متن خبر

هلیکوپتر Ingenuity چهل و سومین پرواز مریخ را انجام داد که طولانی ترین پرواز در 10 ماه گذشته است

هلیکوپتر Ingenuity چهل و سومین پرواز مریخ را انجام داد که طولانی ترین پرواز در 10 ماه گذشته است

اخبارهلیکوپتر Ingenuity چهل و سومین پرواز مریخ را انجام داد که طولانی ترین پرواز در 10 ماه گذشته است
شناسهٔ خبر: 267754 -
خبرکاو:

هلیکوپتر Ingenuity Mars ناسا بار دیگر در روز پنجشنبه (16 فوریه) پرواز کرد و بیش از یک سورتی پرواز در طول یک سال، بیشتر از زمین های سیاره سرخ را پوشش داد.

این پرواز چهل و سومین پرواز کلی (باز شده در برگه جدید) برای 4 پوند (1.8 کیلوگرم) Ingenuity بود که با مریخ نورد Perseverance در فوریه 2021 بر کف دهانه Jezero مریخ فرود آمد.

طبق گزارش پرواز Ingenuity (در برگه جدید باز می شود) این پرش اخیر 1280 فوت (390 متر) از زمین سیاره سرخ را پوشش داد. Ingenuity از 29 آوریل 2022، زمانی که 1371 فوت (418 متر) از کف Jezero طی کرد، آنقدر دور پرواز نکرده بود.

مطالب مرتبط: مریخ نورد Perseverance هلیکوپتر Ingenuity را در حال استراحت بر روی تپه های شنی مشاهده کرد (عکس)

Ingenuity پرواز 43 را به پایان رساند - طولانی ترین پرواز خود در نزدیک به یک سال! 🎉 هلیکوپتر مریخ 1280 فوت (390 متر) در سطح مریخ به مدت 145.99 ثانیه با حداکثر حرکت کرد. ارتفاع 40 فوت (12 متر). https://t.co/1CXIWdYIAQ pic.twitter.com/wxSVvSRcaN ۱۶ فوریه ۲۰۲۳

بیشتر ببین

با این حال، هاپ 29 آوریل رکوردی را ثبت ن کرد. طولانی ترین پرواز Ingenuity سه هفته قبل از آن، در 8 آوریل رخ داد، زمانی که ربات کوچک 2310 فوت (710 متر) را روی کیلومترشمار خود قرار داد.

طبق گزارش پرواز ماموریت، Ingenuity در طول 43 پرواز خود در مریخ تا به امروز، مجموعاً 28968 فوت (8829 متر) را طی کرده است - تقریباً 5.5 مایل (8.9 کیلومتر). این برای یک نمایش فناوری که در ابتدا قرار بود فقط پنج بار روی سیاره سرخ پرواز کند، بسیار چشمگیر است.

نبوغ مدت ها پیش از آن مأموریت اصلی خارج شد. روتورکرافت اکنون به عنوان پیشاهنگی برای استقامت عمل می کند، که در حال جستجوی نشانه هایی از حیات گذشته مریخ و جمع آوری و ذخیره ده ها نمونه برای بازگشت آینده به زمین است.

داستان های مرتبط:

اعضای تیم ماموریت گفته اند جزرو مکانی عالی برای انجام چنین کارهایی است: دهانه 28 مایلی (45 کیلومتری) میلیاردها سال پیش میزبان یک دریاچه بزرگ و یک دلتای رودخانه بوده است.

Perseverance اخیراً راه‌اندازی یک حافظه پنهان نمونه پشتیبان را در وصله‌ای از Jezero که تیم مریخ نورد Three Forks می‌نامد، به پایان رسانده است. اگر Perseverance به اندازه کافی سالم نباشد که بتواند نمونه های خود را به یک فرودگر موشکی تحویل دهد، 10 لوله در انبار Three Forks در اواخر این دهه توسط هلیکوپترهای Ingenuity مانند جمع آوری می شود. این موشک نمونه‌ها را به مدار مریخ منفجر می‌کند، جایی که یک فضاپیما آنها را می‌گیرد و به زمین بازمی‌گرداند، شاید در اوایل سال 2033 - یک کمپین بازگشت نمونه که ناسا با آژانس فضایی اروپا انجام خواهد داد.

استقامت اکنون شروع به بالا رفتن از سازند دلتای باستانی Jezero برای کشف این محیط متفاوت و جذاب کرده است. به گفته اعضای تیم ماموریت، مریخ نورد از زمان فرود، مسافت 9.05 مایل (14.57 کیلومتر) را روی کیلومترشمار خود قرار داده است (در برگه جدید باز می شود) .

مایک وال نویسنده کتاب " Out There (در برگه جدید باز می شود " (انتشارات بزرگ مرکزی، 2018؛ تصویرگری شده توسط کارل تیت)، کتابی در مورد جستجوی زندگی بیگانه است. او را در Twitter @michaeldwall دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است