اخبار, فناوری, گوشی

نقض داده ها در واقع در نیمه اول سال ۲۰۲۳ کاهش یافت

طبق گزارش جهانی جدید کارشناسان امنیت سایبری Surfshark، در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳، در مجموع ۴۱.۶ میلیون حساب کاربری نقض شده شناسایی شد که ممکن است رقم بزرگی به نظر برسد، اما در واقع کاهش قابل توجهی است.

به گفته این شرکت، این رقم نشان دهنده کاهش ۴۹ درصدی کاربران نقض شده در سراسر جهان در مقایسه با سه ماهه چهارم سال قبل است، اما، علیرغم چشم انداز به ظاهر مثبت، داشتن بیش از ۴۱ میلیون حساب کاربری نقض شده دلیل بسیار کمی برای خوشحالی به ما می دهد. وی گفت : در برخی از نقاط جهان، تعداد حساب‌های نقض شده همچنان افزایش یافته است.

محققان هشدار می دهند که مجرمان سایبری می توانند از اطلاعات حساب های سرقت شده برای اجرای انواع کلاهبرداری ها و حملات سایبری، از به خطر افتادن ایمیل های تجاری، سرقت هویت، کلاهبرداری از طریق سیم و غیره استفاده کنند.

کلاهبرداری و کلاهبرداری

اکثر اکانت های نقض شده در روسیه واقع شده اند - ۶.۶ میلیون. حساب های ایالات متحده با ۵ میلیون نفر دوم و پس از آن تایوان (۳.۹ میلیون)، فرانسه (۳.۲ میلیون) و اسپانیا (۳.۲ میلیون) قرار دارند. تایوان یک جهش بزرگ را تجربه کرد و تعداد حساب های نقض شده ۲۱ برابر سه ماهه به سه ماهه افزایش یافت که از ۱۹۱۰۰۰ در سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ افزایش یافت.

به طور کلی، در سه ماهه اول ۲۰۲۳ در هر ثانیه یک حساب کاربری به بیرون درز می کرد.

Surfshark اظهار داشت که اروپا تنها منطقه ای است که افزایش "قابل توجه" در حساب های نقض شده در سه ماهه سوم داشته است، زیرا این تعداد از ۹.۹ میلیون به ۱۷.۵ میلیون تقریباً دو برابر شده است. تعداد اکانت های لو رفته در جمهوری چک ۹ برابر شد. با این حال، آنها در مقایسه با تایوان و عربستان سعودی رنگ پریده اند. در این کشورها، در سه ماهه اول ۲۰۲۳، حدود ۲۰ برابر بیشتر از سه ماهه چهارم ۲۰۲۲، تعداد حساب های لو رفته بیشتر بوده است. کره جنوبی شاهد افزایش ۱۲ برابری بوده است.

برخی از بزرگ‌ترین موارد نقض شمارش ایمیل، Sberbank روسیه بود (۲.۹ میلیون حساب فاش شد)، Weee ایالات متحده! با ۱.۱ میلیون لو رفته و بیمه زوریخ از سوئیس با ۷۵۶۷۰۰ لو رفته.

برای پیش نویس گزارش، Surfshark داده ها را از ۲۹۰۰۰ پایگاه داده در دسترس عموم جمع آوری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *