سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

وانت نیسان در کنیا مونتاژ می‌شود!

طی ماه‌های گذشته شاهد انتشار تصاویری از صادرات وانت نیسان به کنیا بودیم. این خودرو با رنگ طلایی و اتاق بزرگتر به این کشور آفریقایی صادر شده است. حال رسانه رسمی سایپا یعنی سایپا نیوز، از راه‌اندازی خط تولید زامیاد در کنیا خبر داده است. براساس اعلام سایپا نیوز، جاشوا ایگوتا گاتیمو سفیر کنیا در ایران از نسخه صادراتی و راست‌فرمان وانت نیسان ابراز خرسندی کرده است. سفیر کنیا در گفتگو و دیدار با سعید علی‌زاده مدیرعامل زامیاد، ...

طی ماه‌های گذشته شاهد انتشار تصاویری از صادرات وانت نیسان به کنیا بودیم. این خودرو با رنگ طلایی و اتاق بزرگتر به این کشور آفریقایی صادر شده است. حال رسانه رسمی سایپا یعنی سایپا نیوز، از راه‌اندازی خط تولید زامیاد در کنیا خبر داده است.

سفیر کنیا در زامیاد

براساس اعلام سایپا نیوز، جاشوا ایگوتا گاتیمو سفیر کنیا در ایران از نسخه صادراتی و راست‌فرمان وانت نیسان ابراز خرسندی کرده است. سفیر کنیا در گفتگو و دیدار با سعید علی‌زاده مدیرعامل زامیاد، بر ادامه صادرات وانت نیسان به کنیا تاکید کرد. همچنین خط مونتاژ این وانت در کنیا هم‌اکنون در حال ساخت است. مشتریان کنیایی از وانت نیسان برای حمل بار و مسافر در مسافت‌های کوتاه استفاده می‌کنند. این خودرو در بازار کنیا به وانت زامیاد شهرت دارد. البته وانت نیسان با فرمان راست و رنگ طلایی علاوه بر کنیا، به پاکستان نیز صادر شده است.

خرسندی مشتریان آفریقایی از وانت نیسان

حدود هفت ماه پیش بود که نخستین سری از خودروهای تولیدی زامیاد به آفریقا ارسال شدند. این خودروها به دلیل رنگ طلایی، کابین بزرگتر و همچنین فضای بار بیشتر، نسبت به نسخه‌های عرضه شده در بازار ایران متفاوت بودند. طی روزهای گذشته، ویدیویی از این خودرو در آفریقا منتشر شده است که حاکی از رضایت خریداران آفریقایی است. به نظر می‌رسد رضایت دوطرفه فروشنده و مشتری در صادرات زامیاد به آفریقا، این خودرو را به مرحله مونتاژ در آن کشور رسانده است.

وانت نیسان

باید توجه کرد وانت نیسان خودرویی دیرپا در ایران محسوب می‌شود و بایستی سال‌ها پیش از خط تولید خارج می‌شد. این خودرو هیچ‌کدام از پارامترهای یک خودرو امروزی نظیر مصرف سوخت اقتصادی، راندمان مناسب،‌ راحتی و ایمنی را در اختیار راننده خود قرار نمی‌دهد. با این حال به دلیل محدودیت‌های بازار ایران و هزینه نگهداری کمتر نسبت به خودروهای مشابه، همچنان مشتریان به خرید آن علاقه نشان می‌دهند. نسخه‌های تک دیفرانسیل تویوتا هایلوکس و سایر پیکاپ‌های مشابه که با هدف حمل بار طراحی شده‌اند، جایگزین مناسبی برای وانت زامیاد و سایر خودروهای مشابه به شمار می‌آیند.

خبرکاو