متن خبر

ویجیاتو: بازی موبایلی Great Conqueror: Rome؛ یک استراتژی حماسی و جذاب

ویجیاتو: بازی موبایلی Great Conqueror: Rome؛ یک استراتژی حماسی و جذاب

اخبارویجیاتو: بازی موبایلی Great Conqueror: Rome؛ یک استراتژی حماسی و جذاب
شناسهٔ خبر: 176567 -
خبرکاو:

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های استراتژي موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Great Conqueror: Rome همراه ویجیاتو باشید.

بازی‌های استراتژی یکی از قدیمی‌ترین سبک‌های بازی‌سازی هستند و از همان ابتدای کار، توانستند که طرفداران بسیاری پیدا کند. بازی‌هایی که همیشه از زمان خودشان جلوتر بودند و برای همین، مکانیزم‌هایی که در آن‌ها استفاده می‌شد را می‌توان در بازی‌های امروزی هم دید. اما چیزی‌که عناوین استراتژی را جذاب‌تر می‌کرد، نحوه روایت گیم‌پلی و المان‌های رنگارنگ آن‌ها بود که مخاطب را درگیری نبردی حماسی برای تبدیل شدن به امپراطوری جدید می‌کرد. از نبردهای فضایی بگیرید، تا داستان‌های تاریخی، بازی‌های استراتژی همیشه کانسپتی متفاوت برای ارائه داشتند.

اما حالا سال‌هاست که بازی‌های استراتژی از آن دوران طلایی خودشان فاصله گرفته‌اند و دیگر هیچ خبری از بازی‌های شاهکار این سبک نیست. اکثر بازی‌های استراتژی به جای این‌که عنوانی جذاب و سرگرم کننده باشند، بیشتر شبیه بازی‌هایی کسل‌کننده شده‌اند و این چیزی نیست که طرفدار این بازی‌ها بخواهد. با این‌حال، هنوز هم می‌توان ردپای باقی مانده این سبک بازی‌ها را در دل پلتفرمی دید که کمتر کسی امیدی به آن داشت، اما حالا جذاب‌تر از همیشه بازگشته است.

استراتژی‌های موبایلی کارشان را با بازی‌های سوپرسل و استودیوهای مستقلی شروع کردند که هرگز فکرش را هم نمی‌کردند که پایه‌گذار فصلی جدید از بازی‌های موبایلی باشند. پس از موفقیت‌هایی سوپرسل با ساخت بازی‌های استراتژی موبایلی به دست آورد، طبیعی بود که پای دیگر توسعه‌دهندگان موبایلی نیز به دل پلتفرم موبایل باز شود. همین موضوع کافی بود تا استراتژی‌های موبایلی جذاب‌تر از همیشه باشند و تجربه‌شان، چندان هم خالی از لطف نباشد.

توسعه‌دهندگان موبایلی متعددی هستند که پلتفرم موبایل را بیش از یک گوشی هوشمند می‌بینند و تمام تلاششان را برای انتقال حسی عالی به مخاطب به کار می‌گیرند. برای این توسعه‌دهندگان محدودیت‌های بازی‌سازی روی پلتفرم موبایل هیچ معنایی ندارد و آن‌چیزی که می‌خواهند، باز‌سازی تجربه‌ای کنسولی روی پلتفرم موبایل است. استودیوی بازی‌سازی EasyTech دقیقا از همان دسته‌ از توسعه‌دهندگانی است که وقتی اسمش را می‌شنوید، باید انتظاراتتان را در حد و اندازه بازی‌های کنسولی بالا ببرید.

EasyTech جز معدود توسعه‌دهندگان موبایلی است که به صورت تخصصی روی بازی‌های استراتژی موبایلی کار می‌کند و به نوعی، پیشکسوت بازی‌سازهای موبایلی است. از طرفی، سری بازی‌های European War و فرنچایز World Conqueror بقدری جذاب بود که استودیوی EasyTech را محبوب‌تر از همیشه کند. استودیویی که استراتژی‌های موبایلی‌اش، می‌تواند حسابی شما را سرگرم کند و تجربه‌ای عالی از نبرد با شیاطین در کهکشان‌های دور، یا حضور در انقلاب فرانسه را برایتان رقم بزند.

