متن خبر

وکیلی: سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان سریع معرفی شود

وکیلی: سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان سریع معرفی شود

اخباروکیلی: سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان سریع معرفی شود
شناسهٔ خبر: 109328 -
خبرکاو:

محمد وکیلی در بیان کرد‌وگو با ایسنا، درباره انتخابش به عنوان رئیس آکادمی والیبال باشگاه سایپای تهران توضیح داد: کاملا به صورت اتفاقی و برای اولین بار آقای کاشانی را ملاقات کردم که از بنده خواستند در بحث زیرساخت و استعدادیابی باشگاه در حد توانم کمک حال باشم. بنده نیز به واسطه اینکه ایشان معلم بوده‌اند حرفشان به دلم نشست و دستی که به سمتم دراز کرده بودند را گرفتم تا فعالیتی را به نفع والیبال کشور هر چند در رده باشگاهی انجام دهیم. فعالیت در رده زیر ۱۷ سال شرایط خاصی دارد و به همین دلیل تصمیم گرفتیم از همین جا برای آینده والیبال ایران تلاش کنیم.

او همچنین در مورد بلاتکلیفی نیمکت تیم ملی نوجوانان توضیح داد: هر کسی که قراراستمسئولیت سرمربیگری تیم نوجوانان را بر عهده بگیرد باید از همین حالا مطالعات و برنامه‌ریزی‌های خود را شروع کند. ایران رده‌ای پایین‌تر از نوجوانان ندارد و به همین دلیل وسعت و پراکندگی بازیکنان به خاطر نبود رده نونهالان زیاد است. از نظر من همین الان هم زمان زیادی را از دست داده‌ایم و باید هر چه سریع‌تر تکلیف مشخص شود. درستاستکه ویروس کرونا تأثیر زیادی بر شرایط ورزش جهان داشته است، اما در دنیا برنامه‌ها تعطیل نیستند و همه کشورها به صورت غیرحضوری و حتی از راه دور مرحله به مرحله برنامه‌های خود را پیش می‌برند. ما هم باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه‌ریزی‌های خود را انجام داده و فعالیت‌های خود را آغاز کنیم.

سرمربی سابق تیم ملی والیبال نوجوانان با بیان اینکه رده نوجوانان نیازمند فعالیت بسیاری است، لازم دانست: نمی‌خواهم برای فدراسیون تعیین تکلیف کنم، اما بهتراستبرنامه‌های خود را ارائه و سرمربی جدید را انتخاب کند تا فعالیت خود را با قدرت آغاز کند. شرایط کار کردن در رده‌های پایه خاصاستو ما هم قصد داریم از همین باشگاه سایپا حداقل گامی را در راستای آینده‌سازی برای والیبال ایران برداریم. هیچ دلگیری هم میان من و فدراسیون وجود ندارد. من معلم هستم و هر جا که باشم دوست دارم به والیبال کشور کمک کنم که اکنون شرایط در رده باشگاهی فراهم است.

وکیلی در مورد شاخص‌های لازم برای سرمربی جدیدی تیم ملی نوجوانان اظهار کرد: از نظر من داشتن تجربه زیاد و اطلاعات بالا در مورد والیبال جهان و خصوصا والیبال ایران می‌تواند اصلی‌ترین ویژگی‌های یک سرمربی خوب برای این رده باشد. سرمربی رده نوجوانان باید بداند در این رده سنی هر دو سال تغییر نسل داریم و باید اطلاعات زیادی را در مورد پتانسیل والیبال ایران داشته باشد. همچنین موضوع مهم ایناستکه کار کردن با نوجوانان صبوری زیادی می‌طلبد. بهتراستسرمربی جدید این موضوع را نیز مد نظر داشته باشد.

او در پاسخ به این سوال که آینده والیبال ایران را می‌توان برای چند سال پیش رو روشن دید، تصریح کرد: همان طور که می‌دانید فرصت برای ستاره‌های فعلی والیبال ما از جمله سعید معروف، محمد موسوی و... زیاد بوده است. حدودا ۱۲ سالاستکه در تیم ملی حضور دارند و البته لایق آن هستند. هدفم از بیان کردن این موضوع آناستکه اگر به جوانان و نوجوانان فعلی خود فرصت دهیم، مطمئن باشید جایگزینان شایسته‌ای برای نسل فعلی هستند. قطعا نسلی که در رده جوانان قهرمان جهان شد می‌تواند در رده بزرگسالان هم موفق ظاهر شود. به هر حال همین بازیکنان هستند که چه بخواهیم چه نخواهیم باید جایگزین نفرات فعلی و ستاره‌ها شوند.

وکیلی بیان کرد: فکر می‌کنم ایران در حال حاضر بین سه کشور اول دنیا در بخش استعدادیابی است. شخصا نگران آینده نیستم، اما هر غفلتی می‌تواند لطمه بزرگی به آینده والیبال ایران بزند. الان روند خوبی داریم و می‌توانیم سریع‌ترش کنیم. در حال حاضر میانگین قدی بازیکنان رده جوانان ما دو متر است، همگی والیبال را می‌فهمند، مهم‌تر از هر چیزی سنشان واقعیاستو توانسته‌اند در همین سنین پایین لژیونر شوند. مطمئن هستم که اگر با همین روند پیش رویم مشکلی در آینده نخواهیم داشت.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو