متن خبر

نحوه انتقال Chromecast به تلویزیون از لپ تاپ یا رایانه رومیزی

نحوه انتقال Chromecast به تلویزیون از لپ تاپ یا رایانه رومیزی

اخبارنحوه انتقال Chromecast به تلویزیون از لپ تاپ یا رایانه رومیزی
شناسهٔ خبر: 265625 -
خبرکاو:

یک عکس نزدیک از یک لپ‌تاپ که یک صفحه وب را به تلویزیون نزدیک می‌فرستد.
جیسون فیتزپاتریک / How-To Geek

می‌توانید برگه‌های مرورگر، کل دسک‌تاپ خود را ارسال کنید یا با سرویسی از راه دور مانند Netflix یا Spotify مستقیماً از منوی مرورگر در Chrome یا Edge، جلسه ارسال محتوا را شروع کنید. روی نماد منوی مرورگر خود در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید، ارسال را انتخاب کنید و برای شروع، مقصد ارسال را انتخاب کنید.

Chromecast ها فقط برای تماشای تلویزیون مفید نیستند. آنها همچنین به شما این امکان را می دهند که به راحتی محتوا را از رایانه شخصی خود ارسال کنید، از جمله بازتاب صفحه نمایش رایانه شما. در اینجا نحوه پخش دسکتاپ، برگه‌های مرورگر و پخش ویدیو آورده شده است.

ما فرض می‌کنیم که شما قبلاً یک Chromecast یا دستگاه سازگار راه‌اندازی کرده‌اید، و آماده هستید که مستقیماً از آن استفاده کنید. اگر با Chromecast تازه کار هستید و این مقاله را می خوانید زیرا قصد خرید یک دستگاه برای نمایش صفحه نمایش رایانه شخصی خود یا ارسال محتوای دیگر را دارید، ممکن است بخواهید از فهرست مطالب برای پرش به بخش های «چه چیزی نیاز دارم؟» استفاده کنید. محتوای رایانه شخصی Chromecast به تلویزیون.»

چگونه دسکتاپ خود را Chromecast کنید

می‌توانید نه تنها برگه‌های مرورگر و جریان‌های ویدیویی، بلکه کل صفحه‌تان را به Chromecast یا دستگاه پخش سازگار ارسال کنید.

این تجربه از ابزارهای انعکاس صفحه مانند AirPlay اپل و سایر ابزارهای انعکاس صفحه بر اساس پروتکل های نمایش بی سیم تقلید می کند. کل صفحه انتخاب شده روی تلویزیون از راه دور تکرار می شود.

ارسال دسکتاپ از Chrome یا Edge

می‌توانید از مرورگرهای وب Chrome یا Edge برای انعکاس دسکتاپ خود استفاده کنید زیرا هر دو بر اساس موتور مرورگر Chromium هستند. ما در اینجا اسکرین‌شات‌هایی را برای کروم اضافه می‌کنیم، اما این فرآیند در Edge تقریباً یکسان است (بنابراین ما به سادگی تفاوت جزئی منو را یادداشت می‌کنیم تا بتوانید منو را پیدا کنید).

کروم را باز کنید و روی نوار منوی سه نقطه در گوشه سمت راست بالا در کنار نماد نمایه کلیک کنید. اگر از Edge استفاده می کنید، در همان مکان قرار دارد، اما سه نقطه به جای عمودی، افقی هستند.

در منوی کشویی، روی ورودی «Cast…» کلیک کنید اگر از Edge استفاده می‌کنید، گزینه ارسال در اولین لایه منو نیست. باید روی دکمه منو کلیک کنید و سپس «ابزارهای بیشتر» و سپس «ارسال به دستگاه رسانه» را انتخاب کنید. در این مرحله، منوهای ارسال برای هر دو مرورگر یکسان است.

تصویری از Google Chrome که مکان گزینه ارسال را در منوی اصلی نشان می دهد.

هنگامی که منوی ارسال را انتخاب کردید، لیستی از دستگاه های موجود در شبکه محلی خود که از ارسال محتوا پشتیبانی می کنند به شما نمایش داده می شود.

توجه داشته باشید، دستگاه باید روشن باشد تا در لیست به عنوان مقصد ارسال معتبر ظاهر شود. بنابراین اگر تلویزیونی با Chromecast داخلی دارید و آن را در لیست نمی‌بینید، باید تلویزیون را قبل از انتخاب آن به عنوان مقصد ارسال محتوا روشن کنید.

رفتار پیش‌فرض ارسال محتوا، فرستادن زبانه است. برای فرستادن صفحه نمایش خود باید روی «منابع» در پایین منوی ارسال کلیک کنید و از «برگه Cast» به «Cast screen» بروید. سپس دستگاهی را که می خواهید دسکتاپ خود را به آن آینه کنید انتخاب کنید.

تصویری از Google Chrome که منوی ارسال دقیق را با گزینه انتخاب پخش جریانی تب یا کل صفحه نمایش می دهد.

چه یک مانیتور تک داشته باشید یا یک تنظیم چند مانیتور، قبل از شروع فرآیند ریخته گری از شما خواسته می شود. برای تنظیمات تک مانیتور، یک پیش نمایش از مانیتور خود، گزینه ای برای روشن یا خاموش کردن صدا، و دکمه «اشتراک گذاری» که باید برای شروع اشتراک گذاری کلیک کنید، خواهید دید.

کاربران چند مانیتور همان گزینه‌ها را می‌بینند، با یک گزینه اضافی برای انتخاب صفحه‌ای که می‌خواهند به نمایشگر از راه دور منعکس شود.

تصویری از Google Chrome که گزینه های انتخاب صفحه نمایش را در صورت نصب چند مانیتور نشان می دهد.

پس از کلیک بر روی "اشتراک گذاری" صفحه نمایش شما به دستگاه مقصد فرستاده می شود. در آن مرحله، اگر نمایشی ارائه می‌دهید، می‌توانید به استفاده از رایانه‌تان ادامه دهید یا اگر صفحه را برای نشان دادن فرآیند دست‌آمیز آینه می‌کنید، می‌توانید مکان‌نمای ماوس خود را در نقطه‌ای خارج از مسیر پارک کنید و اجازه دهید فرآیند اجرا شود

همچنین می‌توانید مرورگر وب را به حداقل برسانید تا آن را از سر راه خارج کنید، به پخش جریانی بازیگران در پس‌زمینه ادامه می‌دهد.

پس از اتمام ارسال محتوا، می‌توانید به مرورگر بازگردید و روی نماد ارسال محتوا در نوار ابزار ضربه بزنید تا دوباره فهرست مقصدهای ارسال محتوا نمایش داده شود. به سادگی مقصد ارسال محتوا را انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید تا ارسال محتوا متوقف شود.

تصویری از Google Chrome که ارسال فعال و نحوه خاموش کردن پخش فعال را نشان می دهد.

این روند در Edge یکسان است، نماد فقط کمی متفاوت به نظر می رسد اما در طول فرآیند ریخته گری به رنگ آبی روشن می شود.

می‌توانید در هر زمان با تکرار فرآیند بالا، فرآیند ریخته‌گری را دوباره شروع کنید.

چه زمانی باید (و چه زمانی نباید) دسکتاپ خود را پخش کنید؟

هر سبکی از ارسال محتوا از رایانه شما دارای نکات مثبت و منفی است. بیایید اکنون به انعکاس صفحه یا پخش کل دسکتاپ نگاه کنیم تا مشخص کنیم چه زمانی باید و چه زمانی نباید از آن استفاده کنید.

فرستادن کل دسکتاپ خود به نمایشگر دیگر بهترین کار برای اهداف زیر است.

شما می خواهید کل دسکتاپ خود را به یک گروه نشان دهید تا نمایشی را ارائه دهید که شامل عناصر خارج از پنجره مرورگر است.

شما در حال ارسال محتوا برای انعکاس صفحه نمایش خود برای نمایش محتوای غیر مبتنی بر وب هستید.

می‌خواهید با استفاده از برنامه‌ای که Chromecasting را پشتیبانی نمی‌کند، ویدیویی را تماشا کنید که فقط در رایانه شخصی شما موجود است.

با این حال، فرستادن کل دسک‌تاپ تنها زمانی باید استفاده شود که مجبور باشید کل دسک‌تاپ را آینه کنید تا به هدف خود برسید. زمانی که:

می‌توانید محتوا را مستقیماً، مانند Netflix یا Youtube پخش کنید، به‌جای اینکه رایانه شخصی خود را بازتاب دهید.

می‌توانید از راه‌حل‌های راه دور جایگزین، مانند استفاده از SteamLink یا GameStream برای پخش محتوای بازی رایانه شخصی در تلویزیون خود استفاده کنید.

به طور خلاصه، انعکاس کل دسکتاپ خود به یک تلویزیون Chromecast یا Chromecast دارای قابلیت Chromecast زمانی مفید است که برای یک تجربه مناسب باید کل صفحه را ببینید، اما مشکلات ذاتی با تاخیر و تاخیر در انجام این کار وجود دارد. برای نمایش دادن یا نمایش چیزهای نسبتا ثابت مانند نمایش اسلاید عکس از لپ‌تاپ شما عالی است، اما برای بازی یا سایر فعالیت‌هایی که تاخیر کم ایده‌آل است، خیلی خوب نیست.

چگونه یک برگه مرورگر کروم کست کنیم

برای انعکاس یک جدول مرورگر وب با استفاده از Chromecast خود، مراحل مشابهی را مانند بازتاب دسکتاپ خود دنبال می‌کنید، البته با گزینه‌های کمتری برای سر و صدا کردن. زمانی مفید است که شما فقط می‌خواهید آنچه را در یک برگه مرورگر خاص است نمایش دهید و درهم و برهمی بصری بقیه صفحه را حذف کنید.

ارسال یک برگه مرورگر از Chrome یا Edge

روی نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالای مرورگر خود کلیک کنید (هم در کروم و هم در Edge یکسان است). اگر از Chrome استفاده می‌کنید، فقط «Cast…» را انتخاب کنید، اگر از Edge استفاده می‌کنید، «More tools» و سپس «Cast to media device» را انتخاب کنید.

تصویری از Google Chrome که مکان گزینه ارسال را در منوی اصلی نشان می دهد.

همه دستگاه‌های ارسال محتوا را در شبکه محلی خود خواهید دید. کافی است دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید تا فوراً شروع به ارسال برگه مرورگر فعلی به دستگاه کنید.

تصویری از Google Chrome که فهرستی از مقصدهای ارسال محتوا در شبکه محلی را نشان می دهد.

برخلاف منوی ارسال دسکتاپ، نیازی به انتخاب صفحه نمایش یا حتی برگه ندارید زیرا عملکرد ارسال پیش‌فرض ارسال برگه مرورگر فعلی به دستگاه انتخاب شده است. همچنین هیچ گزینه ای برای روشن یا خاموش کردن صدا وجود ندارد، صدای آن برگه (و به تنهایی آن زبانه) به دستگاه دریافت کننده ارسال می شود.

برای توقف ارسال، روی دکمه ارسال در نوار ابزار مرورگر خود کلیک کنید و سپس روی دستگاه فعال کلیک کنید تا پخش جریانی خاتمه یابد.

تصویری از Google Chrome که ارسال فعال و نحوه خاموش کردن پخش فعال را نشان می دهد.

همانند کست کردن کل دسکتاپ، می‌توانید در هر زمان با تکرار مراحل بالا، فرآیند را مجدداً راه‌اندازی کنید.

چه زمانی باید (و چه زمانی نباید) برگه مرورگر خود را ارسال کنید؟

روش‌های مختلف ارسال نتایج متفاوتی به دست می‌دهند، بنابراین ممکن است کنجکاو باشید که چه زمانی باید و چه زمانی نباید به انتقال برگه مرورگر خود بر روی گزینه‌های دیگر تکیه کنید.

در اینجا چند نمونه از زمانی که می خواهید فقط برگه مرورگر خود را به دستگاه دارای Chromecast خود ارسال کنید، آورده شده است.

شما در حال ارائه یک نمایش هستید و تنها اطلاعات مرتبط در صفحه وب است که به آن نگاه می کنید.

شما از تلویزیون خود برای نظارت بر چیزی که در یک صفحه مرورگر نمایش داده می شود استفاده می کنید، مانند یک وب سایت به روز رسانی خودکار با امتیازات ورزشی یا برخی از وضعیت های دیگر که می خواهید مراقب آنها باشید.

می‌خواهید محتوای ویدیویی را در تلویزیون خود تماشا کنید که از منابعی مانند یک وب‌سایت کوچک یا سرویس اشتراک‌گذاری فایل است که به‌طور بومی از ارسال محتوا پشتیبانی نمی‌کند، اما می‌توانید آن‌ها را در مرورگر خود پخش کنید.

در اینجا زمانی است که باید از استفاده از کستینگ تب مرورگر خودداری کنید و یک روش جایگزین مانند آینه‌سازی دسکتاپ از طریق ریخته‌گری یا ریخته‌گری مستقیم انتخاب کنید.

برای اهداف نمایشی باید به عناصر خارج از پنجره مرورگر دسترسی داشته باشید.

شما می خواهید هنگام تماشای محتوا در تلویزیون، عناصر رایانه خود را نظارت کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید اعلان‌های توستر سطح سیستم‌عامل در جایی که می‌توانید آن‌ها را ببینید، ممکن است بخواهید از آینه‌سازی صفحه دسک‌تاپ به جای آینه‌سازی مرورگر تب استفاده کنید.

شما در حال تماشای محتوای سرویسی هستید که به صورت بومی از ارسال محتوا پشتیبانی می کند.

فرستادن برگه مرورگر برای مواقعی که می‌خواهید آنچه را که در مرورگر است و فقط در مرورگر وجود دارد، عالی است. با این حال، برای پخش رسانه، کمی فاصله بین ارسال محتوا به کل دسکتاپ و پخش مستقیم یک جریان است، بنابراین اجازه دهید اکنون به پخش مستقیم نگاه کنیم.

نحوه پخش مستقیم یک سرویس ویدیوی پشتیبانی شده

ریخته‌گری مستقیم زمانی است که فرآیند ریخته‌گری را با دستگاهی آغاز می‌کنید اما دستگاه فرآیند واقعی را به منبع ثانویه می‌سپارد.

به عنوان مثال، وقتی از تلفن خود برای انتخاب یک فیلم در Netflix استفاده می کنید و سپس با ضربه زدن روی دکمه Cast در برنامه Netflix آن را به تلویزیون خود می برید، تلفن شما پیام را به Chromecast یا تلویزیون دارای Chromecast شما می فرستد و سپس خود را حذف می کند. از معادله

فیلم به تلفن شما و سپس تلویزیون پخش نمی شود، فیلم از منبع (در این مورد سرورهای Netflix) مستقیماً به دستگاه Chromecast پخش می شود. مزیت این روش این است که سربار آن بسیار کم است و پس از ارسال درخواست، به دستگاه آغازگر برای انجام هرگونه کار سنگین متکی نیست.

چگونه یک پخش مستقیم با مرورگر خود شروع کنید

برای شروع پخش مستقیم از مرورگر وب خود، باید از یک مرورگر سازگار مانند Chrome یا Edge استفاده کنید.

از یک وب سایت برای یک سرویس سازگار مانند Netflix یا YouTube دیدن کنید. همچنین می‌توانید از سرورهای رسانه محلی که از ارسال محتوا پشتیبانی می‌کنند، مانند Plex Media Server استفاده کنید.

سایت را مرور کنید تا محتوایی را که می‌خواهید به تلویزیونتان پخش کنید، پیدا کنید، مانند کلیپ پخش زنده شنبه شب که در زیر مشاهده می‌کنید. روی نماد Chromecast در نوار ناوبری ویدیو کلیک کنید.

منویی ظاهر می‌شود که بسیار شبیه به منوی گزینه‌های ارسال برگه است، به جز با کنترل‌ها و اطلاعات پخش رسانه اضافی. دستگاهی را که می خواهید ویدیوی خود را به آن ارسال کنید انتخاب کنید.

تصویری از Google Chrome که گزینه‌های کنترل رسانه را هنگام ارسال مستقیم از سایتی مانند YouTube نشان می‌دهد.

پس از اتمام ارسال، می‌توانید دوباره روی نماد Chromecast در نوار پیمایش ویدیو کلیک کنید و ویدیوی در حال پخش را ببینید. برای توقف پخش ویدیو، «توقف ارسال محتوا» را انتخاب کنید.

تصویری از Google Chrome که نشان می‌دهد چگونه می‌توان پخش مستقیم از منبعی مانند YouTube را متوقف کرد.

می‌توانید با استفاده از همین روش، ویدیوهای بیشتری را در هر زمان در سرویس فعلی بارگیری کنید، یا می‌توانید به سرویس دیگری که پشتیبانی می‌شود تغییر دهید و چیز جدیدی ارسال کنید.

چه زمانی باید (و نباید) بازیگران را کارگردانی کنید؟

ارسال مستقیم فرآیندی است که اکثر مردم هنگام استفاده از Chromecast با آن آشنا هستند. در اینجا زمانی است که باید از آن استفاده کنید.

شما در حال تماشای ویدیو یا گوش دادن به موسیقی هستید که توسط یک سرویس شخص ثالث مانند Netflix، YouTube یا Spotify میزبانی می شود. ریخته گری مستقیم تمیزترین تجربه را ارائه می دهد.

شما می خواهید از رایانه خود برای مرور محتوا یا لیست های پخش استفاده کنید، اما از تلویزیون خود برای تماشای آن استفاده کنید.

شما محتوای محلی دارید که توسط یک برنامه سرور رسانه مانند Plex میزبانی می شود، و می خواهید پس از انتخاب آن با رایانه شخصی، آن را از سرور Plex مستقیم پخش کنید.

و در اینجا زمانی است که نباید از ریخته گری مستقیم استفاده کنید.

می‌خواهید با محتوای اضافی، مانند نوار کناری تماشای گروهی با محتوای چت دوستانتان، محتوای تلویزیون خود را تماشا یا گوش دهید.

شما از VPN یا ابزار دیگری برای دور زدن انسداد جغرافیایی استفاده می کنید و باید قبل از رفتن به تلویزیون، ویدیو از رایانه شما (و اتصال VPN) عبور کند.

اگر امکان هدایت محتوای ارسال‌شده به Chromecast وجود دارد، توصیه می‌کنیم همیشه این کار را انجام دهید. و حتی اگر در موقعیتی مانند وضعیت ذکر شده در بالا قرار گرفتید که در آن به VPN نیاز دارید، توصیه می کنیم قبل از استفاده از صفحه نمایش یا برگه ارسال محتوا به Chromecast خود، مشکل را با یک روتر VPN یا گزینه دیگری حل کنید.

برای محتوای رایانه شخصی Chromecast به تلویزیون به چه چیزی نیاز دارم؟

قبل از اینکه بخواهیم به جنبه چگونگی بازتاب کامپیوتر شما به تلویزیون با استفاده از کروم کست یا انتقال محتوا به صفحه نمایش بزرگ بپردازیم، اجازه دهید مطمئن شویم که تجهیزات مناسبی برای انجام کار دارید.

