مطلب قصد داریم به سراغ ۱۰ مورد از وحشتناک‌ترین کارهای بین برویم که در طول دوران فعالیتش در دنیای دی‌سی آن‌ها را انجام داده است.


۱۰. خراب کردن عروسی بتمن

خراب شدن عروسی بتمن یکی از وحشتناک‌ترین کارهای بین محسوب می‌شود

زمانی بود که مخاطبان کمیک‌های بتمن باورشان شده بود که بتمن و کتوومن بالاخره با هم ازدواج می‌کنند. اما تمام این آرزوها به باد رفت. چه کسی را می‌توان به عنوان مقصر معرفی کرد؟ بین!

کنسل شدن این عروسی یکی از پیچیده‌ترین نقشه‌های بین محسوب می‌شود. او از طریق یکی از دوستان قدیمی کتوومن او را قانع کرد که اگر با شوالیه تاریکی ازدواج کند، او دیگر بتمن نخواهد بود. سلینا کایل (Selina Kyle) نیز با در نظر گرفتن این موضوع، برنامه ازدواج را به هم زد.

این نقشه علاوه بر پیچیده بودن، به طرزی غیرالزامی شخصی نیز است. مگر این که بین قصد داشته این گونه انتقام انتخاب شدن بتمن به جای خودش توسط تالیا الغول (Talia Al Ghul) را بگیرد، مشخص نیست که چرا چنین نقشه عجیبی را برای ضربه زدن به دشمنش انتخاب کرده است.

مطلب پیشنهادی:چرا سه جوکر داستان بدی بود؟غیرمنطقی، مشکل‌دار و بدون نتیجه چرا سه جوکر داستان بدی بود؟

۹. قتل عام در زندان

قتل عام زندانی‌ها به دست بین (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
قتل عام زندانی‌ها به دست بین (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

اولین تصویر کامل از بین بالغ در کمیک Batman: Vengeance of Bane این گونه است که این ویلن حدود ۳۰ هم‌بندی خودش را به قتل می‌رساند. ظاهراً دلیل او برای انجام این کار نشان داده قدرتش به تمام ساکنان زندان پینا دارو (Peña Duro) بود.

تقریباً تمام قتل‌های بین را می‌توان نسبت به اهدافش توجیه کرد. با این اوصاف اما این قتل عام خیلی قابل توجیه نیست. توضیح داده شده که این اولین باری بود که بین کنترل خودش را از دست می‌دهد و تسلیم خشم بی‌کرانش می‌شود.

وقتی کاری انجام می‌دهی که زندان‌بان‌های چند ساله یکی از بدترین زندان‌های دنیا را می‌ترسانی، تقریباً می‌توان مطمئن بود که یک کار کاملاً وحشتناک است.۸. دوباره رو به شرارت آوردن

نجات جان بین توسط بتمن در شماره ۴۹ کمیک Batman: Gotham Knights (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
نجات جان بین توسط بتمن در شماره ۴۹ کمیک Batman: Gotham Knights (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

شماره ۴۹ کمیک Batman: Gotham Knights با نشان دادن رابطه نسبتاً دوستانه بتمن و مردی که کمرش را شکسته تمام شد. بزرگ‌ترین دلیل این رابطه دوستانه به خاطر این بود که شوالیه تاریکی با استفاده از لازاروس پیت (Lazarus Pit) جان بین را نجات داد. بعد از این اتفاق خیلی‌ها انتظار داشتن این ویلن حداقل برای مدتی فعالیت‌های قهرمانانه داشته باشد و از زندگی گذشته شرورانه‌اش رستگار پیدا کند.

اما تمام این تصورات خراب شد. بین دوباره تبدل به همان شخصیت منفی متنفر از بتمنی شد که می‌شناختیم. هر چند چنین چیزی تقریباً غیرقابل اجتناب بود اما عجیب به نظر می‌رسد که در آن مقطع بین حتی یک کار خوب نیز انجام نداد.

وقتی یک لحظه رستگاری دارید که رسیدن به آن سه شماره طول کشیده، عجیب است که آن را خیلی راحت دور بیندازید. مخصوصاً به این دلیل که کسی که قصد کشتنش را دارید همان کسی است که کمک کرده تا دوباره به زندگی برگردید.

مطلب پیشنهادی:۲۰ بازیگر که می‌توانند نقش هارلی کویین را بازی کنندجایگزین‌های احتمالی مارگو رابی ۲۰ بازیگر که می‌توانند نقش هارلی کویین را بازی کنند

۷. خرد کردن خفاش

خرد شدن کمر بتمن به دست بین روی کاور Batman: Knightfall (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
خرد شدن کمر بتمن به دست بین روی کاور Batman: Knightfall (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

Batman: Knightfall احتمالاً بهترین راه برای معرفی بین به هر کسی است که با این ویلن بزرگ و ترسناک آشنا نیست. در این داستان می‌بینیم که او استخوان می‌شکند، کارهای شرورانه می‌کند و به طور کلی یک شخصیت کاملاً منفور است.

