سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

ویجت ها ویندوز ۱۱ را خراب می کنند – و مایکروسافت باگ های دیگری برای مقابله با آن دارد

ixgGDKJg4koVoNYoUChUUT-1200-80.jpg
بر اساس گزارش‌های منتشر شده در Reddit، کاربران ویندوز ۱۱ پس از آخرین به‌روزرسانی این سیستم‌عامل، با مشکلات زیادی روبرو هستند - بسیاری از آنها ادامه دارد. یک مشکل جدید و نسبتاً نگران‌کننده که برخی از افراد تجربه کرده‌اند در موضوع Reddit (در برگه جدید باز می‌شود) در مورد آخرین به‌روزرسانی تجمعی برای ویندوز ۱۱ که اوایل این هفته رسید (KB5026372 برای Windows 11 22H2) برجسته شد. یک Redditor به ما او میگوید : «این به‌روزرسانی دوباره ...

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در Reddit، کاربران ویندوز ۱۱ پس از آخرین به‌روزرسانی این سیستم‌عامل، با مشکلات زیادی روبرو هستند - بسیاری از آنها ادامه دارد.

یک مشکل جدید و نسبتاً نگران‌کننده که برخی از افراد تجربه کرده‌اند در موضوع Reddit (در برگه جدید باز می‌شود) در مورد آخرین به‌روزرسانی تجمعی برای ویندوز ۱۱ که اوایل این هفته رسید (KB5026372 برای Windows 11 22H2) برجسته شد.

یک Redditor به ما او میگوید : «این به‌روزرسانی دوباره پانل ویجت را شکست و اکنون چیز دیگری را خراب می‌کند. فکر می‌کنم این به‌روزرسانی را حذف کنم.»

در واقع، می تواند ویندوز ۱۱ را به طور کامل خراب کند، همانطور که شخص دیگری که تحت تأثیر این مشکل قرار گرفته است (دوباره در Reddit) اشاره می کند (در برگه جدید باز می شود) : «باز کردن ویجت ها به بازی رولت روسی تبدیل شده است. گاهی اوقات کار می کند و گاهی اوقات سیستم عامل را خراب می کند."

کاربر دیگری با موضوع قبلی وارد می‌شود، و خاطرنشان می‌کند که دقیقا همان gremlin را در کار دارند. در واقع ناخوشایند است، اگرچه گفته شد، اما ما شاهد ذکر یک درمان بالقوه بوده ایم (وقتی در زیر به طور عمیق تر در مورد آن بحث کنیم، آن را مطرح خواهیم کرد).

در جای دیگری از موضوع طولانی Reddit برای KB5026372، ما شاهد شکایت هایی هستیم مبنی بر اینکه مشکل SSD ها بسیار کندتر از آنچه باید کار می کنند حل نشده است (مشکلی که از مارس شروع شده است).

همچنین گزارش‌هایی مبنی بر مشکل‌ساز بودن VPN‌ها با به‌روزرسانی وجود دارد - باز هم، یک نقص مداوم در ویندوز ۱۱ - با کاهش سرعت هنگام استفاده از پروتکل‌های L2TP/IPsec و همچنین گزارش مشکلات اتصال.

مشکل دیگری توسط تعدادی از افرادی که از کنترلر ایکس باکس و آداپتور بی سیم Xbox با رایانه شخصی ویندوز ۱۱ خود استفاده می کنند شکایت کرده اند. آنها متوجه می شوند که وقتی کنترلر را خاموش می کنند یک تصادف رخ می دهد. (اما در غیر این صورت، همه چیز خوب کار می کند).

مشکلات جدی آزاردهنده تشخیص TPM نیز باقی می‌ماند و چندین کاربر از این اتفاق شکایت دارند (به نظر می‌رسد این موضوع بر پردازنده‌های مختلف AMD Ryzen تأثیر می‌گذارد).


تجزیه و تحلیل: فلاک به مایکروسافت اخراج شد

بسیاری از این مشکلات گزارش‌شده، مشکلاتی هستند که قبلاً مشاهده شده‌اند، و در حال حل شدن هستند – با اینکه کاربران ویندوز ۱۱ که تحت تأثیر قرار گرفته‌اند، به‌طور جدی از اینکه مایکروسافت هنوز راه‌حلی برای آن‌ها ارائه نکرده است، عصبانی می‌شوند.

ما می‌توانیم تصور کنیم که اگر SSD خود را بسیار کندتر از آنچه باید اجرا می‌کنید (از جمله راه‌اندازی) تجربه می‌کنید، خیلی سریع قدیمی می‌شود. و این باگ از ماه مارس وجود داشته است.

همانطور که یکی از Redditor مشاهده می کند (در برگه جدید باز می شود) : "بیا مایکروسافت... اشکالات امنیتی و کندی باید در اولویت تبلیغات در مورد Edge در نوار جستجو باشد!!!"

به نظر ما آنجا میخ را زده اند.

در مورد مشکل جدید ویجت ها، نمی دانیم که چقدر گسترده است. در حال حاضر فقط چند گزارش پراکنده وجود دارد، پس ما فرض می کنیم که فقط بر تعداد کمی از افراد تأثیر می گذارد. با این حال، با خراب شدن ویندوز ۱۱ گاهی اوقات، بدون شک یک اشکال بسیار ناخوشایند است.

خبر خوب در مورد نقص پنل ویجت این است که همانطور که در بالا ذکر کردیم، یک درمان ظاهری وجود دارد. و این برای حذف به روز رسانی تجمعی، و سپس نصب مجدد آن است، که طبق یک گزارش، مشکل حل می شود. بدیهی است که این توصیه را با مقدار زیادی نمک مصرف کنید – ممکن است برای شما مفید باشد یا نباشد، اما ارزش یک بار خوردن را دارد.