متن خبر

نرخ جریمه تعقیب آمبولانس در سطح شهر مشخص شد؛ جریمه تازه برای رانندگان زرنگ

نرخ جریمه تعقیب آمبولانس در سطح شهر مشخص شد؛ جریمه تازه برای رانندگان زرنگ

اخبارنرخ جریمه تعقیب آمبولانس در سطح شهر مشخص شد؛ جریمه تازه برای رانندگان زرنگ
شناسهٔ خبر: 202678 -
خبرکاو:

آمبولانس‌ها جزو خودروهای با اولویت هستند که ایجاد هرگونه مزاحمت برای آن‌ها ممکن است جان فرد یا افرادی را به خطر بیندازد. در همین راستا، به نظر می‌رسد بالاخره طرح جریمه تعقیب آمبولانس و امتناع از عبور اضطراری این خودرو در سال 1401 در حال اجرایی شدن است. در سال جاری قرار است دوربین‌هایی در جلو و عقب آمبولانس‌ها نصب شود تا از پلاک خودروهای متخلف عکس بگیرد و جریمه ای 30 هزار تومانی را برای رانندگان زرنگ اعمال کند.

همچنین اگر ماشین جلو در شرایطی باشد که بتواند به آمبولانس راه دهد و بنا به هر دلیلی از انجام این کار امتناع کند، مشمول جریمه خواهد شد. همچنین حرکت در پوشش آمبولانس ممنوع است و بر اساس قانون، جریمه 30 هزار تومانی را به فرد متخلف تحمیل می‌کند.

جریمه تعقیب آمبولانس
تعقیب آمبولانس جریمه دارد

البته مبلغ این جریمه چندان زیاد نیست، ولی رانندگی پشت آمبولانس می‌تواند موجب حوادث رانندگی شدید و حتی زنجیره‌وار شود. واضح است که به سبب ابعاد آمبولانس، ماشین عقب دید کافی روی مسیر ندارد و هرگونه تغییر مسیر یا ترمز ناگهانی توسط آمبولانس، منجر به بروز  حادثه خواهد شد.

به علاوه، سرعت خودروهای امدادگر مثل آمبولانس یا خودروهای آتش‌نشانی با سرعت مجاز رانندگان معمولی در سطح شهر فرق دارد. بدین ترتیب، ماشین تعقیب‌کننده ممکن است به پیروی از آمبولانس، با سرعت خلاف حرکت کند که در این صورت علاوه بر جریمه تعقیب آمبولانس 30 هزار تومانی، باید جریمه سرعت غیرمجاز خود را نیز بپردازد.

تعقیب آمبولانس باعث می‌شود خودروی پشت سر نهایتا 10 دقیقه زودتر به مقصد برسد. ولی آیا بهتر نیست به جای پرداخت جریمه نقدی و به خطر انداختن جان خود و دیگران، از مقررات ساده راهنمایی و رانندگی پیروی کرده و زمان‌بندی خود را اصلاح کنید؟

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو