متن خبر

نحوه درج علامت یا چک باکس در پاورپوینت

نحوه درج علامت یا چک باکس در پاورپوینت

اخبارنحوه درج علامت یا چک باکس در پاورپوینت
شناسهٔ خبر: 266176 -
خبرکاو:

لوگوی مایکروسافت پاورپوینت.

اضافه کردن علامت چک در ارائه پاورپوینت خود با انتخاب فلش رو به پایین در کنار «گلوله‌ها» و انتخاب سبک گلوله با علامت‌های تیک است. یا، علامت‌ها را مستقیماً با میانبر Alt+0252 یا Alt+0254 وارد کنید. برای گفت ن یک چک باکس قابل کلیک، برگه برنامه نویس پاورپوینت را باز کرده و «Check Box» را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید یک نماد علامت چک قرار دهید یا یک چک باکس قابل کلیک را در ارائه مایکروسافت پاورپوینت خود اضافه کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که میانبر صفحه کلید را فشار دهید یا از یکی از گزینه‌های منو استفاده کنید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه این کار را در اسلایدهای خود انجام دهید.

یک علامت چک در پاورپوینت اضافه کنید

برای گفت ن علامت چک در اسلایدهای خود، از یکی از شش روش ذکر شده در زیر استفاده کنید. سبک علامت چک با روشی که استفاده می‌کنید کمی متفاوت است، پس روش‌های مختلف را امتحان کنید و ببینید کدام را بیشتر دوست دارید.

استفاده از فهرست گلوله‌ای

یکی از راه های نمایش علامت های چک به خصوص در فهرست ها، استفاده از گزینه فهرست گلوله ای پاورپوینت است. در اینجا، فهرستی از آیتم‌های خود تهیه می‌کنید و هر مورد یک علامت در کنار آن دارد.

برای استفاده از این روش، در اسلاید خود، مکان متنی را که می‌خواهید علامت تیک اضافه کنید، انتخاب کنید.

سپس، در نوار پاورپوینت در بالا، برگه "Home" را انتخاب کنید. سپس، در بخش «پاراگراف»، روی نماد فلش رو به پایین در کنار نماد «گلوله‌ها» کلیک کنید.

در منوی گلوله ای که باز می شود، فهرست گلوله ها را با علامت های چک انتخاب کنید.

در محل انتخابی خود در اسلاید، اکنون یک نماد علامت دارید. می توانید علامت تیک را در آنجا بگذارید یا متنی را برای همراه شدن با نماد اضافه کنید. فقط با فشار دادن کلید Enter، علامت های چک اضافی اضافه کنید.

علامت های چک گلوله <a href= به اسلاید اضافه شده است. " width="730" height="442" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

مطالب مرتبط: نحوه تراز کردن متن بعد از گلوله در پاورپوینت

استفاده از میانبر صفحه کلید

اگر میانبرهای صفحه‌کلید را ترجیح می‌دهید، یک کلید میانبر وجود دارد که می‌توانید از آن برای اضافه کردن علامت‌های تحلیل در اسلایدهای خود استفاده کنید.

برای استفاده از آن، ابتدا مکان نما را در جایی که می خواهید علامت چک در اسلاید خود اضافه کنید قرار دهید.

توجه: هنگام استفاده از اعداد موجود در این میانبرهای صفحه کلید، حتماً از numpad روی صفحه کلید خود استفاده کنید. فشار دادن اعداد در ردیف بالای صفحه کلید کار نخواهد کرد.

سپس روی صفحه کلید خود، Alt+0252 را فشار دهید. این یک علامت علامت تیک اضافه می کند.

Alt+0252 <a href= را فشار دهید." width="730" height="361" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

برای گفت ن نمادی که علامت تیک داخل یک کادر است، سپس روی صفحه کلید خود، Alt+0254 را فشار دهید.

Alt+0254 <a href= را فشار دهید." width="730" height="363" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

مرتبط: بهترین میانبرهای صفحه کلید پاورپوینت مایکروسافت

علامت تیک را کپی و جایگذاری کنید

اگر عجله دارید و می‌خواهید به سرعت در اسلایدهای خود علامت بزنید، نماد علامت تیک را در جایی (آنلاین یا در یک سند) پیدا کنید، آن را کپی کنید و در اسلایدهای خود قرار دهید.

شما می توانید نماد علامت تیک را در گوگل به سادگی با جستجوی "علامت علامت چک" پیدا کنید. هنگامی که آن را پیدا کردید، آن را در کلیپ بورد خود کپی کنید.

علامت چک <a href= را در کلیپ بورد کپی کنید." width="730" height="394" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

به اسلاید پاورپوینت خود بازگردید، روی مکانی که می‌خواهید نماد را اضافه کنید کلیک راست کرده و در بخش «گزینه‌های چسباندن» گزینه Keep Text Only را انتخاب کنید.

"فقط نگه داشتن متن" <a href= را انتخاب کنید." width="730" height="336" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

اکنون نماد کپی شده خود را در اسلاید خود دارید.

مطالب مرتبط: نحوه چسباندن متن بدون قالب بندی تقریباً در هر جایی

با استفاده از منوی نمادها

پاورپوینت دارای یک منوی نمادها است که شامل چندین نماد است که می توانید آنها را به اسلایدهای خود اضافه کنید - یکی از آنها علامت چک است.

برای اضافه کردن نماد Wingdings به اسلایدهای خود، ابتدا مکانی را که می خواهید نماد نمایش داده شود، انتخاب کنید.

