سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

نه، Samsung Galaxy S22 ویژگی‌های Galaxy AI را دریافت نمی‌کند – در اینجا دلیل آن است

Samsung Galaxy S22 و Samsung Galaxy S22 Plus (اعتبار تصویر: سامسونگ) سری گلکسی اس 24 سامسونگ هفته گذشته با چندین ویژگی مجهز به هوش مصنوعی راه اندازی شد و اکنون می دانیم که گروه منتخبی از دستگاه های فعلی سامسونگ - از جمله گلکسی اس 23 ، گلکسی زد فولد 5 و گلکسی زد فلیپ 5 - از گلکسی AI بهره خواهند برد. ارتقا در ماه های آینده اما در مورد خط تولید سامسونگ گلکسی S22 چطور؟ سامسونگ گلکسی اس 22 ، سامسونگ گلکسی اس 22 پلاس ...
Samsung Galaxy S22 و Samsung Galaxy S22 Plus
Samsung Galaxy S22 و Samsung Galaxy S22 Plus (اعتبار تصویر: سامسونگ)

سری گلکسی اس 24 سامسونگ هفته گذشته با چندین ویژگی مجهز به هوش مصنوعی راه اندازی شد و اکنون می دانیم که گروه منتخبی از دستگاه های فعلی سامسونگ - از جمله گلکسی اس 23 ، گلکسی زد فولد 5 و گلکسی زد فلیپ 5 - از گلکسی AI بهره خواهند برد. ارتقا در ماه های آینده اما در مورد خط تولید سامسونگ گلکسی S22 چطور؟

سامسونگ گلکسی اس 22 ، سامسونگ گلکسی اس 22 پلاس و سامسونگ گلکسی اس 22 اولترا همگی کمتر از دو سال از عمرشان می گذرد، اما به گفته پاتریک چومت، رئیس بخش تجربه مشتری سامسونگ، انتظار نمی رود هیچ یک از دستگاه های سال 2022 این شرکت از گلکسی پیشرفته آن بهره نبرند. ویژگی های هوش مصنوعی - حداقل نه به این زودی.

Chomet در صحبت با TechRadar پس از Galaxy Unpacked 2024 به ما گفت: «اول از همه، دریافت [این ویژگی‌ها] در سری Galaxy S24 کار بسیار زیادی بود. من خسته ام و در واقع، TM Roh [رئیس بخش موبایل سامسونگ] می‌خواست [در Unpacked] اعلام کند که می‌توانیم از دستگاه‌های Galaxy S23 با Galaxy AI پشتیبانی کنیم، که در نیمه اول سال [اکنون انجام خواهیم داد].

Chomet ادامه داد: "ما قصد داریم اطمینان حاصل کنیم که در طول زمان، تجربیات هوش مصنوعی ما می تواند توسط عملکرد [موبایل] پشتیبانی شود، که منجر به قابلیت CPU و GPU می شود." پس در حال حاضر، ما در حال یادگیری هستیم. ما قدم به قدم پیش می رویم ما می دانیم که Galaxy AI روی سری Galaxy S24 به خوبی کار می کند و می دانیم که روی [سری Galaxy S23] به خوبی کار خواهد کرد. اما ما نمی دانیم که شدت استفاده از هوش مصنوعی برای مشتری متوسط ​​چقدر خواهد بود و [ پس چگونه این شدت] بر منابع روی دستگاه و منابع ابری تأثیر می گذارد.

"شماره یک، ما قصد داریم کیفیت و عملکرد آنچه را که به کار می گیریم تضمین کنیم. سپس یاد خواهیم گرفت که مردم چگونه از [این ویژگی‌ها] استفاده می‌کنند و عملکرد را تنظیم می‌کنند. شماره دو، ما [Galaxy AI] را در مجموعه دومی از دستگاه ها - به طور خاص، S23، S23 FE، Z Fold 5، Z Flip 5 و Tab S9 - مستقر خواهیم کرد تا ببینیم چگونه کار می کند.

هنگامی که در مورد یکنواختی چیپست بین Samsung Galaxy S23 FE و Samsung Galaxy S22 تحقیق شد - هر دو گوشی از چیپست Exynos 2200 خود سامسونگ استفاده می کنند - Chomet این واقعیت را تایید کرد اما گفت : "در حال حاضر، ما Galaxy AI را به دستگاه های نسل آخر محدود می کنیم."

به احتمال زیاد، آپشن های جدید Galaxy AI سامسونگ از طریق به‌روزرسانی One UI 6.1 به گوشی‌های 2023 فوق‌الذکر - S23، S23 FE، Z Fold 5 و غیره اضافه خواهند شد. اما به نظر می‌رسد که گوشی‌های سری گلکسی S22 (و قدیمی‌تر) با وجود واجد شرایط بودن برای به‌روزرسانی One UI 6.1، همان رفتار را نخواهند داشت.

Chomet هنگام بحث در مورد سازگاری با هوش مصنوعی گلکسی در آینده مراقب بود از زبان هایی مانند "فعلا" و "گام به گام" استفاده کند، اما از آنجایی که سامسونگ ویژگی های جدید خود را بخشی از "تجربه گلکسی گلکسی" می داند، ما فکر می کنیم بعید است که گلکسی S22 بعداً مورد توجه بیشتری قرار خواهد گرفت - به خصوص با محصولات بیشتری از سامسونگ که قرار است در سال 2024 معرفی شوند.

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید ...

نویسنده ارشد ستاد

Axel یک نویسنده ارشد در TechRadar مستقر در لندن است که از آخرین پیشرفت‌های اپل گرفته تا جدیدترین فیلم‌ها به عنوان بخشی از خروجی اخبار روزانه سایت گزارش می‌دهد. اکسل که قبلاً برای نشریاتی از جمله Esquire و FourFourTwo نوشته بود، در کاربردهای فناوری فراتر از دسکتاپ به خوبی تبحر دارد و پوشش او از گزارش و تجزیه و تحلیل عمومی تا مصاحبه های عمیق و نظرات را شامل می شود.

اکسل قبل از پیوستن به TechRadar در سال 2020 برای مدرک ادبیات انگلیسی در دانشگاه وارویک تحصیل کرد و سپس مدرک NCTJ را به عنوان بخشی از طرح آموزش دیجیتال افتتاحیه شرکت به دست آورد.

خبرکاو