متن خبر

ویجیاتو: ده انیمه که هواداران سریال Rick and Morty باید تماشا کنند

ویجیاتو: ده انیمه که هواداران سریال Rick and Morty باید تماشا کنند

اخبارویجیاتو: ده انیمه که هواداران سریال Rick and Morty باید تماشا کنند
شناسهٔ خبر: 155914 -
خبرکاو:

اگرچه فرصت زیادی تا انتشار فصل بعدی سریال Rick and Morty باقی مانده اما گروهی از هواداران این سریال ممکن است که از صبركردن خسته شده‌ باشند. اگر شما هم جزو این گروه بزرگ هستید در اين مدت می‌توانيد از ديدن چند انيمه‌ جذاب لذت ببريد.

ده انيمه که هواداران سریال Rick and Morty باید تماشا کنند

بدون شک سریال Rick and Morty يكی ‌از بهترين كارتون‌های بزرگسال عصر حاضر است. هرچند، توليد زمان‌بر هر فصل برای طرفدارانش مشكل‌ بزرگی است. هميشه يافتن جايگزينی جذاب برا‌ی برنامه‌های محبوب و برتر دشوار است و يافتن جايگزينی هم‌سطح با سریال Rick and Morty انيميشنی كمدی با داستان‌های پيچيده، صداگذاری و پويانمایی قوی، دشوارتر نيز خواهد بود.

اين ليست به معرفی انيمه‌هایی متناسب با سليقه طرفداران سریال Rick and Morty می‌پردازد و به ويژه مناسب كسانی است كه برای اولين بار می‌خواهند انيمه ببينند. شما می‌توانيد تا آمدن فصل بعدی سریال Rick and Morty خود را با ديدن اين انيمه‌ها سرگرم كنيد.

10

Devilman Crybaby – محصول 2018

ده انيمه که هواداران سریال Rick and Morty باید تماشا کنند

ريك و مورتی را عموما با انيميشن پيچيده و سايكودليكش (Psychedelic) می‌شناسند. ظاهر و سبك انيميشن‌ Devilman Crybaby نيز با انيمه‌های معمول متفاوت است. در اين انيميشن، شخصيت‌ها را با بزرگ‌نمایی بيشتر، و اندامی كشيده‌تر طراحی كرده‌اند تا با ماهيت ديوانه‌وار داستان تناسب بيشتری داشته باشد.

آكيرا يك دانش‌آموز دبيرستانی خوش‌رو است و زمانی كه دوستش ريو (Ryo) او را به يك كلوب شبانه می‌برد، بعد از خوردن مواد مخدر و رقصيدن در كلوب، تبديل به يك شيطان بسيار قدرتمند می‌شود. ژانرهای اين مجموعه، كمدی، ترسناك، اكشن و درام است و موسیقی متن تند و الكترونيكی آن هيجان انيمه را بيشتر می‌كند.

9

.The Disastrous Life Of Saiki K – پخش از 2016 تا 2018

ده انيمه که هواداران سریال Rick and Morty باید تماشا کنند

سايكی كوزو يك دانش آموز دبيرستانی معمولی است. يا دست كم سعی‌ می‌كند اينگونه باشد. سايكی‌ از همان ابتدا‌ی تولد قدرت‌هایی ماورايی دارد. هرچند او قسم خورده كه قدرت‌هایش را هرگز به كسی نشان ندهد و تا حد امكان عادی زندگی كند. اما برخلاف تلاش‌ها و خواسته‌اش، سايكی هميشه در موقعيت‌هایی قرار می‌گيرد كه مجبور است از قدرت‌هايش استفاده كند.

انیمه .The Disastrous Life Of Saiki K يك انيمه كمدی است و به سریال Rick and Morty شباهت‌های زيادی دارد. اين انيمه بسيار سرگرم‌كننده است و پر از شوخی‌های هوشمندانه و در عين حال به شدت احمقانه به نظر می‌رسد.

8

Cowboy Bebop – محصول 1998

ده انيمه که هواداران سریال Rick and Morty باید تماشا کنند

از انیمه Cowboy Bebop معمولا به عنوان يكی از برترين انيمه تمام اعصار ياد می‌شود كه تلفيقی از ژانرهای گاوچرانی/گنگستری/غربی/مبارزات فضایی است. اسپايك و گروهی نامتعارفش در سراسر فضا در سفر هستند و در ازای پولی ناچيز و بخور و نمير ماموريت‌های عجيب و غريبی را به انجام می‌رسانند. سكانس‌های اكشن اين انيمه تركيبی ديوانه‌وار از مبارزه مسلحانه، رزمی و فضایی است و انيميشينی بی‌همتا دارد.

انيمه Cowboy Bebop ظرافت شخصيت‌ كاراكترها را نيز به خوبی مبارزاتشان به تصوير می‌كشد. هرچند پايان انيمه عجولانه است اما در مجموع تركيب دلچسبی از ژانرهای كمدی و اكشن است.7

Neon Genesis Evangelion – پخش از 1995 تا 1996

ده انيمه که هواداران سریال Rick and Morty باید تماشا کنند

يكی از جالب توجه‌ترين ويژگی‌های سریال Rick and Morty اين است كه شخصيت‌های مضحكش را درگير مفاهيم بسيار تاريك فلسفی می‌كند. در چندين قسمت، ريك و مورتی درگير نهيليسم (پوچ‌گرایی) می‌شوند و ماهيت و نقش خودشان در جهان را زير سوال می‌برند.

انیمه Neon Genesis Evangelion نيز چيزی فراتر از يك انيمه نوجوانانه‌ی پر از روبات و هيولا است و يكی از شخصيت‌ها به نام شينجی آكاری هميشه احساس خلاء می‌كند. ما نيز هميشه در داستان هيجان‌انگيز و تعاملی اين انيمه، آن احساس خلاء و كمبود شينجی را تجربه می‌كنيم. مبارزات سهمگين درون داستان، نسبت به ساير انيمه‌های مشابه اندكی واقع‌بينانه‌تر است.

6

Ghost In The Shell – 1995

ده انيمه که هواداران سریال Rick and Morty باید تماشا کنند

تقريبا تمامی‌ نسخه‌های Ghost In The Shell (از جمله دنباله‌های سينمایی و مجموعه تلويزيونی‌اش) ديدنی هستند اما برای شروع بهتر است از همان فيلم اصلی به تماشای اين مجموعه بنشينيد. انیمه Ghost In The Shell تلفيقی ‌از ژانرهای سايبرپانك و اكشن است و دنيایی فرابشری را به تصوير می‌كشد. دركنار داستان‌های جنايی و اكشن، مسائلی مانند ماهيت انسان و اهميت ماديات، هدف زندگی و ماهيت هوش در دنيایی بسيار پيشرفته را نيز مطرح می‌كند.

در اين انيمه مباحث فلسفی اين چنينیِ زيادی مطرح می‌شود و برخلاف ريك و مورتی كه به صورت جزئی‌تر و طنزوارانه به فلسفه می‌پردازد، به نوعی تمامی قسمت‌های‌ Ghost In The Shell با ظرافت تمام بر روی مسائلی از اين دست تمركز دارد.

5

One-Punch Man – پخش از 2015 تا 2019

ده انيمه که هواداران سریال Rick and Morty باید تماشا کنند

مجموعه‌های اندكی‌ می‌توانند در سطح انيمه One Punch Man ژانرهای اكشن و كمدی‌ را تلفيق كنند. سايتاما يك مرد كاملا معمولی‌ است كه ديگران دائما او را كتك می‌زنند. او كه از اين شرايط خسته شده است، وقت خود را صرف يك برنامه تمرينی ساده ولی هزينه‌بر می‌كند تا از نظر جسمی قوی‌تر شود. اما اكنون كه او به قوی‌ترين مرد كره خاكی‌ تبديل شده است و می‌‌تواند جلوی‌ هر كسی‌ را تنها با يك مشت بگيرد، تمام اشتياقش به مبارزه را از دست داده است.

استوديوی افسانه‌ای Mad House اولين فصل اين انيمه را ساخته است و تقريبا تمامی‌ قسمت‌های آن داستانی قوی دارد. One Punch Man يك انيمه‌ی اكشن-كمدی كاملا متفاوت است كه شما می‌توانيد خود را با ديدنش سرگرم كنيد.4

My Hero Academia – از 2016 تا –

ده انيمه که هواداران سریال Rick and Morty باید تماشا کنند

انيمه My Hero Academia به سرعت محبوبيت چشمگيری پيدا كرد و ژانر ابرقهرمانی را به‌گونه‌ای متفاوت به تصوير كشيد. همانطور كه می‌دانيد ريك قيد زندگی‌ ابرقهرمانی را می‌زند و از آن فراری است، درحالی‌ كه در اين انيمه ايزوكو برخلاف ميلش از دنيای ابرقهرمانان ‌رانده شده است.

ايزوكو در دنيایی‌ متولد شده است كه بيشتر مردم قدرت‌های فرابشری دارند و از شانس بدش، او يكی از معدود افرادی است كه هيچ قدرتی‌ ندارد. هرچند، زمانی كه يكی از بزرگترين ابرقهرمان‌های دنيا پتانسيل‌ و روحيه او را می‌بيند، به او قدرت‌هایی را اهدا می‌كند و اين اجازه را پيدا می‌كند تا در مدارسی مختص ابرقهرمانان درس بخواند. از نقاط قوت اين انيمه، انيميشن قوی، كاراكترهای جذاب و تغييرات هوشمندانه ژانرش است.

3

Steins;Gate – محصول 2011

ده انيمه که هواداران سریال Rick and Morty باید تماشا کنند

رينتارو اوكابه يك دانش‌آموز معمولی است كه خود را يك دانشمند ديوانه خطاب می‌كند. البته بعد از اينكه اتفاقی سفر در زمان را كشف می‌كند، چندان هم لقب نامربوطی نيست. اوكابه و گروهش كشف می‌كنند كه می‌توانند سير زمانی‌ را با فرستادن پيام‌هایی به گذشته تغيير دهند. در ابتدا اين پيام‌ها و تغييرات بی‌خطر و بی‌آزار بودند تا اينكه يكی از اين تغييرات در زمان گذشته، نتايجی غيرقابل‌پيشبينی به بار می‌آورد و سازمانی مخفی از آينده آن‌ها را تهديد به مرگ می‌كند.

آثار تغييراتی كه در گذشته ايجاد كرده‌اند آينده‌ای كشنده به بار آورده است و تيم درون يك خط زمانی پيچيده و ناپايدار گير افتاده است و آن‌ها را به سمت پادآرمان‌شهری سوق می‌دهد كه سعی در اجتناب از آن می‌كنند. این انیمه به عنوان انيمه‌ای در ژانر سفر در زمان، پيچش‌های داستانی جالبی را نمايش می‌دهند كه قطعا طرفداران ريك و مورتی از آن لذت خواهند برد.

2

Jojo’s Bizarre Adventure – پخش از 2012 تا –

ده انيمه که هواداران سریال Rick and Morty باید تماشا کنند

توصيف اين انيمه محبوب كار دشواری است زيرا وجهه‌های متفاوت زيادی دارد. بخش‌های از آن مانند يك رمان حماسی داستان پيشينيان و نوادگان يك خانواده را روايت می‌كند، و از طرف ديگر داستان رويارویی اين خانواده با موجودات فراطبيعی‌ مانند خون‌آشام‌ها، جادوگران و ارواح باستانی را به تصوير می‌كشد. اما انيمه جوجو بيشتر بر روی مبارزات ديوانه‌وار با شخصيت‌های ‌منفی ‌كهن‌سالِ داستان تمركز دارد و داستانی اضطراب‌آور دارد.

اين انيمه تلفيقی عجيب از ژانر كمپ و ويژگی‌های مردانه است و نامتعارف‌ترين پيچش‌های داستانی ممكن را به تصوير می‌كشد. همانطور كه می‌دانيد، ريك‌ گهگاهی آنقدر خود را جدی می‌گيرد كه درنهايت احمقانه به نظر می‌رسد و خوشبختانه همين فاكتور را با شدت بيشتری در انيمه جوجو نيز می‌بينيم.1

One Piece – پخش از 1999 تا –

ده انيمه که هواداران سریال Rick and Morty باید تماشا کنند

اين انيمه شايسته جايگاه اول در بين انيمه‌های برتر تمام دوران است. اكشن ديوانه‌وار، شخصيت‌های بسيار متنوع و داشتن تقريبا 1000 قسمت، همگی فاكتورهایی هستند كه باعث پيشی گرفتن اين انيمه از بقيه می‌شود. مانكی دی. لافی كاپيتان يك كشتی دزدان‌دريایی است كه به همراه گروهش در جست و جوی گنج مشهور One Piece است.

اين انيمه تلفيقی ديدنی از ژانرهای اكشن و كمدی است و معمولا پيچش‌های بزرگ داستانش، قسمت‌های زيادی از داستان را به خود اختصاص می‌دهد. خلاقيت به كار رفته در طراحی كشتی‌های دزدان دريایی مختلف، شخصيت‌ها و سلاح‌ها در اين انيمه، به خوبی با ريك و مورتی رقابت می‌كند. انيمه One Peice هميشه رگه‌های طنز خود را حفظ می‌كند و برنامه‌های كمی می‌توانند در ‌سطح اين انيمه، تماشاگران خود را سرگرم ‌كنند.

از مجموعه سریال‌های فراموش‌شده در ویجیاتو بخوانید:

ارسال نظرtt

tt

tt


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو