متن خبر

نحوه ترکیب نام و نام خانوادگی در مایکروسافت اکسل

نحوه ترکیب نام و نام خانوادگی در مایکروسافت اکسل

اخبارنحوه ترکیب نام و نام خانوادگی در مایکروسافت اکسل
شناسهٔ خبر: 267433 -
خبرکاو:

لوگوی مایکروسافت اکسل.

برای ادغام نام و نام خانوادگی در اکسل، اولین نام ترکیبی را تایپ کنید که می‌خواهید ظاهر شود، سپس از Flash Fill برای ترکیب خودکار بقیه نام‌ها استفاده کنید. روش دیگر، با ترکیب سلول‌های نام خود با استفاده از یک فرمول یا ابزار Power Query، کنترل دقیق‌تری به دست آورید.

آیا می خواهید نام و نام خانوادگی را که در سلول های جداگانه هستند در یک سلول بیاورید؟ ترکیب متن در اکسل آسان است و ما پنج روش مختلف برای ترکیب نام ها را به شما نشان خواهیم داد.

روش 1: از Flash Fill استفاده کنید

Flash Fill یک ویژگی اکسل است که به طور خودکار سلول های شما را با تشخیص الگوی پر پر می کند. شما به صورت دستی یک سلول را با نوع داده‌ای که می‌خواهید پر می‌کنید، و ویژگی آن داده‌ها را حس می‌کند و همه سلول‌های انتخابی شما را بر این اساس پر می‌کند. هیچ فرمولی با Flash Fill لازم نیست.

در مورد ترکیب نام ها، شما به صورت دستی نام و نام خانوادگی را برای یک رکورد ادغام می کنید و Flash Fill آن الگو را تشخیص می دهد و نام همه رکوردهای دیگر شما را به طور خودکار ادغام می کند.

برای شروع استفاده از Flash Fill، در صفحه گسترده خود، اولین سلولی را که می‌خواهید نام‌های ترکیبی را در آن نمایش دهید، انتخاب کنید. در این سلول، نام و نام خانوادگی را با هم تایپ کنید که می خواهید ظاهر شوند.

نام و نام خانوادگی <a href= را به صورت دستی وارد کنید." width="730" height="289" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

یک ردیف پایین بروید و شروع به تایپ نام و نام خانوادگی برای رکورد دوم خود کنید. به محض شروع تایپ، Flash Fill الگو را حس می کند و تمام رکوردهای شما را به رنگ خاکستری پر می کند. برای تأیید اینکه می خواهید این سلول ها پر شوند، Enter را در صفحه کلید خود فشار دهید.

Enter <a href= را فشار دهید." width="730" height="291" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

نکته: اگر دستور Flash Fill ظاهر نشد، از میانبر Ctrl+E برای اجبار کردن Flash Fill استفاده کنید.

و بس. اکسل به طور خودکار نام و نام خانوادگی را برای تمام رکوردهای شما ادغام کرده است.

ادغام نام و نام خانوادگی.

روش 2: از علامت & (Ampersand) استفاده کنید

اگر ترجیح می‌دهید از فرمول اکسل برای ترکیب نام‌ها استفاده کنید، یک روش ساده برای آوردن محتوای چند سلول به یک سلول، استفاده از عملگر & (امپرسند) است. این عملگر محتوای سلول های مشخص شده شما را ترکیب می کند و به شما امکان می دهد تمام داده های سلولی را که می خواهید ادغام کنید.

برای استفاده از این روش، در صفحه گسترده خود، سلولی را که می خواهید نام های ادغام شده را ببینید، انتخاب کنید.

یک سلول <a href= را انتخاب کنید." width="730" height="320" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

در سلول انتخاب شده فرمول زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. در اینجا سلول حاوی نام را با B2 و سلولی را که نام خانوادگی دارد جایگزین C2 کنید.

 =B2&" "&C2

توجه داشته باشید که ما یک فضای محصور شده با دو نقل قول اضافه کرده ایم تا بین نام و نام خانوادگی در سلول حاصل فاصله وجود داشته باشد.

در سلول انتخابی خود، نام و نام خانوادگی را با هم ترکیب می‌کنید.

نام های ترکیبی

برای کپی کردن این فرمول برای همه رکوردهای خود، از گوشه سمت راست پایین سلولی که فرمول را وارد کرده اید، کلیک کرده و به سمت پایین بکشید تا تمام رکوردهای شما را پوشش دهد.

اگر نام میانی یا حرف اول را در یک ستون جداگانه دارید و می‌خواهید آن را نیز ادغام کنید، آن سلول را به عنوان آرگومان به فرمول اضافه کنید. در اینجا، محتویات سلول های B2 ، C2 و D2 را با هم ترکیب می کنیم (به ترتیبی که هر سلول با یک فاصله از هم جدا می شود).

 =B2&" "&C2&" "&D2

از طرف دیگر، اگر می‌خواهید نام‌ها را به گونه‌ای ترکیب کنید که نام خانوادگی ابتدا با کاما ظاهر شود، از فرمولی مانند این استفاده کنید.

 =D2&"، "&B2&" "&C2

مطالب مرتبط: نحوه ادغام دو ستون در مایکروسافت اکسل

روش 3: از تابع CONCAT استفاده کنید

تابع CONCAT اکسل درست مانند عملگر & کار می کند و به شما امکان می دهد محتوای چند سلول را در یک سلول واحد ترکیب کنید. استفاده از یک تابع به جای عملگر گاهی اوقات می تواند فرمول شما را برای خواندن و درک دیگران آسان تر کند.

