متن خبر

هلال ماه با عطارد صبح فردا (18 فوریه) ملاقات می کند.

هلال ماه با عطارد صبح فردا (18 فوریه) ملاقات می کند.

اخبارهلال ماه با عطارد صبح فردا (18 فوریه) ملاقات می کند.
شناسهٔ خبر: 267880 -
خبرکاو:

هلال ماه در روز شنبه (18 فوریه) با سریعترین سیاره منظومه شمسی، عطارد، در آسمان ملاقات می کند. نزدیک‌ترین سیاره به خورشید و کوچک‌ترین سیاره منظومه شمسی، که به نام خدای سرعت رومی و پیام‌آور خدایان، عطارد، نام‌گذاری شده است، با ماه 28 روزه در آسمان، صعود مستقیم یکسانی خواهد داشت. به نام "ارتباط".

با توجه به In the Sky (در برگه جدید باز می شود) از شهر نیویورک، اتصال بین عطارد و ماه در افق جنوب قابل مشاهده خواهد بود، زمانی که در حدود ساعت 6:01 صبح به وقت شرقی (1101 GMT) طلوع کند. اجرام آسمانی چند ساعت بعد در حدود ساعت 3:49 بعد از ظهر به وقت شرقی (2049 GMT) ناپدید خواهند شد.

در طول اتصال، هر دو بدن در صورت فلکی Capricornus، بز دریایی خواهند بود. ماه با قدر 9.1- کاملاً روشن خواهد بود، در حالی که عطارد قدر 0.2- خواهد داشت که پیشوند منهای آن اجرام آسمانی بسیار درخشان را نشان می دهد. ماه سه درجه در جنوب عطارد قرار خواهد گرفت.

مطالب مرتبط: آسمان شب، فوریه 2023: آنچه امشب می توانید ببینید [نقشه ها]

در آسمان، معراج راست هر دو جرم را 20h52m50s و انحراف ماه را به صورت -22°45' می دهد، در حالی که عطارد دارای انحراف -19°09 است.

سیارات در آسمان شب در طول اتصال به اندازه کافی نزدیک نخواهند بود که با استفاده از تلسکوپ به هم دیده شوند، اما اتصال باید با دوربین دوچشمی یا چشم غیر مسلح قابل مشاهده باشد.

عطارد یکی از پنج سیاره روی زمین است که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است که شامل مریخ، مشتری، زحل و زهره نیز می شود.

این دید علیرغم اندازه کوچک عطارد ایجاد می شود. این سیاره با قطری در حدود 3000 مایل (4800 کیلومتر) تنها حدود 40 درصد بزرگتر از ماه است و فقط 1/3 اندازه زمین است. به گفته ناسا، اگر زمین به اندازه یک نیکل بود، عطارد تقریباً به اندازه یک بلوبری بود (در برگه جدید باز می شود) .

عطارد فقط حدود 36 میلیون مایل (58 میلیون کیلومتر) از خورشید فاصله دارد، یعنی حدود 40 درصد فاصله زمین و ستاره ما. در نتیجه این نزدیکی، عطارد دمای سطحی بسیار داغی دارد که در طول روز حدود 800 درجه فارنهایت (430 درجه سانتیگراد) است و در شب تا 290- درجه فارنهایت (-180 درجه سانتیگراد) کاهش می یابد.

تصویری <a href= از عطارد." class="expandable lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/space/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/LEAptBUJDeP6Szd7rzqQfF-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/LEAptBUJDeP6Szd7rzqQfF-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/LEAptBUJDeP6Szd7rzqQfF-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/LEAptBUJDeP6Szd7rzqQfF-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/LEAptBUJDeP6Szd7rzqQfF-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/LEAptBUJDeP6Szd7rzqQfF-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/LEAptBUJDeP6Szd7rzqQfF.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/LEAptBUJDeP6Szd7rzqQfF.jpg">

تصویری از عطارد. (اعتبار تصویر: نرم افزار Starry Night)

نزدیکی عطارد به خورشید همچنین به سیاره یک مدار سریع فقط 88 روز زمینی می‌دهد که آن را سریع‌ترین سیاره در منظومه شمسی می‌کند و به این معنی است که نام آن که به سریع‌ترین پانتئون خدایان رومی اشاره می‌کند مناسب است.

اگر قصد مشاهده اتصال ماه و عطارد در طول روز را دارید، مراقب باشید که خیلی نزدیک به خورشید نگاه نکنید و هنگام نگاه کردن به ماه استراحت نکنید، به خصوص اگر چشمان شما شروع به سوزش کرد.

اگر می‌خواهید نگاهی اجمالی به ارتباط بین ماه و عطارد داشته باشید و اپتیک مورد نیاز خود را ندارید، راهنمای ما برای بهترین تلسکوپ‌ها و بهترین دوربین‌های دوچشمی مکانی عالی برای شروع است.

و اگر به دنبال گرفتن عکس از آسمان شب هستید، راهنمای ما در مورد نحوه عکاسی از ماه و همچنین بهترین دوربین های ما برای عکاسی نجومی و بهترین لنزها برای عکاسی نجومی را تحلیل کنید.

یادداشت ویرایشگر : اگر پیوند ماه و عطارد را می‌گیرید و می‌خواهید آن را با خوانندگان Space.com به اشتراک بگذارید، عکس(ها)، نظرات، نام و مکان خود را به [email protected] ارسال کنید.

ما را دنبال کنید @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا در فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) و اینستاگرام (در برگه جدید باز می شود) .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است