متن خبر

نحوه ایجاد یک برنامه در مایکروسافت اکسل

نحوه ایجاد یک برنامه در مایکروسافت اکسل

اخبارنحوه ایجاد یک برنامه در مایکروسافت اکسل
شناسهٔ خبر: 266470 -
خبرکاو:

می‌توانید برنامه‌های زمان‌بندی دیجیتالی زیادی پیدا کنید، اما اگر می‌خواهید یکی از آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید، چاپ کنید و در یخچال بگذارید، یا در اختیار تیم خود قرار دهید، می‌توانید یکی را در Microsoft Excel بسازید.

از قالب‌های مفیدی که شما را به یک شروع سریع برای ایجاد یکی از ابتدا می‌رسانند، می‌توانید در عرض چند دقیقه در اکسل برنامه‌ریزی کنید.

فهرست مطالب

برنامه روزانه

آیا می خواهید روز خود را برای یک گردش، برنامه سفر یا ساعت ها جلسات برنامه ریزی کنید؟ این الگوی برنامه روزانه به شما یک مکان برای هر فعالیت در 15 دقیقه افزایش می دهد. به عنوان یک امتیاز، مناطقی برای یادآوری، وظایف شخصی، گزارش غذا، مخاطبین، هزینه‌ها و یادداشت‌ها دارید.

اگر می خواهید برنامه اکسل خود را با دستیار، پرستار کودک یا همسر خود به اشتراک بگذارید، این الگو مفید است.

برنامه هفتگی ساده

برای برنامه‌ای که به شما مکان‌هایی برای وظایف، فعالیت‌ها یا رویدادهای صبح، بعدازظهر و عصر می‌دهد، این برنامه هفتگی ساده شما را پوشش می‌دهد.

می توانید هر هفته برای هر چیزی از شیفت ها یا رویدادها گرفته تا کلاس ها یا تکالیف برنامه ریزی کنید. اگر ترجیح می‌دهید از زمان‌ها در برنامه خود استفاده کنید، به جای برگه هفته از برگه هفته با ساعت‌ها استفاده کنید.

برنامه هفتگی همه منظوره

هنگامی که به چیز دقیق تری نیاز دارید، این برنامه هفتگی به شما افزایش زمان 15 و 30 دقیقه ای می دهد.

این برنامه از ساعت 5 صبح شروع می شود و در ساعت 8 بعد از ظهر با افزایش 15 دقیقه ای از ساعت 6 صبح تا 5 بعد از ظهر به پایان می رسد، که آن را برای محل کار یا مدرسه ایده آل می کند.

برنامه کنفرانس یا آموزش

اگر مسئول یک کنفرانس یا آموزش کارکنان جدید هستید، این برنامه رویداد پنج روزه عالی است.

از افزایش زمان نیم ساعته برای حداکثر پنج روز رویداد استفاده کنید و شامل استراحت و غذا باشد. می‌توانید هر فعالیت را با مکان آن برای مواردی مانند سخنرانی‌ها، کلاس‌ها و رویدادهای گروهی اضافه کنید.

برنامه نوبت کارمندان

زمانی که نیاز دارید یک برنامه کاری را در تابلوی اعلانات برای کارمندان خود ارسال کنید، این برنامه شیفت می تواند کمک کند. شما یک برگه برای هر روز هفته دارید، پس می‌توانید از قبل یک هفته کاری هفت روزه را برنامه‌ریزی کنید.

نام هر یک از کارکنان را در سمت چپ همراه با وظیفه شیفت آنها در زمان مناسب وارد کنید. این الگو کل ساعت‌ها را برای شما در سمت راست جمع‌آوری می‌کند تا راهی آسان برای اطمینان از اینکه همه تعداد ساعت‌های صحیح را دریافت می‌کنند.

برنامه و فهرست تیم

وقتی مربی تیمی می‌کنید، چه برای باشگاه ورزشی فرزندتان یا تیم سافت‌بال محلی‌تان، از این برنامه و الگوی فهرستی استفاده کنید تا همه چیز را سازماندهی کنید.

شما برگه هایی برای فهرست تیم، برنامه لیگ و فهرست تیم لیگ دارید که مدیریت چند تیم را آسان می کند.

برای برنامه لیگ، به سادگی تاریخ، نام تیم های خانه و خارج از خانه، زمان و مکان را وارد کنید. سپس، برنامه را چاپ کرده و در اختیار اعضای تیم خود قرار دهید.

برنامه هفتگی کالج

اگر شما و هم اتاقی‌ها یا خواهر و برادرتان برنامه‌تان را روی یخچال بگذارید تا بقیه خانه ببینند، این برنامه هفتگی کلاس کالج عالی عمل می‌کند.

این الگو از دوشنبه تا جمعه از ساعت 7 صبح تا 7 بعد از ظهر نیم ساعت افزایش می دهد. هنگامی که وارد کلاس، گروه یا فعالیت خود شدید، از کلید اولویت برای علامت گذاری آن با اهمیت زیاد، متوسط ​​یا کم استفاده کنید.

برنامه رویدادهای خانوادگی

اگر در حال برنامه ریزی یک رویداد خانوادگی مانند یک گردهمایی آخر هفته یا سفر چند روزه هستید، می توانید همه را با این برنامه رویداد خانوادگی در مسیر خود نگه دارید.

شما می توانید فعالیت های هر روز را با افزایش نیم ساعته برنامه ریزی کنید. این برای سفر با هواپیما، رزرو رستوران، یا بلیط نمایش یا رویداد ورزشی مناسب است.

برنامه کاری هفتگی

هنگامی که نیاز دارید کارهای خانه را به همه افراد خانه اختصاص دهید، این الگوی برنامه هفتگی کارهای روزمره به همه اجازه می دهد تا در یک نگاه متوجه شوند که چه مسئولیتی دارند.

کارهایی را که در سمت چپ فهرست شده‌اند، مشاهده خواهید کرد که می‌توانید آن‌ها را متناسب با نیاز خود ویرایش کنید. سپس، نام شخص را برای آن روز اضافه کنید. در نهایت، هر فرد می‌تواند پس از اتمام کار، کادر Done را علامت‌گذاری کند، پس همه بدانند که در هر روز هفته چه چیزی تکمیل شده و چه چیزی باقی مانده است.

برنامه خود را در اکسل بسازید

در حالی که هر یک از این الگوها به اندازه کافی منعطف هستند تا برای رویدادها و فعالیت‌های مختلف از آن استفاده کنید، باید تلاش خود را در ایجاد برنامه شخصی‌سازی شده خود امتحان کنید.

با این کار، می‌توانید زمان‌بندی را با رنگ‌ها و فونت‌ها سفارشی کنید، تصاویر را اضافه کنید و برنامه را به راحتی چاپ یا به اشتراک بگذارید.

بیایید برنامه ای برای هفته کاری با افزایش 30 دقیقه ای برای هر روز ایجاد کنیم.

    اکسل را باز کنید و روزهای هفته را در ردیف بالای سلول B1 وارد کنید. در صورت تمایل می توانید از تمام هفت روز یا فقط هر روز کاری استفاده کنید.

    فواصل زمانی را در ستون اول که در سلول A2 شروع می شود وارد کنید. در صورت لزوم، با کلیک راست و انتخاب Format Cells، سلول ها را برای مدت زمان قالب بندی کنید. سپس، زمان را در سمت چپ تب Number انتخاب کنید و فرمت را در سمت راست انتخاب کنید.

نکته : اگر دو بار اول را وارد کنید، می‌توانید آن سلول‌ها را انتخاب کنید و سپس از دسته پر برای تکمیل سلول‌های باقی‌مانده در ستون استفاده کنید.

    عرض ستون ها را تنظیم کنید تا فضای بیشتری برای تایپ یا دست نویسی فعالیت های خود فراهم کنید. می توانید تمام ستون های حاوی روزهای هفته را انتخاب کنید و سپس یکی از ستون ها را به عرض مورد نظر خود بکشید. این به یکباره عرض تمام ستون های روز را تغییر می دهد.

    سپس می توانید همین کار را برای افزایش ارتفاع ردیف ها انجام دهید. همه سطرها را با زمان انتخاب کنید و فلش را به سمت بالا یا پایین بکشید تا همه آنها به طور همزمان گسترش یابد.

    اگر می‌خواهید مقداری پیتزا به برنامه خود اضافه کنید، می‌توانید سبک، رنگ و قالب فونت را تغییر دهید، تراز را تنظیم کنید، حاشیه‌ها را اضافه کنید یا حتی یک عکس الهام‌بخش یا سرگرم‌کننده بگنجانید.

برنامه خود را چاپ کنید

برای چاپ برنامه زمانی که کارتان تمام شد، File > Print را انتخاب کنید. سپس می توانید برنامه را طوری تنظیم کنید که در صفحه مطابق میل شما باشد.

به عنوان مثال، از کادر کشویی جهت گیری پرتره برای تغییر به Landscape ، از کادر بدون مقیاس برای انتخاب تناسب همه ردیف ها در یک صفحه و از کادر عادی برای تنظیم حاشیه های سفارشی استفاده کنید.

تنظیمات بیشتر را بر اساس اولویت خود تنظیم کنید، چاپ را انتخاب کنید و اعلان ها را برای چاپگر و تنظیمات خود دنبال کنید.

با اکسل در برنامه بمانید

در حالی که تقویم‌های دیجیتال، برنامه‌ریزی‌ها و برنامه‌ریزان می‌توانند جالب باشند، اما همیشه راحت نیستند. اگر می‌خواهید برنامه‌ای در اکسل ایجاد کنید که بتوانید آن را چاپ کنید یا برای دیگران ایمیل کنید، این الگوها و دستورالعمل‌ها باید کمک کنند.

برای اطلاعات بیشتر، به آموزش ما برای ایجاد یک تقویم ساده در Microsoft Word نگاه کنید.

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است