سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

نحوه بازیابی نشانک های حذف شده در کروم و فایرفاکس

ihnaa.png
هانا استرایکر / How-To Geek برای بازیابی بوکمارک های حذف شده در کروم یا فایرفاکس، مدیر نشانک را باز کنید و Ctrl+Z را فشار دهید تا حذف بوکمارک لغو شود. در مک، به جای آن Command+Z را فشار دهید. این کار نشانک‌ها را بازیابی می‌کند، حتی اگر آنها را از نوار نشانک‌ها حذف کرده باشید و نه از پنجره مدیر نشانک‌ها. هر دو گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس می توانند نشانک هایی را که به ...
تنظیم دو مانیتور با استفاده <a href= از Lenovo Slim Pro 7" width="1920" height="1080">
هانا استرایکر / How-To Geek

برای بازیابی بوکمارک های حذف شده در کروم یا فایرفاکس، مدیر نشانک را باز کنید و Ctrl+Z را فشار دهید تا حذف بوکمارک لغو شود. در مک، به جای آن Command+Z را فشار دهید. این کار نشانک‌ها را بازیابی می‌کند، حتی اگر آنها را از نوار نشانک‌ها حذف کرده باشید و نه از پنجره مدیر نشانک‌ها.

هر دو گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس می توانند نشانک هایی را که به طور تصادفی حذف کرده اید بازیابی کنند. بازگرداندن نشانک ها نیز آسان است—شما فقط به یک میانبر صفحه کلید سریع نیاز دارید و همین میانبر در Microsoft Edge نیز کار می کند. موزیلا فایرفاکس از نشانک‌های معمولی نسخه پشتیبان تهیه می‌کند که می‌توانید آنها را نیز بازیابی کنید.

نحوه بازگرداندن نشانک ها در کروم

بازیابی نشانک های حذف شده تصادفی در گوگل کروم (و مایکروسافت اج) در واقع فقط با استفاده از Ctrl+Z یا Command+Z است. با این حال، ابتدا باید مطمئن شوید که در مکان مناسب هستید.

در Chrome، می‌توانید از Ctrl+Z یا Command+Z برای بازگردانی نشانک‌های حذف شده از مدیر نشانک استفاده کنید. فرقی نمی‌کند نشانک را از مدیر یا نوار نشانک‌ها حذف کرده باشید، می‌توان آن را از مدیر لغو کرد.

فرض کنید به طور تصادفی یک وب سایت یا پوشه را از نوار نشانک ها حذف کرده اید. اوه ابتدا روی نماد منوی سه نقطه در سمت راست بالای پنجره کروم کلیک کنید و به Bookmarks > Bookmark Manager بروید.

به مدیر نشانک بروید.

اکنون به سادگی Ctrl+Z یا Command+Z را فشار دهید و خواهید دید که نشانک دوباره ظاهر می شود.

اگر هنگام استفاده از مدیر نشانک، یک نشانک را حذف کنید، یک پیام کوچک با دکمه «واگرد» خواهید دید.

مایکروسافت اج - که دقیقاً مانند کروم بر پایه کرومیوم است - به روشی مشابه کار می کند. تفاوت بزرگ این است که شما فقط می توانید نشانکی را که از مدیر "مورد علاقه" حذف کرده اید بازیابی کنید. اگر به‌طور تصادفی یکی از نوار نشانک‌ها را حذف کنید، نمی‌توانید مانند Chrome آن را لغو کنید.

این تمام چیزی است که وجود دارد! ترفند این است که بدانید برای استفاده از قابلیت لغو به کجا بروید. عملکرد کروم مطمئناً بسیار بهتر از گذشته و بهتر از مایکروسافت اج است.

نحوه بازیابی بوک مارک ها در فایرفاکس

اگر به طور تصادفی یک نشانک یا پوشه نشانک را در موزیلا فایرفاکس حذف کردید، فقط می توانید کلیدهای Ctrl+Z یا Command+Z Bookmarks Library را بزنید تا دوباره آن را بازگردانید. همچنین یک گزینه "Undo" در منوی "Organize" وجود دارد. فایرفاکس همچنین پشتیبان گیری منظم و خودکار از نشانک ها را انجام می دهد. پشتیبان‌گیری‌ها برای چند روز ذخیره می‌شوند، که به شما امکان می‌دهد به راحتی بوک مارک‌ها را بازیابی کنید.

ابتدا فرض کنید یک نشانک یا پوشه را حذف کرده اید. روی نماد منوی همبرگر در سمت راست بالای پنجره کلیک کنید و به Bookmarks > Manage Bookmarks بروید.

به "مدیریت نشانک ها" بروید.

با باز بودن کتابخانه، Ctrl+Z یا Command+Z را فشار دهید تا نشانک حذف شده بازگردد. همچنین، می‌توانید روی «سازماندهی» در نوار ابزار بالا کلیک کنید و «لغو» را انتخاب کنید.

اگر چند روز پیش نشانک‌ها را حذف کرده‌اید، از گزینه «بازیابی» در قسمت «وارد کردن و پشتیبان‌گیری» استفاده کنید. فایرفاکس به طور خودکار هر روز یک نسخه پشتیبان از نشانک های شما ایجاد می کند و ارزش چندین روز را ذخیره می کند. یک روز از قبل از حذف نشانک را انتخاب کنید.

فقط توجه داشته باشید که بازیابی نسخه پشتیبان به طور کامل نشانک های موجود شما را با نشانک های پشتیبان جایگزین می کند، به این معنی که نشانک هایی را که از زمان ذخیره نسخه پشتیبان ایجاد کرده اید، از دست خواهید داد.


اگر برای نشانک‌های خود ارزش قائل هستید، بهتر است با ویژگی صادرات در کروم یا فایرفاکس نسخه پشتیبان تهیه کنید. همچنین می‌توانید نشانک‌ها را از Chrome به فایرفاکس وارد کنید، و بالعکس اگر زمانی نشانک‌های خود را گم کردید - یا هارد دیسک شما خراب شد - می‌توانید با استفاده از گزینه import در هر مرورگر وب، نشانک‌های خود را از نسخه پشتیبان بازیابی کنید.

خبرکاو