متن خبر

واژگونی تریلر حامل بار ذرت در آزادراه خلیج فارس

واژگونی تریلر حامل بار ذرت در آزادراه خلیج فارس

اخبارواژگونی تریلر حامل بار ذرت در آزادراه خلیج فارس
شناسهٔ خبر: 110058 -
خبرکاو:

ابراهیم قنبری در بیان کرد ‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ساعت ۴:۱۱ امروز (۶ تیرماه) خبر واژگونی یک دستگاه تریلر حامل ذرت بر اثر برخورد با یک خودروی پژو ۴۰۵ در کیلومتر ۲۰ عوارضی آزادراه خلیج فارس، به سامانه ۱۲۵ این سازمان اطلاع‌رسانی شد.

وی ادامه داد: این حادثه منجر به مصدومیت و حبس شدن راننده تریلر در خودرو و همچنین مصدومیت راننده پژو ۴۰۵ شده بود.

قنبری بیان کرد : در پی این حادثه، آتش‌نشانان از دو ایستگاه ۶۶ و ۵۵ به همراه سه خودروی آتش‌نشانی سریعا به محل حادثه اعزام شده و با توجه به طولانی بودن مسیر، ساعت ۴:۳۹ به محل حادثه رسیدند و کار امداد و نجات را آغاز کردند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز بیان کرد: با توجه به اینکه خودروی پژو بیشتر از ناحیه عقب خودرو آسیب دیده بود، راننده آسیب دیده سریعا از خودرو خارج شده و به سمت بیمارستان اعزام شد اما کار روی خودروی تریلر واژگون‌شده که پای راننده در آن گیر کرده و باعث حبس شدنش در کابین خودرو شده بود، کار آتش‌نشانان را بسیار سخت کرده بود.

وی با بیان اینکه آتش‌نشانان تقریبا چهار ساعت در این عملیات نفس‌گیر شرکت داشتند، بیان کرد : حضور نیروهای جمعیت هلال احمر نیز در این حادثه کمک خوبی برای نیروهای ما بود که نشان‌دهنده مزیت تعامل دستگاه‌های اجرایی و امدادی است.

قنبری اظهار کرد: راننده تریلر بالاخره پس از یک عملیات سخت و پیچیده از خودرو خارج شد و به نیروهای اورژانس ۱۱۵ تحویل داده شد. در نهایت این عملیات ساعت ۸:۰۳ صبح به پایان رسید.

وی از حضور نیروهای انتظامی و راهور در امدادرسانی به این حادثه تشکر کرد و بیان کرد : در حوادث مختلف به ویژه حوادث جاده‌ای، شلوغ‌کاری شهروندان و عدم رعایت نظم در صحنه حادثه، کار آتش‌نشانان را چند برابر سخت‌تر می‌کند و فشار روانی زیادی به آن‌ها وارد می‌کند؛ نیروهای انتظامی واقعا تلاش خود را می‌کنند اما جا دارد شهروندان نیز نسبت به این نکته توجه داشته باشند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز بر ضرورت تعامل دستگاه‌های امدادی در حوادث مختلف تاکید کرد و بیان کرد : کمبود ایستگاه‌های امداد و نجات در خروجی‌های شهر برای پوشش چنین حوادثی باید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو