متن خبر

هلدینگ جنرال تریدینگ کلاهبرداری بود؟

هلدینگ جنرال تریدینگ کلاهبرداری بود؟

اخبارهلدینگ جنرال تریدینگ کلاهبرداری بود؟
شناسهٔ خبر: 140135 -
خبرکاو:

سایت هلدینگ جنرال تریدنیگ که ادعای سرمایه‌گذاری در بازارهای مختلفی همچون بورس آمریکا، انگلستان، نفت، طلا، فارکس و ارز دیجیتال داشت، چند روزی است از دسترس خارج شده و برخی کاربرانی که در این سایت سرمایه‌گذاری کرده و دیگر دسترسی به آن ندارند می‌گویند که در حال ساماندهی برای پیگیری حقوقی این موضوع هستند.

در وب سایت این شرکت به آدرس general-tradings.com چهار طرح درآمدزایی 10 تا 120 روزه ارائه و در آنها مدعی پرداخت سود غیرمتعارف 30 الی 60 درصد به صورت ماهیانه شده است. به منظور تشویق عضوگیری نیز تا 3 سطح از 1 تا 6 درصد وعده پرداخت پورسانت به کاربران داده شده بود.

یکی از مال‌باختگان به آی‌تی ایران در این باره توضیح می‌دهد: «با توجه به اطلاعاتی که درباره این شرکت در شبکه‌های مختلف و رسانه‌ها به زبان‌های انگلیسی، مصری و ترکی و … منتشر شده بود، بيان کرد ه شده بود که این شرکت با استفاده از معادلات الگوریتمی و هوش مصنوعی فعالیت می‌کند و سابقه طولانی در بورس آمریکا و انگلستان دارد. در مصاحبه‌هایی که از مدیران این شرکت منتشر شده بود اسم افرادی چون الکس آمارتیفیو، بری بنیستر و جف گلیکمن آورد شده بود که در حال حاضر مشخص شده است که این افراد شخصیت حقوقی واقعی ندارند.»

او در ادامه می‌گوید: «این سایت بسیار ظاهر تمیز و خوبی داشت و تمامی معادلات با ارز دیجیتال انجام می‌شده است و زمانی که شما مدل سرمایه‌گذاری خود را انتخاب می‌کردید و پول را واریز می‌کردید، به شما یک ولت داده می‌شد و به صورت منظم روزانه در آن سود شما واریز می‌شد. همه اطلاعات واریز سود با ایمیل اطلاع‌رسانی می‌شد.» زرندی می‌گوید که پرداخت سود غیرمتعارف، پرداخت پورسانت عضوگیری از همان ابتدا نرمال نبود.

در حال حاضر این سایت و همه شبکه‌های اجتماعی مربوط به آن از دسترس کاربران خارج شده است و وضعیت سرمایه افراد زیادی که با امید سود زیاد و سریع در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند نامعلوم است. مال‌باختگان که تعداد آن نزدیک به 2هزار نفر است از طریق پلیس فتا در حال پیگیری این ماجرا هستند.

همچنین فیلم‌هایی با عنوان سخنرانی مدیرعامل این شرکت در کنفرانس هوش مصنوعی لندن روی اپارات منتشر شده که یکی از آنها صداگذاری ( به صورت انگلیسی ) شده و دیگری ترجمه همان فیلم صداگذاری شده به زبان فارسی است.
آی تی ایران در حال پیگیری این موضوع از طریق پلیس فتا و دیگر نهادهای مسوول است.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو