سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

نمایش‌ها و فیلم‌های Prime Video مورد علاقه شما به زودی در Netflix و سایر پخش‌کننده‌ها قرار خواهند گرفت

NGCKPatMSC65CuE2y8aVzf-1200-80.jpg
آمازون قصد دارد مجوز پخش محتوای خود را گسترش دهد، به این معنی که برخی از بهترین نمایش‌های Prime Video و بهترین فیلم‌های Prime Video، از Thirteen Lives تا The Marvelous Mrs. Maisel، به زودی در سایر سرویس‌های پخش و کانال‌های تلویزیونی خطی در دسترس خواهند بود. به گزارش Variety (در برگه جدید باز می شود) و به عنوان بخشی از راه اندازی Amazon MGM Studios Distribution، این خبر توسط استودیو آمازون در ...

آمازون قصد دارد مجوز پخش محتوای خود را گسترش دهد، به این معنی که برخی از بهترین نمایش‌های Prime Video و بهترین فیلم‌های Prime Video، از Thirteen Lives تا The Marvelous Mrs. Maisel، به زودی در سایر سرویس‌های پخش و کانال‌های تلویزیونی خطی در دسترس خواهند بود.

به گزارش Variety (در برگه جدید باز می شود) و به عنوان بخشی از راه اندازی Amazon MGM Studios Distribution، این خبر توسط استودیو آمازون در روز دوشنبه ۹ می اعلام شد. این تهیه‌کننده تلویزیون و فیلم قصد دارد با راه‌اندازی بخش جدید، کسب‌وکار توزیع خود را دو برابر کند (یعنی فروش برنامه‌های خود به شرکت‌های دیگر).

هنگامی که استودیو آمازون استودیوی قدیمی MGM را در می ۲۰۲۱ خریداری کرد، تولیدکننده در حال رشد کتابخانه محتوای خود را به بیش از ۴۰۰۰ فیلم و ۱۷۰۰۰ نمایش تلویزیونی گسترش داد. MGM صاحب امتیازهای فیلم موفقی مانند جیمز باند و همچنین راکی ​​ است. همچنین مجموعه های تلویزیونی مانند The Handmaid's Tale، Vikings و Fargo را نیز در اصطبل خود دارد.

نه تنها این نمایش‌ها و فیلم‌های تلویزیونی به طور بالقوه در سرویس‌های پخش رقیب مانند Apple TV Plus، Netflix، Disney Plus و همچنین در کانال‌های تلویزیونی خطی در دسترس خواهند بود، بلکه می‌توانید انتظار داشته باشید که نسخه‌های اصلی Prime Video در جاهای دیگر در دسترس قرار گیرند.

عناوین فیلم آمازون اورجینال که برای توزیع ردیف شده اند عبارتند از ۷۵۰۰، All the Old Knives، Bliss، Borat Subsequent Moviefilm، Coming 2 America، I Want You Back، The Tender Bar، The Tomorrow War، The Voyeurs و Without Remorse . برنامه‌های تلویزیونی از جمله جالوت، شکارچیان و خانم میزل شگفت‌انگیز نیز بخشی از تلاش‌های جدید توزیع هستند.

انتظار داریم که که تلاش توزیع جدید تا اواخر این ماه در بازار بین‌المللی تلویزیون LA Screenings آغاز شود، اگرچه نمی‌توان بیان کرد که واقعاً چه زمانی به سرویس‌های دیگر می‌رسند.

چشم انداز جریان در حال تغییر

با راه اندازی بیشتر و بیشتر خدمات استریم جدید، پلتفرم های قدیمی مانند نتفلیکس مجبورند هنگام قفل کردن معاملات توزیع با میزان رقابت فزاینده ای دست و پنجه نرم کنند. راه اندازی آمازون MGM Studios Distribution تنها نشانه دیگری از افزایش علاقه به اشتراک گذاری محتوای جریان در پلتفرم ها و شبکه ها است.

یکی دیگر از دلایل بالقوه افزایش علاقه به معاملات توزیع خارج از پلت فرم، کاهش هزینه در شرکت های فناوری مانند متا، گوگل و مایکروسافت در میان تورم و نرخ بهره بالا است. طبق گزارش ها، خود آمازون مجبور شده است ۲۷۰۰۰ کارگر خود را اخراج کند. اما بخش توزیع جدید این شرکت می تواند به آن کمک کند تا برخی از این فشارهای هزینه را جبران کند.

با این حال، کریس اوتینگر، که تیم توزیع MGM را برای بیش از یک دهه رهبری کرد و اکنون بر توزیع استودیو آمازون MGM نظارت دارد، گفته است که بخش جدید همیشه بخشی از برنامه این شرکت بوده است.

این مفهوم انبارداری محصولات در این سرویس‌های عمودی بزرگ SVOD (اشتراک ویدیو بر اساس تقاضا) قطعاً یک استراتژی برای برخی افراد بوده است. برای من روشن نیست که این یک استراتژی در آمازون بوده است.

آمازون به طور فزاینده ای با تغییر چشم انداز جریان سازگار می شود. هفته گذشته، این شرکت اعلام کرد که کانال های پخش رایگان را با تبلیغات برای همه دارندگان Fire TV Stick راه اندازی می کند. همچنین اعلام کرد که قصد دارد بیش از ۱۰۰ نسخه Prime Video Originals را به Amazon Freevee اضافه کند.