متن خبر

هواپیمای حامل ویرجین گالاکتیک برای اولین بار از سال 2021 پرواز می کند

هواپیمای حامل ویرجین گالاکتیک برای اولین بار از سال 2021 پرواز می کند

اخبارهواپیمای حامل ویرجین گالاکتیک برای اولین بار از سال 2021 پرواز می کند
شناسهٔ خبر: 267512 -
خبرکاو:

هواپیمای حامل ویرجین گالاکتیک برای اولین بار در 16 ماه گذشته به آسمان رفت.

ویرجین گالاکتیک در به‌روزرسانی کوتاهی در توییتر اعلام کرد، این هواپیما که به VMS Eve معروف است، روز چهارشنبه (15 فوریه) یک پرواز آزمایشی از بندر هوایی و فضایی موهاوی کالیفرنیا انجام داد. به گزارش اسپیس نیوز (در برگه جدید باز می شود) که به داده های ردیابی پرواز اشاره می کند، این پرواز بیش از 2.5 ساعت به طول انجامید و به حداکثر ارتفاع حدود 41500 فوت (12650 متر) رسید.

این اولین پرواز حوا از اواخر اکتبر 2021 بود (در برگه جدید باز می شود) ، زمانی که این هواپیما از بندر فضایی آمریکا در نیومکزیکو به موهاو پرواز کرد تا مجموعه ای از تغییرات و ارتقاها را دریافت کند.

در عکس ها: اولین پرواز فضایی Virgin Galactic با سرنشین کامل با ریچارد برانسون

VMS Eve یک قطعه کلیدی از سخت افزار گردشگری فضایی Virgin Galactic است. در طول پروازهای عملیاتی، هواپیما فضاپیمای شش سرنشین VSS Unity شرکت را تا ارتفاع حدود 50000 فوت (15000 متر) حمل می کند. سپس یونیتی خلبانی رها می شود و موتور موشک خود را روشن می کند و راه خود را به سمت فضای زیر مداری هدایت می کند.

این دو تا به امروز چهار پرواز فضایی از این دست انجام داده‌اند که آخرین آنها در ژوئیه 2021 بود، زمانی که یونیتی چهار مسافر - از جمله بنیانگذار گروه ویرجین، ریچارد برانسون - را به و از مرز نهایی حمل کرد.

مدت کوتاهی پس از آن پرواز، Virgin Galactic اعلام کرد که قصد دارد ایو و یونیتی را ارتقا دهد و هر دو وسیله نقلیه را برای یک طلسم از کار بیاندازد. این کار شامل تعویض دکل مرکزی حوا، نقطه ای بین بدنه های دوقلوی هواپیما که یونیتی در آن متصل می شود، بود.

به گفته کلی لاتیمر، مدیر ارشد تست پرواز ویرجین گالاکتیک، پرواز روز چهارشنبه در میان سایر ویژگی‌ها به آزمایش دکل جدید کمک کرد، حتی اگر ایو به تنهایی پرواز کرد.

"یک کاری که ما انجام خواهیم داد این است که آن را - بدون هیچ گونه سفینه فضایی متصل به آن - تا ارتفاع بالا بیرون بیاوریم، آن را در سرد خیس کنیم (مطمئن شوید همه چیز در دمای بسیار سرد کار می کند)، سپس قلاب هایی را که به طور معمول به سفینه فضایی متصل می شوند، فعال می کنیم. لاتیمر در پرسش و پاسخی که این شرکت در روز چهارشنبه ارسال کرد، بيان کرد (در برگه جدید باز می شود) .

داستان های مرتبط:

لاتیمر بيان کرد که VSS Unity به Spaceport America بازگشته است و ایو احتمالاً به زودی به فضاپیمای آنجا خواهد پیوست.

او در پرسش و پاسخ Virgin Galactic گفت: «بعد از اینکه بررسی‌های سیستم را در طول آزمایش اولیه پرواز انجام دادیم، ایو همان پروازی را که ما آن را قایق می‌نامیم به نیومکزیکو پرواز خواهد کرد. "تیم از دیدار مجدد ایو و یونیتی هیجان‌زده است و ما آزمایش‌های بیشتری در مورد ترکیب سفینه مادر و سفینه فضایی داریم - از جمله آزمایش‌های بیشتر روی زمین، سر خوردن و پرواز نیرومند برای تکمیل تاییدیه‌های مورد نیاز اصلاحات وسیله نقلیه."

وقتی این تحلیل ها تمام شد، ویرجین گالاکتیک احتمالاً آماده از سرگیری پروازهای فضایی خدمه خواهد بود. نمایندگان ویرجین گالاکتیک گفته اند که اولین آنها، یک ماموریت تحقیقاتی برای نیروی هوایی ایتالیا، قرار است در بهار امسال پرواز کند.

مایک وال نویسنده کتاب " Out There (در برگه جدید باز می شود " (انتشارات بزرگ مرکزی، 2018؛ تصویرگری شده توسط کارل تیت)، کتابی در مورد جستجوی زندگی بیگانه است. او را در Twitter @michaeldwall دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است