شکسته شدن پشت و کمر شوالیه تاریکی احتمالاً وحشتناک‌ترین کاری باشد که بین در این داستان انجام داده است. تا قبل از این لحظه، شخصیتی نبوده که واقعاً توانسته باشد بتمن را شکست دهد. با توجه به این موضوع، تماشای این که این تانک انسانی، قهرمان نقاب‌دار داستان را نابود کند، باعث می‌شود تا علاوه بر جذابیت، تبدیل به یک شخصیت شدیداً خطرناک نیز شود.

حتی با گذشت سال‌ها، این لحظه یک نقطه عطف هم برای بتمن و هم برای بین محسوب می‌شود. سخت است که به این مجرم ترسناک فکر کنیم بدون این که نمادین‌ترین لحظه دوران حضورش را به یاد نیاوریم.۶. اجازه مرگ سیکرت سیکس را دادن

آخرین مبارزه بین در کنار سیکرت سیکس (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
آخرین مبارزه بین در کنار سیکرت سیکس (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

سری Secret Six، یک نسخه از بین را به تصویر کشید که احتمالاً از همه نسخه‌ها خیرخواه‌تر به حساب می‌آید؛ هر چند نه به معنای این که او شخصیت خوبی است. در واقع به خاطر حمایت عمیق از هم‌تیمی‌هایش و همچنین داشتن کد اخلاقی آسیب نزدن به بی‌گناهان ولی به قتل رساندن گناهکاران می‌توان او را خیر‌خواه‌تر محسوب کرد.

اما در آخرین شماره Secret Six مشخص شد که بین قصد این را داشت تا اجازه دهد هم‌تیمی‌هایش تا مرگشان بجنگند. این طور توضیح داده شد که او برنامه این کار را از قبل چیده بود تا هیچ ارتباط احساسی با کسی نداشته باشد و بتواند با خیال راحت دوباره به سراغ بتمن برود.

با توجه به زمان زیادی که بین صرف کرده بود تا به این تیم نزدیک شود، دیدن چنین اتفاقی مایه اندوه است. ظاهراً او حاضر بود هر کاری برای آن‌ها انجام دهد. تصور این که بین می‌خواسته همه هم‌تیمی‌هایش بمیرد یک بی‌احترامی خالص به تمام لحظاتی است که با آن‌ها سپری کرده بود.

مطلب پیشنهادی:۸ مورد از وحشتناک‌ترین کارهای هارلی کوییننیمه تاریک هارلی کویین ۸ مورد از وحشتناک‌ترین کارهای هارلی کویین

۵. کشتن مافیای روسیه

شطرنج بازی کردن بین (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
شطرنج بازی کردن بین (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

شاید کشتن مافیای روسیه یک جورهایی قهرمانانه به نظر برسد اما بین به نحوی این کار را انجام می‌دهد تا کوچک‌ترین ذره‌ای از قهرمانی در این عمل نمی‌ماند.

وقتی بین توسط دایونیسیس دوم (Dionysus II) در بازی شطرنج شکست می‌خورد، خشم او را فرا می‌گیرد تا برای اثبات برتری‌اش، اعضای مافیای دایونیسیس را به قتل برساند. یک دلیل کاملاً بچگانه که نه تنها زندگی خودش، بلکه اعضای تیمش را نیز به خطر می‌اندازد. نکته جالب‌تر این است که بین خیلی سریع دست به این کار می‌زند. آن هم فقط برای این که شرم شکست در یک بازی شطرنج را بشوراند.

به قتل رساندن کلی آدم به خاطر نیازت یک چیز است. اما این که انگیزه‌ات مسخره به نظر نرسیدن به خاطر شکست در یک باز رومیزی باشد، حتی باعث می‌شود مسخره‌تر به نظر برسی.۴. تصاحب گاتهام

بین پس از به دست آوردن گاتهام دست به وحشتناک‌ترین کارهای ممکن زد

در خط داستانی City of Bane، شهر گاتهام به دست بین می‌افتد. حالا این شهر را می‌توان در سه کلمه توصیف کرد: یک کابوس کامل.

بین اجازه می‌دهد تا ویلن‌های گاتهام جایگزین افسران پلیس شوند. جوکر و ریدلر (Riddler) اداره پلیس را می‌چرخانند. اسکارفیس (Scarface) تبدیل به خدمتکار شخصی‌اش می‌شود. فایرفلای (Firefly) آتش‌نشانی را اداره می‌کند تا به جای خاموش کردن آتش، آتش به پا کند.

طبیعتاً این وضعیت تأثیر مثبتی روی شهر ندارد. شهروندان در هر لحظه به قتل می‌رسند تا ابزار سرگرمی بدترین دشمنان بتمن را جور کنند.

مطلب پیشنهادی:پنج سوال بی جواب درباره سه‌گانه شوالیه تاریکیمسئله بروس وین پنج سوال بی جواب درباره سه‌گانه شوالیه تاریکی

۳. کشتن جودومستر

کشته شدن جودومستر توسط بین در یکی از پنل‌های شماره ۷ کمیک Infinite Crisis (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
کشته شدن جودومستر توسط بین در یکی از پنل‌های شماره ۷ کمیک Infinite Crisis (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

در یکی از پنل‌های شماره ۷ کمیک Infinite Crisis که شاید خیلی به چشم نیاید، می‌بینیم که بین کمر جودومسترِ (Judomaster) نسبتاً ناشناس را می‌شکند و با همان یک ضربه باعث مرگش می‌شود.

با این که این لحظه به نظر اتفاقی چندان مهم نیست اما پسر این قهرمان با نام توماس جگر (Thomas Jagger) در سری Checkmate در برابر بین قرار می‌گیرد. حالا این ویلن را می‌بینیم که شروع به تمسخر رقیبش می‌کند چون پدرش را به قتل رسانده است. یک حرکت بی‌رحمانه از بین که نه تنها یک قهرمان را کشته، بلکه پسر همان قهرمان را به خاطر غم از دست دادن پدرش مسخره می‌کند.

در سری کمیک‌های Secret Six و Batman، بین لحظات هم‌ذات‌پندارانه مخصوص به خودش را داشته. اما تمام آن‌ها به لطف این حرکتش دور ریخته می‌شوند.۲. گاتهام را دچار طاعون کردن

بین در کمیک Batman: Legacy (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
بین در کمیک Batman: Legacy (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

یک شهر را دچار طاعون کردن همیشه یک عمل وحشتناک محسوب می‌شود و بین نیز در Batman: Legacy تصمیم گرفت همین بلا را سر گاتهام بیاورد.

در عرض یک کمیک، بین را می‌بینیم که یک کشیش روی ویلچر نشسته را می‌کشد، تقریباً هر کسی که با او سر و کار دارد را شکنجه می‌کند و با تبدیل شدن به وارث رأس الغول (Ra’s al Ghul)، فرصت رسیدن بتمن و تالیا به هم را از بین می‌برد.

با تمام این اوصاف، اما هیچ کدام از این اعمال در برابر نقشه بین و رأس برای مسموم کردن گاتهام چیز بزرگی به نظر نمی‌رسند. آن‌ها قصد داشتند از یک عامل بیماری‌زا استفاده کنند که می‌توانست ۹۰ درصد جمعیت را از بین ببرد. سپس بین و رأس الغول به جمعیت باقی مانده حکمرانی می‌کردند.

مطلب پیشنهادی:نحوه تماشای آثار دنیای انیمیشنی DC به ترتیب وقایع داستانیهمان طور که داستان پیش می‌رود نحوه تماشای آثار دنیای انیمیشنی DC به ترتیب وقایع داستانی

۱. کشتن آلفرد

کشته شدن آلفرد توسط بین در شماره ۷۷ کمیک Batman (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
کشته شدن آلفرد توسط بین در شماره ۷۷ کمیک Batman (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

شماره ۷۷ کمیک Batman نشان داد که بین غیرقابل انتظارترین عمل ممکن را انجام می‌دهد. او با استفاده از دستان خالی‌اش گردن آلفرد پنی‌ورث (Alfred Pennyworth) را می‌شکند.

چیزی که بیش از همه باعث ناراحتی می‌شود، این است که رابطه بین آلفرد و بین چندان هم تاریک نیست. این دو در طی وقایع شماره ۳۱ کمیک Batman Eternal با هم همراه شدند تا از تیمارستان آرکهام فرار کنند. به همین دلیل نیز خیلی‌ها تصور می‌کردند بین نسبت به آلفرد چندان بی‌رحم نخواهد بود.

اما بین دقیقاً همان کاری که انتظارش نمی‌رفت را در حضور توماس وین (Thomas Wayne) شرور از یکی از زمین‌ها موازی، و همچنین در برابر چشمان اشک‌بار دیمین (Damian)، انجام داد.

با این که شاید قتل عام بین کار وحشتناک‌تری محسوب شود اما نمی‌توان خرده گرفته اگر کشتن یکی از محبوب‌ترین و دوست داشتن‌ترین اعضای بت‌فمیلی (Batfamily) صدر این لیست را به خود اختصاص دهد.


به مطالعه ادامه دهید

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو