متن خبر

هکری اطلاعات ایمیل صدها نفر از مدیران شرکت‌های مختلف را فروخت

هکری اطلاعات ایمیل صدها نفر از مدیران شرکت‌های مختلف را فروخت

اخبارهکری اطلاعات ایمیل صدها نفر از مدیران شرکت‌های مختلف را فروخت
شناسهٔ خبر: 135183 -
خبرکاو:

تاکنون، بارها کاربران فضای مجازی قربانی حملات هکرها شده‌اند. امنیت مجازی یکی از حقوق مهم کاربران است اما همیشه افرادی هستند که بخواهند این مسئله را زیر پا بگذارند. یکی از علاقه‌ی این دسته از سودجویان هک‌کردن حساب‌های ایمیل است. به‌تازگی، گزارشی منتشر شده است که از احتمال دسترسی یکی از هکرها به اطلاعات قربانیان بالقوه خبر می‌دهد.

به‌گزارش ZDNet و Gizmodo، هکری ادعا کرده است که در حال فروختن صدها ایمیل مایکروسافت است که برای مدیران عامل و معاونان و مدیران شرکت‌های مختلف هستند. این اهداف رئیس یکی از شرکت‌های نرم‌افزاری متوسط آمریکایی و مدیر یکی از کارخانه‌های تولید پوشاک آمریکایی و مدیر مالی یکی از زنجیره‌های خرده‌فروشی اروپایی را شامل می‌شود.

حساب‌های یادشده در تالارهای بيان کرد ‌وگوی زیرزمینی بازار روسیه و بسته به ارزش هر‌کدام، بین ۱۰۰ تا ۱۵،۰۰ دلار فروخته ‌می‌شوند. شرکت اطلاعاتی KELA بيان کرد ه است این هکر شاید با خرید داده از کامپیوتر‌های آلوده به تروجان AzorUlt اطلاعات را سرقت کرده و با استفاده از آن‌ وارد حساب کاربران شده باشد.

در‌این‌میان، فردی پیدا شده است که در حال تأیید اطلاعات ایمیل افرادی است که حساب کاربری آن‌ها را هکر مذکور سرقت کرده است. البته این فرد با وجود تأیید صحت دو حساب کاربری، هنوز موفق نشده است این کار را برای همه‌ی قربانیان انجام دهد. همچنین، این افشاگر به شرکت‌هایی اطلاع‌رسانی می‌کند که اطلاعات آن‌ها به بیرون درز کرده است.

مقاله‌های مرتبط:

اگر فرایند سرقت ایمیل کاربران به همان اندازه موفق باشد که به‌نظر می‌رسد، ممکن است به مدیران و کارمندان بسیاری آسیب بزند. این شیوه‌ی هک می‌تواند برای گرفتن پول از کارمندان شرکت استفاده شود. در این روش، هکر خود را به‌عنوان مدیر اصلی معرفی می‌کند و با ارسال فرم‌های خاص به کارمندان، از آنان می‌خواهد مبلغی برایش واریز کنند. البته از اطلاعات ایمیل‌های هک‌شده می‌توان برای باج‌گیری و اخاذی نیز استفاده شود.

مهاجمان با استفاده از ایمیل‎های دزدیده‌شده، حتی می‌توانند به سایر حساب‌ها و حتی ایمیل‌های کاربران نفوذ و افکار شوم خود را به واقعیت تبدیل کنند. درواقع، می‌توان بيان کرد با داشتن ایمیل افراد، می‌توان کارهای زیادی انجام داد تا به قربانیان آسیب وارد شود.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی هک وسیع انجام‌شده برای دسترسی به ایمیل‌های مدیران و معاونان شرکت‌های مختلف چیست؟

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظرارسال پیامک بلک لیست


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو