متن خبر

وزیر صنعت مجددا اعلام کرد: موافق واردات خودرو هستیم

وزیر صنعت مجددا اعلام کرد: موافق واردات خودرو هستیم

اخباروزیر صنعت مجددا اعلام کرد: موافق واردات خودرو هستیم
شناسهٔ خبر: 189547 -
خبرکاو:

مجلس روز گذشته میزبان فاطمی‌امین بود. وزیر صنعت به مجلس رفته بود تا در خصوص کیفیت محصولات تولید داخل توضیحاتی را ارائه کند اما در حین این توضیحات اعلام کرد که وزارتخانه تحت نظر وی نیز همگام با مجلس موافق واردات خودرو است و اتفاقا معتقد است که واردات می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد رقابت بین خودروسازان و قطعه‌سازان شده و بهبود کیفیت محصولات تولید داخل را با خود به همراه داشته باشد.

فاطمی‌امین در جلسه علنی مجلس خطاب به نمایندگان بيان کرد : «برنامه طولانی‌مدت وزارت صمت برای افزایش کیفیت خودرو ایجاد رقابت میان قطعه‌سازان و خودروسازان است که این مهم نیز به طور قطع از طریق واردات امکان‌پذیر خواهد بود. وزارت صمت به عنوان بخشی از بدنه دولت معتقد است که واردات تا حدودی که باعث بهبود وضعیت تولید در داخل شود مثبت خواهد بود.»

مطلب پیشنهادی:آخرین شرایط فروش مدیران خودرو: نخستین طرح فروش تیگو 8 پرو اعلام شد آخرین شرایط فروش مدیران خودرو: نخستین طرح فروش تیگو 8 پرو اعلام شد

وی توضیح داد: «وزارت صمت خواستار اصلاح ساختار صنعت خودروسازی کشور است و در این راستا نیز برنامه‌هایی دارد.»

آنطور که فاطمی‌امین به نمایندگان مجلس توضیح داد وزارت صمت دو برنامه بلندمدت و کوتاه مدت برای اصلاح ساختار صنعت خودروسازی دارد.

گویا خودروسازان و قطعه‌سازان در شرایط فعلی ناچار شده‌اند که کیفیت محصولات تولیدی خود را پایین آورند. حالا وزارت صمت قصد دارد در برنامه کوتاه‌مدت خود با ایجاد شفافیت به کمک سامانه جامع تجارت، تامین مالی زنجیره تولید و همچنین ایجاد یک سازوکار نظارتی کیفیت محصولات تولید داخل را افزایش دهد.

مطلب پیشنهادی:قیمت و شرایط فروش جدید لیفان X70 اعلام شد + مشخصات فنی قیمت و شرایط فروش جدید لیفان X70 اعلام شد + مشخصات فنی
وزیر صنعت واردات خودرو بهبود کیفیت

موافقت وزیر صنعت با واردات خودرو دقیقا در راستای برنامه طولانی‌مدت وی برای اصلاح ساختار صنعت خودروسازی و بهبود کیفیت خودروهای تولید داخل است. به عفیده وزارت صنعتی‌ها آزادسازی واردات در نهایت سبب افزایش کیفیت محصولات تولید داخل خواهد شد.

فاطمی‌امین: مسئولیت کیفیت پایین خودروهای تولید داخل را می‌پذیریم

فاطمی‌امین همچنین در خصوص کیفیت پایین محصولات تولید داخل نیز بيان کرد : «مسئولیت کیفیت پایین خودروها را می‌پذیریم. در این رابطه برنامه‌ای داریم که در اختیار نمایندگان قرار خواهد گرفت. مسائل و مشکلات صنعت خودرو به حق است اما راه حل دارد و می‌توان با کمک مجلس و دولت و شرکت‌های زیرمجموعه وزارت صنعت مشکل را حل کرد و برای آن برنامه طراحی کرده‌ایم.»

بيان کرد ه می‌شود وزارت صمت 9 پروژه برای صنعت خودروسازی کشور تعریف کرده است که امید می‌رود نتیجه نهایی پیاده‌سازی این پروژه‌ها بهبود و اصلاح ساختار صنعت خودروسازی کشورمان باشد.

مطلب پیشنهادی:ثبت‌ نام سایپا 1400: طرح جدید پیش فروش محصولات سایپا ثبت‌ نام سایپا 1400: طرح جدید پیش فروش محصولات سایپا

در حال حاضر واردات خودرو همچنان ممنوع بوده و بزرگترین عامل ادامه یافتن این ممنوعیت نیز مخالفت هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت بر آزادسازی مجدد واردات خودرو است.

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو