متن خبر

نشت‌های گوگل نشان می‌دهد که ما در یک «سفر طولانی» به سمت ربات‌های چت جستجوی قابل اعتماد هستیم

نشت‌های گوگل نشان می‌دهد که ما در یک «سفر طولانی» به سمت ربات‌های چت جستجوی قابل اعتماد هستیم

اخبارنشت‌های گوگل نشان می‌دهد که ما در یک «سفر طولانی» به سمت ربات‌های چت جستجوی قابل اعتماد هستیم
شناسهٔ خبر: 267301 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

یک ایمیل داخلی فاش شده گوگل هشدار داده است که چت ربات های موتور جستجو مانند Bard خود در یک سفر طولانی به سمت قابلیت اطمینان واقعی هستند و ممکن است همه ما برای مدتی آزمایش کننده بتا آنها باشیم.

به گزارش CNBC (در برگه جدید باز می شود) ، ایمیلی از معاون رئیس گوگل برای جستجو، Prabhakar Raghavan اخیراً از کارکنان این شرکت خواسته است تا مقداری از زمان روزانه خود را به رفع پاسخ های چت ربات Bard اختصاص دهند.

دستورالعمل‌های فاش شده ظاهراً بیان می‌کنند که "بارد با مثال بهترین یاد می‌گیرد" و آموزش دستی "به ما در بهبود حالت کمک زیادی خواهد کرد". این اظهارات نشان می دهد که گوگل هنوز به رقیب خود برای بینگ جدید مجهز به ChatGPT اعتماد ندارد، یا اینکه به زودی واقعا قابل اعتماد خواهد بود.

این ایمیل فاش شده به دنبال ایمیلی جداگانه از ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل است که ظاهراً از کارمندان خواسته بود «دو تا چهار ساعت از وقت خود را در بارد» بگذرانند. پیکاهی در این نامه هشدار داد که "این یک سفر طولانی برای همه، در سراسر میدان خواهد بود."

برخلاف مایکروسافت و موتور جستجوی جدیدش بینگ، گوگل هنوز نسخه‌ای از جستجو را که مبتنی بر Bard است برای عموم باز نکرده است. همانطور که گوگل آن را "سرویس هوش مصنوعی مکالمه آزمایشی" می نامد، هنوز در اختیار "تست کنندگان مورد اعتماد" (از جمله کارکنان خود گوگل) است.

هنگامی که Bard به طور کامل در "هفته های آینده" راه اندازی شد، تنها بر اساس یک نسخه سبک وزن از LaMDA، که مدل زبان گوگل برای چت بات است، خواهد بود. این ایمیل‌های تازه فاش شده تنها به این پیشنهاد اضافه می‌کنند که گوگل در جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی به مایکروسافت کمک می‌کند، با پیچای همچنین ظاهراً در این ایمیل گفته است که «برخی از موفق‌ترین محصولات ما اولین بار نبودند که به بازار عرضه شوند».

از آنجایی که کارمندان خود گوگل نیز ظاهراً عرضه Bard (در برگه جدید باز می شود) را در داخل به عنوان "عجله ای"، "نادرست" و "کوته بینانه خنده دار" توصیف می کنند، به نظر می رسد که غول جستجو در بین کارکنان خود کارهای متقاعد کننده زیادی برای انجام دارد. چه رسد به کاربر متوسط ​​گوگل.


تجزیه و تحلیل: تحلیل واقعیت پس از تبلیغات برای چت ربات های هوش مصنوعی

چت ربات Google Bard در حال پاسخ دادن <a href= به یک سؤال در صفحه رایانه" class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/MNG4Nw6EZRZEifPSY72bxK-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/MNG4Nw6EZRZEifPSY72bxK-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/MNG4Nw6EZRZEifPSY72bxK-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/MNG4Nw6EZRZEifPSY72bxK-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/MNG4Nw6EZRZEifPSY72bxK-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/MNG4Nw6EZRZEifPSY72bxK-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/MNG4Nw6EZRZEifPSY72bxK.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/MNG4Nw6EZRZEifPSY72bxK.jpg">

(اعتبار تصویر: گوگل)

برای Google غیرعادی نیست که از کارکنان خود بخواهد محصولات جدید را قبل از عرضه کامل آزمایش کنند. در واقع، قبلاً گفته شد (در برگه جدید باز می شود) که این سیستم استفاده مداوم از محصول به عنوان یک کاربر برای تشخیص هر گونه مشکل (معروف به "غذای آزمایشی") "بخش مهمی از فرآیند آزمایش ما" است.

اما آنچه غیرعادی‌تر است، گستردگی این آزمایش، همراه با لحن و زبان ایمیل‌های ظاهراً افشا شده آن است. آن‌ها پیشنهاد می‌کنند که گوگل «یک آزمایش آزمایشی ویژه در سراسر شرکت» را برای کمک به تغییر شکل بارد به شکلی فراتر از فرآیندهای استاندارد آن الزامی کرده است.

در کنار هشدارهای مربوط به "سفر طولانی" و نیاز به "بهبود حالت"، در مجموع این حس ایجاد می شود که گوگل عجله کرده است تا یک ویژگی چت ربات هوش مصنوعی را برای جستجوی گوگل زودتر از آنچه پیش بینی کرده بود منتشر کند.

با این حال، مایکروسافت با چت ربات هوش مصنوعی خود نیز دقیقاً عملکرد آرامی ندارد. تنها چند روز پس از تبلیغات اولیه در مورد عرضه بینگ جدید، کاربران موفق شدند مغز ChatGPT آن را بشکنند و اشکالات مختلفی ایجاد کنند که شامل حالت تدافعی موتور جستجو در برابر یک اشتباه آشکار بود.

به نظر می رسد بخشی از استراتژی گوگل این است که به بینگ جدید مجهز به هوش مصنوعی اجازه دهد تا زمانی که ربات چت آن به طور اجتناب ناپذیری از ریل خارج می شود، قبل از اینکه همه ما به محدودیت های آن عادت کرده ایم، جستجوی مبتنی بر Bard خود را راه اندازی کند، تمام جنبه های منفی را از بین ببرد.

در حالی که هشدار آن در مورد "سفر طولانی" چیزی نیست که لزوماً بخواهد به طور عمومی اعلام کند، اما توصیفی واقع بینانه از جایی است که ما با افرادی مانند بینگ و بارد در موتور جستجوی معادل یک ماشین خودران هستیم. .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است