برای ادغام نام و نام خانوادگی خود با CONCAT ، در صفحه گسترده خود، سلولی را انتخاب کنید که می خواهید نام های ترکیبی را ببینید.

یک سلول <a href= را انتخاب کنید." width="730" height="290" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

در سلول انتخاب شده، تابع زیر را وارد کرده و Enter را فشار دهید. در این تابع سلولی را که نام خانوادگی دارد به جای B2 و سلولی که نام خانوادگی دارد به جای C2 قرار دهید. توجه داشته باشید که نام و نام خانوادگی را با فاصله در این تابع از هم جدا کرده ایم.

 =CONCAT(B2," ",C2)

هنگامی که Enter را فشار دهید، در سلول انتخابی خود، هر دو نام خود را با هم ادغام می‌کنید. می توانید با کشیدن از گوشه سمت راست پایین سلولی که تابع در آن وجود دارد، عملکرد را برای همه رکوردهای خود کپی کنید.

نام ادغام شده

اگر می خواهید نام میانی یا حرف اول را نیز ادغام کنید، از تابع به صورت زیر استفاده کنید. در اینجا، C2 نشان دهنده سلول نام میانی است، در حالی که D2 حاوی نام خانوادگی است.

 =CONCAT(B2، "، C2، "، D2)

اگر در عوض، می‌خواهید نام خانوادگی اول باشد، سعی کنید فرمول را تغییر دهید و کاما را مانند زیر وارد کنید:

 =CONCAT(D2،، "،B2،"، "،C2)

و بس.

روش 4: از تابع TEXTJOIN استفاده کنید

با تابع TEXTJOIN ، می توانید نام های خود را با استفاده از جداکننده مشخص شده خود ترکیب کنید. این تابع همچنین گزینه نادیده گرفتن سلول های خالی را ارائه می دهد. استفاده از آن کمی پیچیده تر از CONCAT است، اما عملکرد قدرتمندتری نیز دارد.

برای استفاده از TEXTJOIN ، در صفحه‌گسترده خود، روی سلولی که می‌خواهید نام‌های ادغام‌شده نمایش داده شوند، کلیک کنید. سپس تابع زیر را در سلول تایپ کنید. در اینجا سلولی را که نام دارد به جای B2 و سلول حاوی نام خانوادگی را به جای C2 قرار دهید. برای نادیده گرفتن سلول های خالی، FALSE را به TRUE تغییر دهید.

 =TEXTJOIN(" ",FALSE,B2,C2) 

نام ها <a href= را با TEXTJOIN ادغام کنید." width="730" height="362" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

اگر مجموعه داده شما دارای نام، نام میانی و نام خانوادگی به ترتیب در سلول های B2 ، C2 و D2 است، می توانید با استفاده از تابع زیر به آنها بپیوندید:

 =TEXTJOIN(" ",FALSE,B2,C2,D2)

روش 5: از Power Query استفاده کنید

Power Query یک ویژگی اکسل است که به شما کمک می کند داده ها را از چندین کاربرگ و کتاب کار ترکیب کنید. می توانید از این گزینه برای ادغام ستون های خود نیز استفاده کنید.

برای استفاده از این روش، ابتدا روی یک سلول در مجموعه داده خود کلیک کنید. سپس، از نوار اکسل در بالا، Data > From Table/Range را انتخاب کنید.

Data > From Table/Range <a href= را انتخاب کنید." width="730" height="375" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

در کادر "ایجاد جدول"، اطمینان حاصل کنید که محدوده داده صحیح مشخص شده است. اگر مجموعه داده شما دارای سرصفحه ستونی است، گزینه “My Table Has Headers” را فعال کنید. سپس «OK» را انتخاب کنید.

محدوده داده <a href= را تأیید کنید و "OK" را انتخاب کنید." width="320" height="193" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

یک پنجره “Power Query Editor” باز خواهد شد. در اینجا، کلید Ctrl (ویندوز) یا Command (Mac) را نگه دارید و ستون های نام و نام خانوادگی خود را انتخاب کنید. سپس، روی هر کدام از ستون‌ها کلیک راست کرده و «Merge Columns» را انتخاب کنید.

"ادغام ستون ها" <a href= را در منو انتخاب کنید." width="730" height="335" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

در پنجره "Merge Columns"، روی منوی کشویی "Separator" کلیک کنید و "Space" را انتخاب کنید. در صورت تمایل، در فیلد «نام ستون جدید»، نام ستونی را که نام‌های ادغام شده شما را دارد، وارد کنید. سپس «OK» را انتخاب کنید.

ادغام <a href= را سفارشی کنید و "OK" را انتخاب کنید." width="730" height="218" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

در گوشه بالا سمت چپ پنجره «Power Query Editor» روی «Close & Load» کلیک کنید.

"Close & Load" <a href= را در گوشه بالا سمت چپ انتخاب کنید." width="730" height="341" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

در کتاب کار شما، Power Query یک کاربرگ جدید اضافه کرده است که حاوی نام های ادغام شده شما است.

ستون ها با Power Query ادغام شدند.

شما اکنون یک صفحه گسترده کامل با نام های کامل قابل خواندن برای هر ورودی دارید. اگر تعداد زیادی نام و داده های دیگر را وارد می کنید، بهترین توابع اکسل را برای ورود داده ها یاد بگیرید.

مرتبط: نحوه ترکیب داده ها از صفحات گسترده در مایکروسافت اکسل

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است