سپس، در نوار پاورپوینت در بالا، روی زبانه «درج» کلیک کنید و نمادها > نماد را انتخاب کنید.

نمادها > نماد <a href= را انتخاب کنید." width="730" height="379" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

در پنجره "Symbol"، در بالا، روی منوی کشویی "Font" کلیک کنید و "Wingdings" را انتخاب کنید. سپس، نماد علامت چک را در فهرست انتخاب کنید و "درج" را در پایین انتخاب کنید.

سپس، پنجره "Symbol" را ببندید.

و بس. اکنون نماد انتخابی خود را در ارائه خود دارید.

مطالب مرتبط: نحوه نوشتن کسری در پاورپوینت

با استفاده از منوی نمادها

پاورپوینت یک منوی نمادها را ارائه می دهد که در آن انواع مختلفی از نمادها برای استفاده در ارائه های خود دارید. می توانید از این منو برای اضافه کردن علامت چک به اسلایدهای خود استفاده کنید.

برای استفاده از آن، از نوار پاورپوینت در بالا، برگه «درج» را انتخاب کنید. سپس، "Icons" را انتخاب کنید.

"Icons" <a href= را در بالا انتخاب کنید." width="730" height="366" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

در پنجره باز شده، در بالا، روی کادر جستجو کلیک کرده و "check" را تایپ کنید. سپس، در فهرست نمادهای نمایش داده شده، نماد علامت تیکی را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید.

با انتخاب "Insert" در پایین، نماد انتخاب شده را به اسلاید خود اضافه کنید.

نماد انتخابی خود را در اسلاید خود خواهید دید.

مطالب مرتبط: نحوه مخفی کردن نماد صوتی در نمایش اسلاید مایکروسافت پاورپوینت

با استفاده از نوار ایموجی

پاورپوینت از ایموجی پشتیبانی می کند، به این معنی که می توانید از این منو برای اضافه کردن علامت چک به اسلایدهای خود استفاده کنید. با این حال، توجه داشته باشید که ظاهر نماد بسته به دستگاهی که برای مشاهده ارائه خود استفاده می کنید، متفاوت خواهد بود.

برای استفاده از این روش ابتدا مکانی را که می خواهید علامت تیک را در اسلاید خود اضافه کنید انتخاب کنید.

سپس، اگر از ویندوز استفاده می‌کنید، نوار شکلک‌ها را با فشار دادن Windows و “. کلیدهای (نقطه) همزمان. در مک، Command+Control+Space را فشار دهید.

در نوار شکلک، علامت علامت emoji را پیدا کرده و کلیک کنید تا آن را به اسلاید خود اضافه کنید.

ایموجی علامت چک <a href= را پیدا کرده و انتخاب کنید." width="730" height="430" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

مرتبط: کلید میانبر مخفی، انتخابگر ایموجی جدید ویندوز 10 را در هر برنامه ای باز می کند

یک تیک باکس قابل کلیک در پاورپوینت درج کنید

برای گفت ن کادری که می‌توانید روی آن کلیک کنید، از کنترل چک باکس تعاملی پاورپوینت استفاده کنید. با این کار کادری اضافه می‌شود که به‌طور پیش‌فرض خالی است، اما وقتی روی آن کلیک می‌کنید تیک می‌خورد.

توجه: فقط زمانی که در حال ارائه نمایش اسلاید خود هستید، می توانید کادر را علامت بزنید. وقتی در حالت ویرایش هستید، نمی‌توانید با کادر جابه‌جا شوید.

با این اوصاف، برای شروع فرآیند، ارائه خود را با پاورپوینت راه اندازی کنید. سپس، در نوار برنامه در بالا، برگه «توسعه‌دهنده» را انتخاب کنید (اگر این برگه را ندارید، یاد بگیرید که چگونه تب Developer را در برنامه‌های آفیس فعال کنید).

در برگه «توسعه‌دهنده»، از بخش «کنترل‌ها»، «چک باکس» را انتخاب کنید (که جای تعجب نیست که نمادی از یک چک باکس است).

در اسلاید خود، کادر انتخاب را در هر کجا که می خواهید قرار دهید، بکشید.

چک باکس <a href= را بکشید." width="730" height="381" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

پس از اضافه شدن چک باکس، می توانید متن آن را تغییر دهید. برای انجام این کار، ابتدا روی کادر خود کلیک کنید تا انتخاب شود. سپس، در تب «توسعه‌دهنده» در بالا، از بخش «کنترل‌ها»، «Properties» را انتخاب کنید.

در پنجره «Properties»، قسمت «Caption» را انتخاب کرده و متن دلخواه خود را تایپ کنید. سپس Enter را فشار داده و پنجره را ببندید.

متن چک باکس <a href= را در قسمت "Caption" تایپ کنید و Enter را فشار دهید." width="730" height="406" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

برای تحلیل اینکه آیا کادر تأیید کار می کند، با انتخاب Slide Show > From Current Slide در بالا، نمایش اسلاید خود را پخش کنید.

"از اسلاید فعلی" <a href= را در بالا انتخاب کنید." width="730" height="386" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

هنگامی که نمایش شروع می شود، بر روی جعبه خود کلیک کنید، و آن را علامت گذاری کنید.

مطالب مرتبط: چگونه ارائه های خود را با مربی ارائه دهنده پاورپوینت تمرین کنید

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است