Great Conqueror: Rome یکی از جدیدترین دست‌پخت‌های این استودیو است که می‌توان آن را ترکیبی محتاطانه از المان‌های جذاب و ریشه‌های اصلی بازی‌سازی این استودیو قلمداد کرد. عنوانی که صفت یک بازی استراتژی Turn-based به دوش می‌کشد و روی کاغذ، حرف‌های زیادی برای بيان کرد ن دارد. داستان بازی جایی در جنگ‌های تاریخی روایت می‌شود و شما باید کنترل فرماندهان و امپراطورهای قدرتمندی را بگیرید که درگیر نبردی خونین برای بقای حکومتشان شده‌اند. داستانی که علاوه بر انتقالی حسی کلاسیک، کلاس تاریخی تمام عیار برایتان خواهد بود.

برای اجرای بازی موبایلی Great Conqueror: Rome شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

Great Conqueror: Rome از آن دسته از بازی‌های استراتژی موبایلی است که وقتی به گیم‌پلی‌اش نگاه می‌کنید، می‌تواند کمی گیج‌کننده باشد. مکانیزم‌های بازی سخت و پیچیده طراحی شده‌اند و این طبیعی است که شما برای تجربه‌ای هر چه بهتر این بازی، وقت بسیاری را صرف آن کنید. اما از طرفی، همین مکانیزم‌های پیچیده نقشی اساسی در حفظ جذابیت بازی داشته‌اند و شما همیشه چیزی جدید برای تجربه و کشف در Great Conqueror: Rome خواهید داشت.

ما با یک بازی استراتژی با المان‌های Turn-based و Real-time strategy طرف هستیم که ترکیبش با داستان‌ها و رویدادهای تاریخی، وسوسه‌انگیز بنظر می‌رسد. کاری که باید انجام دهید، مدیریت تمامی سرباز‌ها و منابع در بازی است! بطوری که بتوانید با کمترین امکانات، بهترین نتیجه ممکن را بگیرید. امپراطوری‌های اطراف قلمروی شما، به هیچ عنوان از حضور شما در این سرزمین‌ها خوشحال نیستند، بنابراین تمام تلاششان را برای نابودی هرچه بیشتر امپراطوری شما به کار خواهند گرفت. در نتیجه، شما علاوه بر اینکه باید حواستان به فرماندهی سربازانتان باشد، باید نیم ‌نگاهی نیز به دفاع از مرز‌های امپراطوری خودتان داشته باشد.

بخش دیگر مربوط به آیتم‌هایی می‌شود که شما از هر نبرد به دست می‌آورید. برای تبدیل شدن به حکومتی قدرتمند شما طبعا نیاز به فرماندهانی شجاع دارید که بتوانید از توانایی‌های فوق‌العاده آن‌ها در مدیریت سربازانتان استفاده کنید. بازی این قابلیت را به شما می‌دهد تا با استفاده از طلا و آیتم‌هایی که پیدا می‌کنید، فرماندهان مختلفی را به کار بگیرید تا بتوانید ارتشی قدرتمندتر داشته باشید.

یکی دیگر از بخش‌های دوست داشتنی بازی مربوط به کمپین جذاب و گیم‌های متنوعی آن می‌شود که محتوای نسبتا خوبی را در اختیارتان قرار خواهند داد. از طرفی، استودیوی EasyTech نمی‌خواهد که صرفا تجربه‌ای یکنواخت باشد و دیدن گیم‌مودهای مختلف، چیزی است که حسابی می‌تواند سرگرم کننده باشد. فراموش نکنید که Great Conqueror: Rome یک بازی استراتژی موبایلی است و داشتن چنین ویژگی، یک مزیت خوب برایش محسوب می‌شود.

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو