متن خبر

نسخه نهایی مک OS بیگ سر منتشر شد

نسخه نهایی مک OS بیگ سر منتشر شد

اخبارنسخه نهایی مک OS بیگ سر منتشر شد
شناسهٔ خبر: 133276 -
خبرکاو:

بالآخره اپل پس از نزدیک به پنج ماه، مک‌ OS بیگ سر (Big Sur) را از حالت بتا خارج و برای عموم منتشر کرد. بیگ سر یک به‌روزرسانی عظیم برای رایانه‌های مک به‌حساب می‌آید، طوری که سیستم‌عامل‌ خاطره‌انگیز MacOS X را کنار گذاشته و ورژن کاملا جدید ۱۱ یا همان بیگ سر را ارائه می‌دهد. مک OS جدید، رابط کاربری دوباره طراحی شده، پشتیبانی از ویجت‌ها، مرکز کنترل جدید، آیکون‌های بازطراحی شده و موارد دیگر را به ارمغان می‌آورد. همچنین این سیستم‌عامل ۱۷ نوامبر (۲۷ آبان) باتوجه‌به انتشار مک‌بوک‌های جدید مبتنی بر آرم، دردسترس آن‌ها نیز قرار می‌گیرد و علاوه بر قابلیت‌های بيان کرد ه‌شده از یک ویژگی کلاملا انحصاری اجرای برنامه‌های iOS و آیپد OS پشتیبانی می‌کند.

مقاله‌های مرتبط:

کدام رایانه‌های مک از مک OS بیگ سر پشتیبانی می‌کنند؟

به‌ بيان کرد ه‌ی وب‌سایت اپل، مک OS جدید از مک‌بوک‌های ۲۰۱۵ به بعد، مک‌بوک ایر و مک‌بوک پروی ۲۰۱۳ به بعد، مک مینی و آی‌مک ۲۰۱۴ به بعد، تمامی آی‌مک پروها و مک پروی ۲۰۱۳ پشتیبانی می‌کند و همان‌طور که بيان کرد ه‌شد از ۱۷ نوامبر (۲۷ آبان) دردسترس کاربران مک‌بوک‌های مینی، ایر و پروی مبتنی بر آرم قرار می‌گیرد.

بتای عمومی macOS Big Sur روی کامپیوتر مک

بالأخره پس‌ از مدت‌ها انتظار، نسخه‌ی نهایی مک OS بیگ سر، دردسترس قرار گرفت؛ بنابراین، اگر جزو دارندگان رایانه‌های مک هستید، می‌توانید با به‌روزرسانی به این نسخه، از ویژگی‌های جدیدی بهره‌مند شوید.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظرارسال پیامک بلک لیست


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو