متن خبر

نظریه‌ متفاوت دانشمندان: موجودات فضایی سیاه‌چاله‌ها را برای ذخیره‌سازی داده‌های کوانتومی ایجاد می‌کنند

نظریه‌ متفاوت دانشمندان: موجودات فضایی سیاه‌چاله‌ها را برای ذخیره‌سازی داده‌های کوانتومی ایجاد می‌کنند

اخبارنظریه‌ متفاوت دانشمندان: موجودات فضایی سیاه‌چاله‌ها را برای ذخیره‌سازی داده‌های کوانتومی ایجاد می‌کنند
شناسهٔ خبر: 268217 -
خبرکاو:

دانشمندان در مقاله‌ای جدید، یک ایده هیجان‌انگیز را تحلیل کرده که به موجب آن این نظریه مطرح می‌شود که موجودات فضایی و بیگانگان که از آنها به نام alien یاد می‌شود، سیاهچاله ها را برای ذخیره سازی کوانتومی ایجاد کرده‌اند.

هرچند این ایده دیوانه کننده به نظر می‌رسد، اما برخی از دانشمندان اعتقاد دارند که می‌تواند راه‌حلی برای پارادوکس فرمی (Fermi Paradox) ارائه کند که اساساً بیان می‌کند اگر زندگی در جهان ما رایج است، چرا تاکنون شواهدی از آن در خارج از زمین پیدا نکرده‌ایم.

پارادوکس فرمی نگرش‌های امواج زیادی در بین جامعه علمی ایجاد کرده است، به‌ویژه در بخش‌هایی که اعتقاد دارند حیات بیگانه وجود دارد و منتظر کشف شدن آن هستند. دانشمندان آلمانی و گرجی در مقاله خود که هنوز مورد تحلیل قرار نگرفته، توضیح می‌دهند که ممکن است در زمینه جستجو حیات بیگانه، دید اشتباهی داشته باشیم.

استفاده از سیاهچاله به عنوان رایانه کوانتومی؟

حیات بیگانه

در حال حاضر، دانشمندان برای جستجوی نشانه‌هایی از حیات در جهان، به سیگنال‌های رادیویی متکی هستند. اما محققان در مقاله جدید پیشنهاد می‌کنند که باید به سیاهچاله ها نزدیک شویم زیرا ظاهراً تمدن‌های بیگانه از آن‌ها به عنوان رایانه‌های کوانتومی عظیمی برای ذخیره داده‌های خود استفاده می‌کنند. به همین دلیل، باید به دنبال نشانه‌هایی از فناوری در آن‌ها باشیم که از ابرساختارهایی مانند تپ اخترها، ستاره‌های کوتوله سفید و سیاه چاله ها سرچشمه می‌گیرند.

این مفهوم که سیاهچاله ها می‌توانند به عنوان منابع نامحدود انرژی عمل کنند به دهه 1980 و زمانی برمی‌گردد که «راجر پنروز»، فیزیکدان و ستاره شناس شناخته شده انگلیسی آن را مطرح کرد. محققان نیز موافق هستند که سیاهچاله های کوچک و مصنوعی ایجاد شده می‌توانند برای اطلاعات کوانتومی به عنوان خازن عمل کنند.

با این حال، همانطور که محققان توضیح می‌دهند، تنها راه برای اثبات احتمال این نظریه، این است که شواهدی از فناوری درون یک سیاهچاله پیدا کنیم. به گفته آن‌ها، رصدخانه نوترینو آیس کیوب (IceCube Neutrino Observatory) واقع در قطب جنوب، فناوری‌های لازم برای انجام این کار را دارد که می‌تواند تأیید کند بیگانگان سیاهچاله ها را برای ذخیره کردن داده‌های خود ایجاد کرده‌اند.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است