متن خبر

هوای زنجان گرم‌تر می‌شود

هوای زنجان گرم‌تر می‌شود

اخبارهوای زنجان گرم‌تر می‌شود
شناسهٔ خبر: 111188 -
خبرکاو:

حسین سلطانی در بیان کرد ‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: میزان دمای هوا در برخی از مناطق این استان از جمله طارم به ۴۰ درجه سانتیگراد بالای صفر نیز خواهد رسید. آسمان زنجان امروز پنجشنبه ۱۲ تیر ماه، صاف تا قسمتی ابری و نوبت بعدازظهر نیز با وزش باد و در برخی مناطق استان با بارش پراکنده باران همراه خواهد شد.

وی بیان کرد : روز جمعه، ۱۳ تیرماه نیز، آسمان زنجان صاف و تا قسمتی ابری و از بعدازظهر نیز با وزش باد همراه خواهد شد.

این مسئول با اشاره به میزان دما هوای این استان در ۲۴ ساعت گذشته، ادامه داد: طی مدت یاد شده، چورزق در شهرستان طارم و شهرستان خرمدره به ترتیب با میزان دمای ۳۴ و ۱۱ درجه سانتیگراد بالای صفر گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق استان زنجان گزارش شدند.

سلطانی میزان دمای هوای فعلی شهر زنجان را ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و بیان کرد : این میزان دما در مقایسه با روز گذشته در همین ساعت، ۲ درجه سانتیگراد کاهش نشان میدهد. ورود توده هوای سرد از عرض‌های شمالی، موجب خنک شدن هوای زنجان شده است. دمای هوای این استان از روز جمعه بین هشت تا ۱۲ درجه سانتیگراد نسبت به روزهای قبل، خنک‌تر شده است.

کارشناس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان زنجان بیان کرد : روز جمعه گذشته زنجان با دمای ۱۱ درجه سانتیگراد بالای صفر به عنوان دومین استان خنک در بین مراکز استان ایران، گزارش شد و در مدت یاد شده شهرهای خدابنده و گرماب به ترتیب با میزان دمای ۱۰ و ۳۳ درجه سانتیگراد بالای صفر خنکترین و گرم‌ترین نقطه این استان بودند.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو