متن خبر

نخست وزیر بلغارستان به دلیل ماسک نزدن جریمه شد

نخست وزیر بلغارستان به دلیل ماسک نزدن جریمه شد

اخبارنخست وزیر بلغارستان به دلیل ماسک نزدن جریمه شد
شناسهٔ خبر: 109676 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کریل آنانیف، وزیر بهداشت بلغارستان پوشیدن ماسک را مجددا در تمامی مکانهای عمومی مسقف الزامی کرد؛ این دستور بعد از آن صادر شد که این کشور حوزه بالکان در هفته گذشته بالاترین نرخ افزایش هفتگی ابتلا به کرونا را ثبت کرد.

وزارت بهداشت بلغارستان در بیانیه‌ای از طریق پست الکترونیکی به رویترز عنوان کرد: تمامی اشخاصی که در زمان سر زدن بویکو بوریسوف، نخست وزیر بلغارستان به کلیسای واقع در صومعه‌ رایلا ماسک نداشته‌اند جریمه خواهند شد.

این وزارتخانه در ادامه بیانیه خود عنوان کرد، علاوه بر بوریسوف، خبرنگاران، عکاسان و فیلمبردارانی که به هنگام همراهی وی در این کلیسا ماسک به صورت نداشتند نیز جریمه می شوند.

این نهاد مشخص نکرد که آیا روحانیون مذهبی که در داخل کلیسا ماسک نداشته‌اند نیز جریمه می شوند یا خیر.

صومعه‌ ارتودوکس شرقی رایلا واقع در منطقه کوهستانی رایلای شهر صوفیه، بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت داشته و یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های توریستی بلغارستان به شمار می‌رود.

بلغارستان با توجه به اجرا کردن محدودیتهای قرنطینه‌ای مدیریت نسبتا خوبی در قبال شیوع ویروس کووید-۱۹ داشته است.

این کشور ماه جاری میلادی کاهش این محدودیتها را آغاز کرد اما چند روز پیش ۶۰۶ مورد جدید ابتلای به کروناویروس جدید را گزارش کرد که این سبب شد آنانیف مجددا پوشیدن ماسک را در مکانهای سربسته عمومی از جمله مترو و اتوبوس الزامی کند.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو