متن خبر

هواپیمای تمام الکتریکی جدید ناسا تقریباً آماده پرواز است

هواپیمای تمام الکتریکی جدید ناسا تقریباً آماده پرواز است

اخبارهواپیمای تمام الکتریکی جدید ناسا تقریباً آماده پرواز است
شناسهٔ خبر: 265902 -
خبرکاو:

هواپیمای ماکسول X-57 ناسا.
ناسا

هواپیمای تمام الکتریکی آزمایشی X-57 ماکسول ناسا سال ها در حال ساخت است، اما به لطف برخی نقاط عطف اخیر و آزمایش های حرارتی، می تواند برای اولین پرواز خود به عنوان یک بسته کامل آماده شود.

این هواپیمای تمام الکتریکی از سال 2016 در دست توسعه بوده است و آژانس فضایی به آرامی همه چیز را از موتورهای الکتریکی، سیستم های باتری و اکنون موتورهای کروز آزمایش کرده است. بله، موتورهای کروز با ملخ‌های اصلی متفاوت هستند، زیرا این کشتی آزمایشی دارای چندین سیستم الکتریکی مختلف است که آن را به جلو و خارج از زمین می‌برد.

ناسا X-57 Maxwell هواپیمای معمولی شما نیست. این هواپیما دارای 12 موتور الکتریکی کوچک است که به بلند شدن کمک می کند و دو موتور کروز بزرگتر و قدرتمندتر. با توجه به آنچه ما می دانیم، از هر چهارده سیستم برای برخاستن و رسیدن به سرعت و ارتفاع کروز استفاده می کند. سپس، 12 مدل کوچکتر برای بهبود آیرودینامیک غیرفعال، خاموش و جمع می شوند.

در آن مرحله، X-57 Maxwell از دو موتور کروز بزرگتر استفاده خواهد کرد. این ترکیب می تواند به کاهش وزن، بهبود برد و کارایی و ارائه یک پرواز آرام تر کمک کند.

این هفته ناسا تایید کرد که آن دو کنترل کننده موتور کروز آزمایشات حرارتی حیاتی را پشت سر گذاشتند که نقطه عطف دیگری برای این فضاپیما است. طبق یک پست وبلاگ، «کنترل‌کننده‌ها از ترانزیستورهای کاربید سیلیکون برای ارائه بازدهی 98 درصدی در هنگام برخاستن با قدرت بالا و کروز استفاده می‌کنند، به این معنی که گرمای بیش از حد تولید نمی‌کنند و می‌توانند با جریان هوا در موتور خنک شوند.»

اکنون که کنترل‌کننده‌ها برخی از شدیدترین شرایط دمایی مورد انتظار در طول پرواز را با خیال راحت مدیریت کرده‌اند، ناسا یک قدم به مونتاژ کل هواپیما برای اولین سفر خود نزدیک‌تر شده است. گفتنی است، رقابت زیادی در این فضا وجود دارد.

متأسفانه، حداقل هنوز تاریخ هدف مشخصی برای اولین پرواز آن وجود ندارد، اما این هواپیما برای تحلیل آمادگی پرواز خود از سوی ناسا آماده است. در نهایت X-57 Maxwell به آسمان خواهد رفت.

از طریق DigitalTrends

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است