متن خبر

نیروی فضایی ایالات متحده چیست و چه کاری انجام می دهد؟

نیروی فضایی ایالات متحده چیست و چه کاری انجام می دهد؟

اخبارنیروی فضایی ایالات متحده چیست و چه کاری انجام می دهد؟
شناسهٔ خبر: 266529 -
خبرکاو:

نیروی فضایی ایالات متحده به عنوان ششمین و جدیدترین شاخه نیروهای مسلح ایالات متحده در 20 دسامبر 2019 با امضای قانون مجوز دفاع ملی تأسیس شد. پیش از آن، ایالات متحده از سال 1946، زمانی که در نیروی هوایی ایستادگی کرد، شاخه نظامی جدیدی ایجاد نکرده بود.

فشار برای یک شاخه اختصاصی از خدمات مسلح اختصاص داده شده به مرز نهایی، زمانی که فضای مداری به طور فزاینده ای شلوغ و مناقشه شده بود، قوت گرفت. از آنجایی که زیرساخت های حیاتی ایالات متحده برای ارتباطات، ناوبری، هواشناسی و اطلاعات به طور فزاینده ای به ماهواره ها وابسته شد، وزارت دفاع ایالات متحده نیز نیاز به شاخه ای از ارتش را شناسایی کرد که صرفاً به عملیات و حفاظت از این دارایی ها اختصاص دارد. پس ، نیروی فضایی ایجاد شد.

شعار این سرویس، "Semper supra" لاتین به معنای "همیشه در بالا" است، عبارتی که ماموریت نیروی فضایی را در بر می گیرد. نماد آن، دلتا، نشان دهنده مسئولیت ها و مأموریت این سرویس است و در عین حال به تاریخ طولانی آن که مدت ها قبل از ایجاد نیروی فضایی در سال 2019 آغاز شده بود، احترام می گذارد.

مطالب مرتبط: ترامپ با امضای لایحه دفاعی 2020 رسما نیروی فضایی آمریکا را تأسیس کرد

تاریخچه نیروی فضایی

تاریخچه نیروی فضایی ایالات متحده به سال 1954 باز می گردد، زمانی که نیروی هوایی ایالات متحده لشگری را ایجاد کرد که وظیفه نظارت بر موشک های بالستیک ارتش ایالات متحده را داشت. این بخش چندین بار در طول دهه‌های بعد تکامل یافت و با سایر سازمان‌ها ادغام شد، زیرا ایالات متحده شروع به قرار دادن ماهواره‌های بیشتری در مدار برای ارتباطات و سیستم‌های هشدار اولیه موشکی کرد. در سال 1982، نیروی هوایی به فرماندهی فضایی نیروی هوایی برخاست و آن را به اولین فرماندهی فضایی عملیاتی در نیروهای مسلح ایالات متحده تبدیل کرد. فرماندهی فضایی نیروی هوایی از دهه 1980 به بعد به رشد خود ادامه داد زیرا وزارت دفاع (DOD) به دنبال تحکیم عملیات فضایی خود بود.

در 20 دسامبر 2019، فرماندهی فضایی نیروی هوایی به نیروی فضایی ایالات متحده تغییر نام داد و زمانی که رئیس جمهور دونالد ترامپ قانون مجوز دفاع ملی در سال 2020 را امضا کرد ، قوانینی که توسط کنگره ایالات متحده نظارت می شود و هزینه های نظامی سالانه را مجاز می کند، به عنوان یک سرویس مستقل تأسیس شد. بر اساس ساختار امضا شده به قانون، نیروی فضایی بخشی از وزارت نیروی هوایی ایالات متحده خواهد بود، تقریباً به همان روشی که تفنگداران دریایی ایالات متحده بخشی از وزارت نیروی دریایی ایالات متحده است.

در زمان ایجاد آن، 16000 پرسنل نظامی و غیرنظامی به نیروی فضایی منصوب شدند. طبق گفته ایر فورس تایمز (در برگه جدید باز می شود) ، این سرویس از 4286 عضو خدماتی و 4314 افسر تشکیل شده است که آن را به کوچکترین شاخه ارتش ایالات متحده تبدیل می کند. در مقایسه، نیروی دریایی ایالات متحده بیش از 300000 نیروی فعال دارد، در حالی که ارتش ایالات متحده نزدیک به 500000 نیروی فعال دارد.

اعضای خدمات نیروی فضایی به نام نگهبانان شناخته می شوند، نامی که در مراسمی در سال 2020 به مناسبت اولین سالگرد این سرویس اعلام شد. یونیفرم‌های لباس سرویس این سرویس در مراسمی در سپتامبر 2021 به نمایش درآمدند و نشان دادند که آن‌ها یک تونیک دو سینه شش دکمه هستند که با لباس‌های پوشیده شده در مجموعه علمی تخیلی «Battlestar Galactica» مقایسه می‌شود (در برگه جدید باز می‌شود) .

دو سرباز نیروی فضایی ایالات متحده با لباس های نیروی فضایی ایالات متحده <a href= که از یک تونیک دو سینه با شش دکمه آبی تیره تشکیل شده است که نمایانگر وسعت فضا است، آنها را به یونیفورم های پوشیده شده در Battlestar Galactica تشبیه کرده اند." class="expandable lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/space/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/rMtDSXTcW5qJucisu2DCjZ-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/rMtDSXTcW5qJucisu2DCjZ-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/rMtDSXTcW5qJucisu2DCjZ-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/rMtDSXTcW5qJucisu2DCjZ-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/rMtDSXTcW5qJucisu2DCjZ-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/rMtDSXTcW5qJucisu2DCjZ-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/rMtDSXTcW5qJucisu2DCjZ.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/rMtDSXTcW5qJucisu2DCjZ.jpg">

دو سرباز نیروی فضایی ایالات متحده با یونیفرم های این سرویس عکس گرفته اند. (اعتبار تصویر: عکس USAF توسط گروهبان چاد تروجیلو)
(در برگه جدید باز می شود)

نیروی فضایی چه می کند؟

بر اساس بیانیه ماموریت نیروی فضایی ایالات متحده (در برگه جدید باز می شود) ، این سرویس مسئول "سازماندهی، آموزش و تجهیز نگهبانان برای انجام عملیات فضایی جهانی است که شیوه مبارزه نیروهای مشترک و ائتلافی ما را بهبود می بخشد و در عین حال به تصمیم گیرندگان نیز پیشنهاد می دهد. گزینه های نظامی برای دستیابی به اهداف ملی."

برای انجام این ماموریت، نیروی فضایی به سه بخش اصلی سازماندهی شده است: فرماندهی میدانی، دلتا و اسکادران. سه فرمان میدانی این سرویس عبارتند از: فرماندهی عملیات فضایی (SpOC)، فرماندهی سیستم های فضایی (SSC) و فرماندهی آموزش و آمادگی فضایی (STARCOM). دستورات میدانی بر اهداف گسترده ماموریت نظارت می کنند.

به عنوان مثال، فرماندهی عملیات فضایی، بر اساس یک برگه اطلاعاتی SpOc (در برگه جدید باز می شود) مسئول ارائه قابلیت های فضایی «آماده رزمی»، عملیات سایبری و اطلاعات در پشتیبانی از عملیات نظامی ایالات متحده است.

فرماندهی عملیات فضایی قابلیت‌های فضایی «آماده جنگی»، عملیات سایبری و اطلاعات را فراهم می‌کند. (اعتبار تصویر: فرماندهی فضایی ایالات متحده)
(در برگه جدید باز می شود)

در همین حال، فرماندهی سیستم‌های فضایی، مسئولیت توسعه و دستیابی به فناوری‌ها و قابلیت‌های جدید فضایی را بر عهده دارد. وب سایت فرماندهی (در برگه جدید باز می شود) می نویسد که وظیفه SSC "توسعه، دستیابی، تجهیز، میدان دادن و حفظ قابلیت های فضای کشنده و انعطاف پذیر برای جنگنده ها" است. این ماموریت شامل نظارت بر عملیات پرتاب و نگهداری در مدار ماهواره‌های وزارت دفاع آمریکا و سایر سیستم‌های فضایی است.

فرماندهی آمادگی و آموزش فضایی، یا STARCOM، همانطور که از نامش پیداست، وظیفه آموزش و آموزش پرسنل نیروی فضایی "برای جنگ و پیروزی در یک محیط رقابتی، تحقیر شده و از نظر عملیاتی محدود از طریق توسعه، آموزش و آموزش عمدی متخصصان فضایی است. توسعه دکترین، تاکتیک‌ها، تکنیک‌ها و رویه‌های جنگ فضایی؛ و آزمایش و ارزیابی قابلیت‌های USSF، طبق وب‌سایت آن (بازشده در برگه جدید) .

درون هر فرمان میدانی، دلتاهای نیروی فضایی مختلفی وجود دارد. طبق بیانیه نیروی فضایی 2020 (در برگه جدید باز می شود) دلتاها عملکرد بسیار خاص تری دارند، مانند عملیات، آموزش یا پشتیبانی تسهیلات. به عنوان مثال، پرتاب فضایی دلتا 45 (در برگه جدید باز می شود) (SLD 45) در ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا وظیفه نظارت بر کلیه عملیات پرتاب فضایی از ساحل شرقی ایالات متحده، از جمله از ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال را دارد. SLD 45 برد شرقی را مدیریت می کند، برد موشکی عظیمی که بر فراز اقیانوس اطلس تا اقیانوس هند امتداد دارد و پشتیبانی پرتاب را برای وزارت دفاع آمریکا، ناسا و ارائه دهندگان پرتاب فضایی خصوصی فراهم می کند.

یک موشک فالکون 9 <a href= از سکوی پرتاب. تابلویی با عنوان "ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال نیروی فضایی ایالات متحده" در پیش زمینه تصویر و موشک در حال پرتاب در پس زمینه است. " class="expandable lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/space/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/XcU2JKGXfPRx7mFnojqGpY-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/XcU2JKGXfPRx7mFnojqGpY-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/XcU2JKGXfPRx7mFnojqGpY-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/XcU2JKGXfPRx7mFnojqGpY-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/XcU2JKGXfPRx7mFnojqGpY-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/XcU2JKGXfPRx7mFnojqGpY-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/XcU2JKGXfPRx7mFnojqGpY.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/XcU2JKGXfPRx7mFnojqGpY.jpg">

یک موشک فالکون 9 حامل یک ماهواره GPS III-5 به مدار زمین از LC-40 در ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال، فلوریدا، 17 ژوئن 2021 پرتاب می شود. (اعتبار تصویر: نیروی فضایی ایالات متحده / هواپیمای کلاس 1 ساموئل بکر)
(در برگه جدید باز می شود)

هر دلتا به اسکادران هایی تقسیم می شود که هر کدام وظیفه خاصی دارند که از ماموریت کلی فرماندهی میدانی مربوطه پشتیبانی می کند. به عنوان مثال، اسکادران 45 آب و هوا (در برگه جدید باز می شود) ، بخشی از پرتاب دلتا 45 فضایی در پایگاه نیروی فضایی پاتریک در فلوریدا است و مسئول انجام مشاهدات آب و هوا و انجام پیش بینی در پشتیبانی از عملیات پرتاب در ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال و مرکز فضایی کندی ناسا.

این اسکادران ها، دلتاها و فرمان های میدانی با هم کار می کنند تا اطمینان حاصل شود که نیروی فضایی می تواند از دارایی های فضایی ایالات متحده محافظت کند، زیرا مدار زمین به طور فزاینده ای مورد مناقشه قرار می گیرد. به گفته ژنرال دیوید تامپسون، معاون وقت عملیات فضایی ایالات متحده، در دهه های اخیر، دشمنان همتای ایالات متحده مانند چین و روسیه قابلیت های فضایی خود را به حدی ارتقا داده اند که ماهواره های ایالات متحده روزانه مورد حمله قرار می گیرند. تامپسون در سال 2021 به واشنگتن پست (در برگه جدید باز می شود) بيان کرد که "تهدیدها واقعاً هر روز در حال افزایش و گسترش هستند. و این واقعاً یک تکامل فعالیتی است که برای مدت طولانی در حال وقوع است" و اضافه کرد که "ما واقعاً در یک مشکل هستیم. اکنون به این نکته توجه کنید که راه های زیادی وجود دارد که سیستم های فضایی ما را می توان تهدید کرد. "

اظهارات اخیر رهبری نیروی فضایی ایالات متحده همین احساس را منعکس می کند. به گزارش اسپیس نیوز ، ژنرال بی چنس سالتزمن، رئیس عملیات فضایی شعبه، در مجمع دفاع ملی ریگان در دره سیمی، کالیفرنیا در دسامبر 2022 بيان کرد که حفاظت از قابلیت های ایالات متحده در فضا به یکی از اولویت های پنتاگون تبدیل شده است. برگه جدید) . سالتزمن گفت: "توانایی که فضا ارائه می دهد ارزش خود را به قدری نشان داده است که هر دو طرف درگیر تلاش برای مقابله با این قابلیت ها و انکار آن مزیت ها برای حریف هستند." او گفت که فضا "به وضوح یک حوزه مورد بحث است. "

روش‌هایی که ماهواره‌ها و سایر فضاپیماها را می‌توان تهدید یا مقابله کرد، از قابلیت‌های برگشت‌پذیر و بدون آسیب در یک طرف مانند مختل کردن انتقال GPS یا استفاده از لیزر برای کور کردن سنسورهای نوری ماهواره‌ها تا سر دیگر که شامل موشک‌های ضد ماهواره مخرب می‌شود را شامل می‌شود. که آزمایش های آن با محکومیت جامعه جهانی روبرو شده است.

اینفوگرافیک نشان می دهد <a href= که چگونه یک سیستم ضد ماهواره مبتنی بر فضایی یک ماهواره را هدف قرار می دهد و درآمد حاصل از نابودی آن را نشان می دهد." class="expandable lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/space/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/xRTtsUxmahby8smoqJSoof-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/xRTtsUxmahby8smoqJSoof-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/xRTtsUxmahby8smoqJSoof-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/xRTtsUxmahby8smoqJSoof-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/xRTtsUxmahby8smoqJSoof-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/xRTtsUxmahby8smoqJSoof-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/xRTtsUxmahby8smoqJSoof.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/xRTtsUxmahby8smoqJSoof.jpg">

این تصویر برای بخش سلاح‌های مبتنی بر فضا در گزارش طبقه‌بندی‌نشده «رقابت در فضا» آژانس اطلاعات دفاعی ایجاد شده است که سیستم‌های ضد ماهواره‌ای مبتنی بر فضا را نشان می‌دهد که سایر سامانه‌های فضایی را هدف قرار می‌دهند. (اعتبار تصویر: مرکز ملی اطلاعات هوایی و فضایی / ساموئل اریک، فرمانده ارشد هوایی)
(در برگه جدید باز می شود)

نیروی فضایی ایالات متحده واحدهایی دارد که وظیفه ردیابی این تهدیدها و شرکت در " مبارزه در مدار " را دارند، اگرچه قابلیت های دقیق این واحدها همچنان طبقه بندی شده است - مانند بسیاری از دارایی ها و فناوری های این سرویس.

سیستم‌ها و قابلیت‌های نیروی فضایی ایالات متحده که طبقه‌بندی نشده و برای عموم شناخته شده‌اند شامل (اما محدود به آن) سیستم موقعیت‌یابی جهانی (GPS) است که توسط Space Delta 8 در پایگاه نیروی فضایی Schriever در کلرادو نظارت می‌شود. برنامه ماهواره هواشناسی دفاعی (در برگه جدید باز می شود) (DMSP) که داده های آب و هوا را در اختیار ارتش ایالات متحده قرار می دهد. و طیف گسترده ای از سیستم های اطلاعاتی، نظارتی و هشدار زودهنگام موشکی مانند سیستم نسل بعدی مادون قرمز پایدار بالای سر (در برگه جدید باز می شود) (OPIR نسل بعدی)، برنامه سیستم مادون قرمز مبتنی بر فضایی (SBIRS) و سیستم ردیابی و نظارت فضایی. (در برگه جدید باز می شود)

نیروی فضایی همچنین اجسام را از مدار پایین زمین تا اعماق فضا با استفاده از انواع حسگرهای زمینی مانند سیستم نظارت بر فضای عمیق الکترواپتیکال زمینی (بازشده در برگه جدید) (GEODSS) ردیابی می کند.

شاید شناخته شده ترین دارایی های نیروی فضایی X-37B باشد، هواپیمای فضایی ساخت بوئینگ که با وجود پروازهای بلندمدت زیاد در مدار، ماموریت های آن تا حد زیادی مرموز باقی می ماند.

از زمان ایجاد نیروی فضایی، این سرویس عمدتاً به ارائه‌دهندگان پرتاب تجاری روی آورده است تا ماهواره‌ها و سایر دارایی‌های خود را در مدار قرار دهند. از سال 2020، ULA و SpaceX ارائه دهندگان انحصاری پرتاب نیروی فضایی ایالات متحده بوده اند، اگرچه این سرویس به دنبال شراکت با ارائه دهندگان بیشتری از سال 2023 به بعد است.

پایگاه های نیروی فضایی کجا هستند؟

امروزه، نیروی فضایی ایالات متحده شش پایگاه اختصاصی نیروی فضایی را اداره می کند که دو مورد از آنها میزبان پرتاب مداری برای بسیاری از ماهواره ها و فضاپیماهای این سرویس هستند. این شامل:

پایگاه نیروی فضایی باکلی (در برگه جدید باز می شود) ، آرورا، کلرادو

پایگاه نیروی هوایی لس آنجلس (در برگه جدید باز می شود) ، ال سگوندو، کالیفرنیا

پایگاه نیروی فضایی پاتریک (در برگه جدید باز می شود) ، شهرستان بروارد، فلوریدا

پایگاه نیروی فضایی پترسون (در برگه جدید باز می شود) ، کلرادو اسپرینگز، کلرادو

پایگاه نیروی فضایی شریور ، کلرادو اسپرینگز، کلرادو

پایگاه نیروی فضایی واندنبرگ (در برگه جدید باز می شود) ، شهرستان سانتا باربارا، کالیفرنیا

پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ میزبان Space Launch Delta 30 است (در برگه جدید باز می شود) که بر محدوده غربی نظارت دارد و فعالیت های پرتاب را برای وزارت دفاع، ناسا و شرکت های فضایی خصوصی مدیریت می کند. محدوده غربی از سواحل غربی ایالات متحده تا اقیانوس هند امتداد دارد و در آنجا به محدوده شرقی می رسد.

علاوه بر این پایگاه‌های نیروی فضایی، این سرویس دارای هشت ایستگاه نیروی فضایی است که عبارتند از:

ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال ، کیپ کاناورال، فلوریدا

ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاد، بورن ماساچوست

ایستگاه نیروی فضایی کاوالیر، کاوالیر، داکوتای شمالی

ایستگاه نیروی فضایی کوهستان شاین، کلرادو اسپرینگز، کلرادو

ایستگاه نیروی فضایی پاک، کلیر، آلاسکا

ایستگاه نیروی فضایی Kaena Point، شهرستان هونولولو، هاوایی

ایستگاه نیروی فضایی نیو بوستون، نیوبوستون، نیوهمپشایر

پایگاه هوایی Thule، Qaanaaq، گرینلند

ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال میزبان Space Launch Delta 45 است و بر پرتاب‌های آژانس‌ها و شرکت‌های فضایی مختلف، از جمله مرکز فضایی کندی ناسا نظارت می‌کند. به عنوان مثال، در طول پرتاب تاریخی ماموریت آرتمیس 1 ناسا به ماه در نوامبر 2022، SLD 45 بر ردیابی راداری موشک مگا ماه SLS آژانس بر فراز محدوده شرقی نظارت داشت.

مارک کانکو پشت میز می نشیند و یک صفحه کامپیوتر بزرگ جلوی اوست و سکوی پرتاب <a href= را نشان می دهد." class="expandable lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/space/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/zjqTXGjC4R2gqHTCgqULrE-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/zjqTXGjC4R2gqHTCgqULrE-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/zjqTXGjC4R2gqHTCgqULrE-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/zjqTXGjC4R2gqHTCgqULrE-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/zjqTXGjC4R2gqHTCgqULrE-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/zjqTXGjC4R2gqHTCgqULrE-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/zjqTXGjC4R2gqHTCgqULrE.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/zjqTXGjC4R2gqHTCgqULrE.jpg">

کاپیتان نیروی فضایی ایالات متحده، مارک کانکو، دستیار مدیر عملیات اسکادران عملیات برد 1، از سیستم استقرار کاربرد برد برای ارزیابی مجموعه پرتاب فضایی 40 در 7 ژوئن 2022، در ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال، فلوریدا استفاده می کند (اعتبار تصویر: نیروی فضایی ایالات متحده عکس توسط گروهبان فنی جیمز هاجمن)
(در برگه جدید باز می شود)

نماد نیروی فضایی چیست؟

نماد نیروی فضایی ایالات متحده به عنوان دلتا شناخته می شود. این یک شکل مثلثی یا شورون است که دارای عناصری است که مأموریت و تاریخچه سرویس را نشان می دهد.

یک تصویر گرافیکی نیروی فضایی ایالات متحده <a href= که نماد نیروی فضایی را با جزئیات نشان می دهد که به شکل یک نوک پیکان به رنگ خاکستری و سیاه است. " class="expandable lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/space/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/CgtJGRhpfgQxchCAsxmhfX-320-80.png 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/CgtJGRhpfgQxchCAsxmhfX-480-80.png 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/CgtJGRhpfgQxchCAsxmhfX-650-80.png 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/CgtJGRhpfgQxchCAsxmhfX-970-80.png 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/CgtJGRhpfgQxchCAsxmhfX-1024-80.png 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/CgtJGRhpfgQxchCAsxmhfX-1200-80.png 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/CgtJGRhpfgQxchCAsxmhfX.png" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/CgtJGRhpfgQxchCAsxmhfX.png">

گرافیک نیروی فضایی ایالات متحده که نمادگرایی در نشان این سرویس را توضیح می دهد. (اعتبار تصویر: نیروی فضایی ایالات متحده)
(در برگه جدید باز می شود)

طرح کلی نقره ای دلتا نشان دهنده تعهد سرویس به حفاظت از دارایی های فضایی ایالات متحده در برابر دشمنان و تهدیدها است. در مرکز، نمادی به نمایندگی از ستاره شمالی، قطبی ، نشان دهنده ارزش های اصلی است که نیروی فضایی را هدایت می کند، تقریباً به همان روشی که ستاره شمالی مسافران را برای هزاران سال راهنمایی کرده است.

در کنار ستاره شمالی، چهار عنصر مثلثی شکل وجود دارد که نشان دهنده چهار شاخه از نیروهای مسلح ایالات متحده است: ارتش، نیروی هوایی، نیروی دریایی و تفنگداران دریایی. در نهایت، در بالای نماد دلتا دو خط روشن وجود دارد که نشان دهنده پرتاب موشک به مدار است. این عنصر نماد نقش مرکزی نیروی فضایی در نظارت بر عملیات پرتاب از طرف پنتاگون است.

منابع اضافی

نیروی فضایی ایالات متحده نشان دهنده نقش فزاینده ای است که فضا در تمام تلاش های بشریت، از جمله عملیات نظامی ایفا می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سرویس، به وب سایت رسمی نیروی فضایی (در برگه جدید باز می شود) مراجعه کنید. بسیاری از عملیات‌ها و امکانات نیروی فضایی با جزئیات بیشتری در یک سری از برگه‌های اطلاعاتی (در برگه جدید باز می‌شود) که در وب‌سایت این سرویس میزبانی شده است توضیح داده شده است.

کتابشناسی - فهرست کتب

تاریخچه نیروی فضایی ایالات متحده، [دسترسی 01/31/23]
https://www.spaceforce.mil/About-Us/About-Space-Force/History/ (در برگه جدید باز می شود)

مکان‌های نیروی فضایی ایالات متحده، [دسترسی 01/31/23]
https://www.spaceforce.mil/About-Us/Space-Force-Locations/ (در برگه جدید باز می شود)

نیروی فضایی چیست؟، [دسترسی 01/31/23]
https://www.spaceforce.mil/About-Us/FAQs/Whats-the-Space-Force/ (در برگه جدید باز می شود)

جدید در سال 2023: سالتزمن نیروی فضایی را در چهارمین سال خود رهبری می کند، [دسترسی 01/31/23]
https://www.airforcetimes.com/news/your-air-force/2023/01/03/new-in-2023-saltzman-leads-space-force-into-its-4th-year/ (در جدید باز می شود برگه)

فراتر از افق های فضایی: نیم قرن رهبری فضایی نیروی هوایی، [دسترسی 01/31/23]
https://apps.dtic.mil/sti/citations/ADA355572 (در برگه جدید باز می شود)

درباره فرماندهی عملیات فضایی، [دسترسی 01/31/23]
https://www.spoc.spaceforce.mil/About-Us/About-Space-Operations-Command (در برگه جدید باز می شود)

درباره فرمان سیستم های فضایی، [دسترسی 1/31/23]
https://www.ssc.spaceforce.mil/About-Us/About-Space-Systems-Command (در برگه جدید باز می شود)

آموزش فضایی و فرماندهی آمادگی: ما کی هستیم، [دسترسی 1/31/23]
https://www.starcom.spaceforce.mil/About-Us/Who-We-Are/ (در برگه جدید باز می شود)

برت را در توییتر در [email protected] دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را دنبال کنید @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا در فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) و اینستاگرام (در برگه جدید باز می شود) .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است