سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

هدف ویرجین گالاکتیک بازگشت پیروزمندانه با پرواز خدمه در پایان ماه مه است

Chase_edit2_V2.jpg
ویرجین گالاکتیک اواخر این ماه در یک ماموریت خدمه به آسمان بازخواهد گشت که این شرکت امیدوار است به فاصله تقریباً سه ساله از اولین و تنها پرواز خدمه خود در جولای ۲۰۲۱ پایان دهد. این شرکت گردشگری فضایی روز دوشنبه بیان کرد که در اواخر ماه مه یک خدمه چهار نفره را به فضا خواهد فرستاد. هدف اصلی این ماموریت اعتبارسنجی سیستم پرواز فضایی و "تجربه فضانوردان" قبل از ...

ویرجین گالاکتیک اواخر این ماه در یک ماموریت خدمه به آسمان بازخواهد گشت که این شرکت امیدوار است به فاصله تقریباً سه ساله از اولین و تنها پرواز خدمه خود در جولای ۲۰۲۱ پایان دهد.

این شرکت گردشگری فضایی روز دوشنبه بیان کرد که در اواخر ماه مه یک خدمه چهار نفره را به فضا خواهد فرستاد. هدف اصلی این ماموریت اعتبارسنجی سیستم پرواز فضایی و "تجربه فضانوردان" قبل از شروع رسمی خدمات تجاری در ماه ژوئن است.

ویرجین گالاکتیک برای اولین بار در جولای ۲۰۲۱ با خدمه ای که بنیانگذار میلیاردر آن ریچارد برانسون بود، مردم را به فضا برد. این شرکت بدون شک پس از آن ماموریت در حال حرکت بود، اما VG از آن زمان با مشکلاتی دست و پنجه نرم کرده است. برخی از آنها فنی هستند. سایر موارد مالی هستند: زیان عملیاتی شرکت از سال ۲۰۱۸ تقریباً ۱.۵ میلیارد دلار گزارش شده است. زیان ها در طول زمان افزایش یافته است، به طوری که VG به سرمایه گذاران می گوید که در سه ماهه پایانی سال گذشته ۱۳۳ میلیون دلار پول نقد در مقایسه با ۶۵ میلیون دلار در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ سوزانده است. .

علیرغم این ضررها، شرکت هنوز باند قابل توجهی دارد: نزدیک به ۱ میلیارد دلار در پایان سال گذشته. اخبار مربوط به این ماموریت آتی تنها یک روز قبل از اینکه شرکت قرار است نتایج فصلی خود را گزارش کند، اعلام شد.

مدیرعامل VG، Michael Colglazier بارها به سرمایه گذاران اطمینان داده است که VG بر از سرگیری پروازهای فضایی و حمل مشتریان پولی متمرکز است. این شرکت تعدادی به‌روزرسانی‌ها را در "مادرش" به نام VMS Eve و فضاپیمای VSS Unity انجام داده است. رویکرد VG شامل بستن فضاپیما به شکم سفینه مادر و رها کردن آن در حدود ۵۰۰۰۰ فوت است. این برخلاف شرکتی مانند Blue Origin است که موشکی مجهز به کپسول خدمه را به صورت عمودی پرتاب می کند.

خدمه شامل جمیلا گیلبرت است که از سال ۲۰۱۹ در Virgin Galactic بوده است. کریستوفر هوی که در سال ۲۰۱۶ به عنوان مهندس علوم پرواز به ویرجین پیوست. لوک میس، کهنه سرباز ناسا که اکنون مربی فضانورد ویرجین است. و بث موسی که در دو ماموریت قبلی ویرجین به فضا پرواز کرده است. دو خلبان به نام‌های مایک ماسوچی و سی‌جی استارکوو نیز در این هواپیما حضور خواهند داشت.

اولین پرواز تجاری که در حال حاضر برای ژوئن تعیین شده است، افسران نیروی هوایی ایتالیا را حمل خواهد کرد. این شرکت در نهایت امیدوار است با خط ارتقا یافته کشتی های مادر، سالیانه ۴۰۰ بار پرواز کند. با قیمت بلیط حدود ۴۲۵۰۰۰ دلار برای هر صندلی، این شرکت به همین میزان نیاز دارد تا در نهایت شروع به بازگشت سود کند. برنامه فعلی VG این است که آزمایش کشتی های کلاس دلتا را تا سال ۲۰۲۵ آغاز کند و سال بعد وارد خدمات تجاری شود.

Virgin Galactic را نباید با Virgin Orbit اشتباه گرفت، شرکت تجاری که همچنین توسط برانسون تأسیس شد و اخیراً اعلام ورشکستگی کرده است. در حالی که Virgin Galactic قصد دارد انسان ها را به فضا ببرد، هدف Virgin Orbit این است که محموله های بسیار کمی از ماهواره ها و سایر فضاپیماها را در مدار قرار دهد.

خبرکاو

منبع