متن خبر

همکاری هیوندای و میشلن با هدف ساخت تایرهای مخصوص خودروهای برقی

همکاری هیوندای و میشلن با هدف ساخت تایرهای مخصوص خودروهای برقی

اخبارهمکاری هیوندای و میشلن با هدف ساخت تایرهای مخصوص خودروهای برقی
شناسهٔ خبر: 214046 -
خبرکاو:

هیوندای و میشلن از امضای یک تفاهمنامه خبر دادند. این تفاهمنامه در زمینه تولید نسل جدید تایرهای مخصوص برای خودروهای الکتریکی لوکس امضا شده است. طبق توافقات صورت گرفته، تایرهای تولیدی توسط میشلن باید بهینه‌ترین عملکرد را ارائه کنند. به عبارت دقیق‌تر این تایرها باید از نظر برد حرکتی و مقاومت (بخاطر وزن بیشتر خودروهای برقی) در سطح بالایی قرار داشته باشند.

همکاری هیوندای و میشلن

در کنار این، هیوندای و میشلن تحقیقات مشترکی را در زمینه تحلیل علل فرسودگی تایرها، فشارهای موجود و اصطکاک با جاده آغاز خواهند کرد. هدف از این تحقیقات ارتقا و بهبود کیفیت تایرها اعلام شده است. از آنجایی که تایرهای مشترک میشلن و هیوندای قرار است در مدل‌های لوکس بکار گرفته شوند، میزان صدای تولیدی و راحتی آنها در سرعت بالا نیز باید مناسب باشد.

سبز بودن تایرها و صدمات کمتر به محیط زیست، دیگر موضوعی است که در همکاری هیوندای و میشلن مورد توجه قرار می‌گیرد. بيان کرد ه می‌شود در این تایرها تا 50 درصد از وزن کلی، مربوط به مواد دوستدار محیط زیست خواهد بود.

همکاری هیوندای و میشلن

بونگ-سو کیم مدیر بخش توسعه شاسی گروه هیوندای همکاری با میشلن را منجر به نوآوری‌های واقعی در تکنولوژی تایر توصیف کرده و بيان کرد ه این همکاری جایگاه هیوندای در صنعت حمل و نقل هوشمند را ارتقا خواهد داد. وی بيان کرد ه با ترکیب تکنولوژی کره‌ای‌ها با تخصص میشلن، مطمئنا نوآوری‌های شگرفی در زمینه عملکرد تایرها رخ خواهد داد.

تفاهمنامه هیوندای و میشلن از نظر قانونی الزام‎‌آور نیست. این دو کمپانی پیشتر و در سال 2017 قراردادی را امضا کردند که نتایج آن اینک در تایرهای اختصاصی آیونیک 5 به بار نشسته است. 

همکاری هیوندای و میشلن

جورجز لوی (Georges Levy) معاون ارشد میشلن در بخش تجهیزات خودرویی، در این باره بيان کرد ه:

«همکاری گروه هیوندای موتور و میشلن در 5 سال گذشته به عرضه موفقیت‌آمیز آیونیک 5 کمک شایامی کرد. ما خوشحالیم که اعلام کنیم این همکاری به مدت سه سال دیگر در زمینه تکنولوژی‌های جدید و برای حمل و نقل ایمن‌تر و پاک‌تر ادامه خواهد یافت. همکاری هیوندای و میشلن بر مبنای یک هدف مشترک در راستای پیشرو بودن، عملکرد و نوآوری شکل گرفته است. این فاکتورها با در نظر گرفتن چالش‌های کنونی، بیش از هر زمان دیگر ضروری و مهم هستند.»

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو