متن خبر

وزارت ارتباطات: زمان استفاده از بسته‌های اینترنت پس از رفع محدودیت‌ها تمدید می‌شود

وزارت ارتباطات: زمان استفاده از بسته‌های اینترنت پس از رفع محدودیت‌ها تمدید می‌شود

اخباروزارت ارتباطات: زمان استفاده از بسته‌های اینترنت پس از رفع محدودیت‌ها تمدید می‌شود
شناسهٔ خبر: 226641 -
خبرکاو:

بر اساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، زمان استفاده از بسته‌های اینترنت همراه پس از رفع محدودیت‌های حاکم داخل اینترنت و عادی شدن شرایط کشور، تمدید می‌شود.

به گزارش دیجیاتو روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی داخل اطلاعیه‌ای اعلام کرد مدت زمان استفاده از حجم باقیمانده بسته‌های اینترنت کاربران تمدید می‌شود. به نظر می‌رسد که این تصمیم بخاطر شرایط اینترنت داخل کشور صورت گرفته و داخل واقع وزارت ارتباطات قصد دارد که با این کار، حق و حقوق مشترکین را که داخل این مدت نتوانستند از بسته‌های اینترنتی خود به درستی استفاده کنند، حفظ کند.

بر اساس این اطلاعیه که به تازگی منتشر شده، داخل پی هماهنگی انجام شده با اپراتورهای تلفن همراه، از زمان عادی شدن شرایط و رفع محدودیت‌ها داخل دسترسی به اینترنت، حجم باقیمانده بسته‌های اینترنت کاربران، معادل زمان قطعی، تمدید می‌شود. این زمان هنوز به طور دقیق مشخص نیست و داخل اطلاعیه رگولاتوری درباره «زمان عادی شرایط اینترنت» نیز صحبتی به میان نیامده است. همچنین داخل بیانیه رگولاتوری به این موضوع اشاره نشده که تکلیف مشترکین اینترنت ثابت چه خواهد شد چرا که این دسته از مشترکین نیز با اختلال‌های فراوانی داخل روزهای اخیر مواجه بودند.

گفتنیست چندی پیش نیز «عزت الله ضرغامی» وزیر گردشگری به کاربران وعده داده بود داخل صورت بازگشت آرامش به شرایط کشور، اینترنت پرسرعت‌تری به مردم عرضه خواهد شد. به نظر می‌رسد که وضعیت اینترنت و فیلترینگ و اختلال حاکم داخل آن تنها بسته به برخی شرایط که از سوی دولت اعلام شده، به وضعیت پایداری خواهد رسید.

در دو الی سه هفته گذشته، کاربران با مشکلات عدیده‌ای داخل رابطه با اینترنت و وبگردی روبرو شده‌اند و داخل بسیاری از ساعات شبانه روز، اینترنت داخل برخی مناطق به طور کلی قطع شده و داخل برخی مناطق نیز اختلالات فراوانی پیدا می‌کند. ناگفته نماند داخل برخی ساعات نیز امکان باز کردن وبسایت‌های بین‌المللی وجود ندارد و اینترنت عملا تبدیل به شبکه داخلی شده است. داخل این میان باید بيان کرد فیلترینگ سایت‌ها نیز رشد زیادی داشته و داخل همین چند هفته اخیر، نزدیک به ۱۵ پلتفرم بین‌المللی فیلتر شده‌اند و هنوز خبری از رفع فیلترینگ آنها به گوش نمی‌رسد. همچنین وضعیت هزاران کسب و کار که داخل این مجموعه‌ها فعالیت داشتند، نامشخص است.

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو