متن خبر

نیروهای حفتر: اردوغان دنبال کنترل بر منطقه هلال نفتی لیبی است

نیروهای حفتر: اردوغان دنبال کنترل بر منطقه هلال نفتی لیبی است

اخبارنیروهای حفتر: اردوغان دنبال کنترل بر منطقه هلال نفتی لیبی است
شناسهٔ خبر: 111019 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا، احمد المسماری، سخنگوی نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" در بیان کرد ‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک اظهار کرد: رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه می‌خواهد از دستاوردهای طرابلس برای رسیدن به منطقه هلال نفتی استفاده کند، به همین دلیل قاطعانه با آتش‌بس مخالفت می‌کند.

وی بیان کرد : دستور پیشروی به سمت شهر "سرت" توسط ترکیه صادر می‌شود نه دولت وفاق لیبی. ترکیه‌ای‌ها یک هدف را دنبال می‌کنند و آن هدف رسیدن به منطقه میادین و بنادر نفتی در منطقه "خلیج سدره" در ۴۰ کیلومتری شهر "جداد" است.

المسماری ادامه داد: ستاد کل ارتش نیروهای ویژه‌ای را برای تأمین امنیت منطقه خلیج السدره اعزام کرده است و این میادین نفتی گسترده نیازمند تأمین امنیت و قدرت نظامی بزرگ هستند.

وی تأکید کرد: فرماندهی کل نیروهای مسلح تنها به اقدام جامعه بین‌الملل برای ایجاد راه‌ حل‌های سیاسی، آغاز مذاکرات و پاسخ مثبت به ابتکار عمل قاهره و همچنین خروجی‌های کنفرانس برلین چشم دوخته است.

المسماری ادامه داد: دشمن برای حمله به سرت آماده می شود، چراکه اردوغان و تمامی سیاستمداران ترکیه درباره منطقه هلال نفتی صحبت می‌کنند و درصدد ادامه عملیات نظامی و تسلط کامل بر این منطقه هستند.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو