متن خبر

هابل خوشه ستاره ای خیره کننده ای را به تصویر می کشد که ممکن است به زودی پراکنده شود

هابل خوشه ستاره ای خیره کننده ای را به تصویر می کشد که ممکن است به زودی پراکنده شود

اخبارهابل خوشه ستاره ای خیره کننده ای را به تصویر می کشد که ممکن است به زودی پراکنده شود
شناسهٔ خبر: 265638 -
خبرکاو:

در تصویر جدیدی از تلسکوپ فضایی هابل، صدها ستاره در پس زمینه تاریک فضا می درخشند.

این گروه درخشان از ستارگان که با نام NGC 2660 شناخته می شوند، در فاصله 8617 سال نوری از زمین در صورت فلکی ولا قرار دارند. NGC 2660 به عنوان یک خوشه ستاره ای باز طبقه بندی می شود - یک نوع خوشه ستاره ای که می تواند شامل ده ها تا چند صد ستاره باشد که توسط گرانش به هم متصل هستند .

مقامات ناسا در این بیانیه گفتند: "ستارگان خوشه های باز از همان ناحیه گاز و غبار تشکیل می شوند و بنابراین ویژگی های بسیاری مانند سن و ترکیب شیمیایی مشترک دارند." بر خلاف خوشه‌های کروی - خوشه‌های باستانی، متراکم‌تر و محکم‌ترشان - مطالعه خوشه‌های باز آسان‌تر است زیرا ستاره‌شناسان راحت‌تر می‌توانند بین ستاره‌های منفرد تمایز قائل شوند.

مطالب مرتبط: خوشه های کروی مرموز می توانند اسرار شکل گیری کهکشان ها را باز کنند

داستان های مرتبط:

سن ستاره های یک خوشه باز می تواند از چند ده میلیون یا صدها میلیون سال متغیر باشد. بر اساس این بیانیه، از آنجایی که این خوشه‌ها فقط به طور ضعیف توسط گرانش محدود می‌شوند، ستارگان ممکن است پس از چند میلیون سال در کهکشان‌های مارپیچی یا نامنظم اطراف که در آن متولد شده‌اند، پراکنده شوند.

عکس اخیر هابل که ناسا در 29 نوامبر 2022 به اشتراک گذاشته است، صدها ستاره پراکنده در صورت فلکی را به تصویر می کشد که به بهترین شکل می توان آنها را در آسمان جنوبی مشاهده کرد . جسم قرمز روشن در سمت چپ بالای تصویر یک ستاره پیش‌زمینه است که بخشی از خوشه ستاره‌ای باز نیست.

هابل NGC 2660 را به عنوان بخشی از برنامه ای برای مطالعه سن ستاره های کوتوله سفید در خوشه های باز مشاهده کرد. ستارگان ثبت شده در این عکس توسط سنبله های پراش احاطه شده اند، که زمانی رخ می دهند که نور درخشان ستاره ها از پشتیبان آینه ثانویه تلسکوپ فضایی منعکس می شود.

سامانتا متیوسون @Sam_Ashley13 را دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را دنبال کنید @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا در فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) و اینستاگرام (در برگه جدید باز می شود) .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است