سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

هواوی ظاهراً به تولید تراشه‌های هوش مصنوعی نسبت به سری میت 60 اولویت می‌دهد

افزایش تقاضا برای تراشه‌های هوش مصنوعی و محدودیت‌های دیگر، هواوی را وادار کرده است که تولید گوشی‌های میت 60 را کاهش دهد. منابع آگاه گفته‌اند که هواوی از یک مرکز برای تولید تراشه‌های هوش مصنوعی Ascend و تراشه‌های موبایل Kirin استفاده می‌کند و به نظر می‌رسد غول فناوری چینی تولید تراشه‌های هوش مصنوعی را در اولویت قرار داده است. براساس گزارش رویترز، با افزایش رقابت جهانی بر سر توسعه هوش مصنوعی‌های قدرتمندتر و از سویی تحریم‌های فزاینده آمریکا، هواوی تمرکز ...

افزایش تقاضا برای تراشه‌های هوش مصنوعی و محدودیت‌های دیگر، هواوی را وادار کرده است که تولید گوشی‌های میت 60 را کاهش دهد. منابع آگاه گفته‌اند که هواوی از یک مرکز برای تولید تراشه‌های هوش مصنوعی Ascend و تراشه‌های موبایل Kirin استفاده می‌کند و به نظر می‌رسد غول فناوری چینی تولید تراشه‌های هوش مصنوعی را در اولویت قرار داده است.

براساس گزارش رویترز، با افزایش رقابت جهانی بر سر توسعه هوش مصنوعی‌های قدرتمندتر و از سویی تحریم‌های فزاینده آمریکا، هواوی تمرکز خود را بیشتر روی تولید تراشه‌های هوش مصنوعی Ascend می‌گذارد. این شرکت درحالی این تصمیم را می‌گیرد که برای اولین‌بار در طی سه سال گذشته بیشترین میزان فروش گوشی‌های هوشمند را از آن خود کرده است.

هواوی و تراشه‌‌های هوش مصنوعی

تمرکز هواوی بر تولید تراشه‌های هوش مصنوعی

باتوجه به اینکه حدود 90 درصد بازار تراشه‌های هوش مصنوعی در اختیار شرکت آمریکایی انویدیا است، تحریم‌های گسترده ایالات متحده باعث شده که چین به سمت ساخت تراشه‌های داخلی برود. اکنون تراشه Ascend 910B رقیب اصلی تراشه هوش مصنوعی انویدیا در چین محسوب می‌شود. هواوی ظاهراً می‌خواهد تولید تراشه‌های Ascend را نسبت به تراشه‌های Kirin در اولویت قرار دهد و به همین دلیل تولید گوشی‌های هوشمند میت 60 کمتر خواهد شد. البته هنوز مشخص نیست هواوی چه زمانی می‌خواهد این تصمیم را عملی کند.

به‌طورکلی هواوی اطلاعات دقیقی از ساخت این تراشه‌ها منتشر نکرده است؛ پیش‌ازاین‌ نیز این شرکت در سکوت خبری تراشه‌های گوشی‌های هوشمند خود را ساخت و با عرضه آن‌ها مقامات آمریکایی را شگفت‌زده کرد، مخصوصاً زمانی که این شرکت اعلام کرد توانسته گوشی‌های خود را به فناوری 5G مجهز کند.

هواوی همراه با بزرگ‌ترین سازنده تراشه‌های چین یعنی شرکت SMIC توانست به این پیشرفت‌ها دست پیدا کند. البته باتوجه به موانع آمریکا برای صادرات دستگاه‌های لیتوگرافی فرابنفش، فرایند ساخت این تراشه‌ها پرزحمت‌تر و پرهزینه‌تر شده و احتمالاً بازدهی کمتری داشته باشند.

خبرکاو