متن خبر

وزیری: توجه به وضعیت بسیار بد معیشتی پیشکسوتان هنر و ارتقای فرهنگ عمومی جامعه باید جزو اولویت های اصلی کمیسیون فرهنگی باشد

وزیری: توجه به وضعیت بسیار بد معیشتی پیشکسوتان هنر و ارتقای فرهنگ عمومی جامعه باید جزو اولویت های اصلی کمیسیون فرهنگی باشد

اخباروزیری: توجه به وضعیت بسیار بد معیشتی پیشکسوتان هنر و ارتقای فرهنگ عمومی جامعه باید جزو اولویت های اصلی کمیسیون فرهنگی باشد
شناسهٔ خبر: 111066 -
خبرکاو:

تهیه کننده فیلم های سینمایی «بادام های تلخ» و «حادثه در کندوان» در بیان کرد گو با خبرنگار سینماپرس بیان کرد : بنده امیدوارم عزیزانی که در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی حضور پیدا می کنند نسبت به رشد، ارتقا و اعتلای حوزه فرهنگ و هنر دغدغه داشته باشند. بی تردید تا زمانی که دغدغه لازم توسط این عزیزان وجود نداشته باشد ما نمی توانیم شاهد رشد و تحول در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری باشیم.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی به عنوان یک نهاد قانون گذار که دستگاه های اجرایی باید از قوانین وضع شده توسط آن ها پیروی کنند، مسئولیت بسیار مهم و خطیری را بر عهده دارد. بلاشک قوانینی که توسط نمایندگان محترم مجلس وضع می شود بسیار مهم و ضروری است و تأثیرات مهمی را به دنبال خواهد داشت.

وزیری با بیان اینکه امروزه بسیاری از هنرمندان برجسته سینمای کشور به ویژه پیشکسوتان این حوزه به دلیل بی تدبیری مدیران و مسئولان فرهنگی وضعیت بسیار بدی را از نظر مادی و معیشتی می گذرانند اظهار داشت: بنده امیدوارم نمایندگان محترم حاضر در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با وضع قوانینی دولت را مکلف به حمایت از این گنجینه های گرانبهای عرصه هنر کنند.

این سینماگر تأکید کرد: امروزه سینمای ایران بدل به یک آشفته بازار صرف شده و هیچ چیز در آن بر اساس ضوابط قانونی پیش نمی رود و بیشتر روابط است که جایگزین ضوابط شده از این رو بنده امیدوارم با دغدغه مندی اعضای محترم کمیسیون فرهنگی مجلس بتوانیم شاهد رفع این آشفتگی ها در سینمای کشور باشیم.

تهیه کننده فیلم های سینمایی «ساعت شلوغی» و «حالا چه شود» در خاتمه این بیان کرد گو توجه به مسائلی همچون بیمه هنرمندان، رشد و ارتقای فرهنگ عمومی، پرهیز از ترویج ابتذال در هنرهفتم و... را جزو موارد ضروری برشمرد و خطاب به نمایندگان حاضر در کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد : امید است که یکایک عزیزانی که در این کمیسیون حضور دارند با دغدغه مندی تمامی این موارد را دنبال کنند تا ان شاالله با عنایت پروردگار بتوانیم شاهد رشد و بالندگی حوزه های فرهنگی و هنری کشور و به ویژه سینما باشیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو