سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

همانطور که Techstars دوباره ابزار می کند، برخی از کارکنان سابق می گویند که تمرکز خود را بر آنچه باعث موفقیت آن شده است از دست داده است

گروه شتاب دهنده معروف Techstars از تغییرات زیادی در عملکرد خود در این هفته خبر داد ، از جمله تعطیلی برخی از برنامه های شهری خود. انتقاد اعضای سابق آن از تصمیمات آن، کانال‌های رسانه‌های اجتماعی را روشن کرد که استدلال می‌کردند که شتاب‌دهنده استارت‌آپ مشهور تمرکز خود را بر روی همان چیزی که از لحاظ تاریخی باعث موفقیت آن شده است، از دست داده است: عملیات‌های مبتنی بر شهر در مناطقی که ...

گروه شتاب دهنده معروف Techstars از تغییرات زیادی در عملکرد خود در این هفته خبر داد ، از جمله تعطیلی برخی از برنامه های شهری خود.

انتقاد اعضای سابق آن از تصمیمات آن، کانال‌های رسانه‌های اجتماعی را روشن کرد که استدلال می‌کردند که شتاب‌دهنده استارت‌آپ مشهور تمرکز خود را بر روی همان چیزی که از لحاظ تاریخی باعث موفقیت آن شده است، از دست داده است: عملیات‌های مبتنی بر شهر در مناطقی که با برنامه‌های دیگر از این دست انبوه نیستند. و یکی از مدیران سابق Techstars (MD) به TechCrunch بيان کرد که دور شدن از جمع آوری کمک های مالی محلی برای برنامه های شتاب دهنده شهری یک اشتباه بود.

بسته شدن آتی شتاب‌دهنده‌های بولدر و سیاتل پس از آن صورت می‌گیرد که این گروه تصمیم گرفت برنامه مستقر در آستین خود را متوقف کند ، رویدادی که TechCrunch در اواخر سال 2023 در مورد آن گزارش داد.

با توجه به ردپای گسترده جهانی و سابقه طولانی سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های اولیه، تغییرات در نحوه عملکرد Techstars بر بنیان‌گذاران و اکوسیستم‌های مخاطره‌آمیز محلی در سراسر جهان تأثیر خواهد گذاشت.

اتصال محلی

در پی تصمیم Techstars برای عقب نشینی از برخی بازارها، مدیر عامل سابق Techstars Seattle، Chris DeVore یادداشتی طولانی نوشت که از انتخاب های استراتژیک گروه، از جمله تمرکز تلاش های جمع آوری کمک های مالی، و ایجاد برنامه هایی با حامیان مالی شرکت ها به عنوان مجریان مالی انتقاد کرد.

مدیر عامل سازمان، Maëlle Gavet وارد آن بحث شد و علناً با او درگیر شد.

اما دیگران به طور خصوصی حداقل برخی از احساسات DeVore را به TechCrunch بازتاب دادند. یک مدیر عامل سابق (MD) بيان کرد که وجود سرمایه گذاران محدود محلی در Techstars به ​​این معنی است که افراد بیشتری در آن شهرها در برنامه های محلی آن سهم دارند. وقتی سرمایه TechStars بعداً از یک گلدان متمرکز به دست آمد، انگیزه کمتری برای افراد محلی وجود داشت تا اطمینان حاصل کنند که استارت‌آپ‌ها در حیاط خلوت خود موفق هستند.

دیور استدلال مشابهی را در پست خود مطرح کرد و بيان کرد که انتخاب متمرکز کردن جمع آوری کمک مالی به دور از شهرهای محلی نیز برای استعدادهایی که TechStars می تواند جذب کند، عواقب دارد.

او نوشت، پس از اینکه «مشخص شد که بسیاری از برنامه‌ها و پزشکان جدید در تلاش برای جمع‌آوری سرمایه‌های محلی خود هستند»، نتیجه این بود که «سیستم مشوقی که مدیران عامل با کیفیت بالا را برای اجرای برنامه‌ها جذب کرده بود، ایجاد شد.» و سرمایه گذاران و مربیان را در هر بازار محلی به هم پیوند داده بود.»

در مصاحبه با TechCrunch در مورد تغییرات اعلام شده در این هفته، Gavet بيان کرد که مدل بودجه محلی به پایان خود رسیده است زیرا دیگر کار نمی کند. در نیم سال گذشته، Techstars این مدل را «دوباره در سه بازار برای جمع‌آوری سرمایه محلی امتحان کرد تا ببیند آیا قرار است دوباره شروع به کار کند یا نه»، آزمایشی که به گفته او «تأیید کرد که به خوبی سابق عمل نمی‌کند. ”

همان MD سابق همچنین از همکاری Techstars با شرکای شرکتی برای تأمین مالی برنامه‌ها انتقاد کرد و به TechCrunch بيان کرد که نرخ ریزش مشتری بال است.

به گفته MD، دور شدن از سرمایه محلی و تمرکز بیشتر بر دلارهای شرکتی به این معنی است که تقویت‌کننده‌ها و بنیان‌گذاران شهری کمتر در کانون تمرکز Techstars قرار دارند. DeVore برداشتی مشابه داشت و نوشت که Techstars از تمرکز «تعهد پرشور به بنیان‌گذاران و سفر کارآفرینی به سیستمی متمرکز بر تولید پول نقد از پرداخت به مشتریان شرکت‌ها» تبدیل شد.

باز هم Gavet هنگام صحبت با TechCrunch با چنین نظراتی مخالفت کرد و بيان کرد که برنامه های شرکتی "یک مزیت رقابتی حیاتی" برای سازمان بوده و همچنان وجود دارد.

آینده

یک سوال باز برای Techstars وضعیت جمع آوری کمک های مالی است. این شرکت در سال 2019 دور بزرگی را جمع آوری کرد و یک صندوق 150 میلیون دلاری را در سال 2021 بست . با این حال، پرونده SEC مربوط به سال 2023 برای دومین وسیله نقلیه 150 میلیون دلاری از زمان ثبت اولیه به‌روزرسانی نشده است. آیا در صندوق جدید پیشرفتی حاصل شده است؟ گاوت نمی‌گفت، هرچند به طور ضمنی همه چیز خوب بود. او به TechCrunch بيان کرد که نمی‌تواند «در مورد جمع‌آوری کمک‌های مالی اظهارنظر کند»، اگرچه او بيان کرد که آرزو می‌کند تا حدی می‌توانست «رکورد را واقعاً درست کند».

TechCrunch از منبع مطلع شنیده است که صندوق 2024 مقداری سرمایه جذب کرده است، با این حال ما نتوانستیم میزان آن را تعیین کنیم یا اینکه آیا این صندوق برای رسیدن به هدف 150 میلیون دلاری خود پیگیری می کند یا خیر.

در حالی که تکامل شرکت هرگز یک فرآیند بی نظم نیست، اصلاح و مسیر جدید Techstars به ​​راحتی قابل تحلیل است. آیا گروه شتاب دهنده استارت آپ هایی را که به سرعت رشد می کنند و یا عمومی می شوند یا با مبالغ هنگفت می فروشند، پشتیبان می گیرد؟ و اگر چنین است، بیشتر، یا کمتر از قبل؟

و اگر منصف باشیم، بزرگ‌ترین رقیب آن، Y Combinator نیز عملیات‌های خود را در سه‌ماهه‌های اخیر بازسازی کرد، از سرمایه‌گذاری در مراحل آخر عقب‌نشینی کرد ، و اندازه گروه خود را کاهش داد و در عین حال به سمت یک مدل حضوری بازگشت. با این حال، Techstars نه تنها از سوی Y Combinator در داخل کشور، بلکه با سایر برنامه های شتاب دهنده در ایالات متحده و سایر نقاط جهان با رقابت روبرو است.

حداقل Gavet مطمئن به نظر می رسد که بهترین روزها برای Techstars در پیش است.

«سال گذشته، ما حدود 700 سرمایه‌گذاری اولیه را انجام دادیم. امسال، ما باید حدود 800 سرمایه گذاری انجام دهیم - هم در داخل و هم در خارج از ایالات متحده رشد می کند. خط لوله قوی به نظر می رسد.

خبرکاو