Chromecast یا تلویزیون سازگار

ابتدا به دستگاهی نیاز دارید که بتواند جریان ارسال شده را از رایانه شخصی شما دریافت کند. برای اکثر افراد، این دستگاه مستقل اختصاصی مانند Chromecast یا Chromecast با Google TV خواهد بود. آیا در مورد تفاوت بین این دو سردرگم هستید؟ در اینجا آنچه Chromecast را از Google TV متمایز می کند (و چگونه Chromecast با Google TV آنها را ترکیب می کند) آورده شده است.

برای راهنمایی بیشتر، پس از انتخاب یکی، حتماً نحوه تنظیم Chromecast یا Chromecast جدید خود را با Google TV بررسی کنید.

Chromecast با Google TV

این پخش‌کننده پر از ویژگی‌ها، گزینه‌ای عالی برای پخش رسانه، کنترل دستگاه‌های خانه هوشمند با Google Assistant و حتی انجام بازی‌های اساسی است.

نسل‌های قدیمی‌تر Chromecast، از جمله Chromecast Ultra، نیز کار می‌کنند، اما اگر دستگاه‌های Chromecast شما آنقدر قدیمی هستند که دیگر به‌روزرسانی‌ها را دریافت نمی‌کنند، ممکن است تجربه کاربری ضعیفی داشته باشید.

همچنین می‌توانید از تلویزیون با Chromecast داخلی استفاده کنید. همه تلویزیون‌های هوشمند آن را ارائه نمی‌کنند، اما تعداد زیادی از آن‌ها را در بازار با قیمت‌های مختلف پیدا خواهید کرد، از مجموعه‌های ارزان قیمت هایسنس تا ست‌های دیوار پریمیوم سونی. اسناد مدل خود را برای هرگونه ذکر عبارت‌های زیر بررسی کنید: Chromecast، Chromecast داخلی، Google Cast، یا Google TV. تلویزیون‌های قدیمی‌تر آن را «Google Cast» و تلویزیون‌های جدیدتر آن را «Chromecast Built-in» می‌نامند، زیرا Google نام تجاری را تغییر داده است.

هنگام استفاده از قابلیت پخش درون تلویزیون خود باید به یک نکته توجه داشته باشید. برخی از تلویزیون‌ها از پخش محتوا پشتیبانی می‌کنند، اما فقط برای پخش مستقیم رسانه‌ها مانند Netflix یا Spotify. برای مثال، اگر تلویزیون هوشمند سامسونگ قدیمی‌تری دارید، می‌توانید Netflix را از تلفن یا رایانه خود به تلویزیون خود ارسال کنید. اما تلویزیون از عملکردهای Chromecast گسترده‌تر مانند آینه‌سازی دسک‌تاپ یا فرستادن تب پشتیبانی نمی‌کند. اگر در چنین شرایطی هستید، برای باز کردن قفل ویژگی‌های اضافی، باید یک Chromecast اختصاصی خریداری کنید.

رایانه ای با Chrome، Edge یا نرم افزار سازگار

علاوه بر مقصدی برای محتوای ریخته‌شده، به نرم‌افزاری در رایانه‌تان برای پخش محتوا نیاز دارید.

می توانید از مرورگرهای وب Google Chrome یا Microsoft Edge در سیستم عامل مربوطه خود استفاده کنید. Edge بر اساس موتور Chromium است و درست مانند Chrome از Casting بومی پشتیبانی می کند.

راه حل های شخص ثالث برای ریخته گری نیز وجود دارد. تعداد کمی از برنامه های رسانه مانند VLC و Plex Media Server از پخش رسانه پشتیبانی می کنند. تا آنجایی که انعکاس صفحه دسکتاپ پیش می‌رود، باید از کروم یا اج استفاده کنید. برنامه های شخص ثالثی که هرازگاهی برای این هدف ظاهر می شوند، معمولاً بسیار پوسته پوسته هستند و پشتیبانی ضعیفی دارند.

عیب‌یابی تجربه Google Chromecast شما

در بیشتر موارد، استفاده از Chromecast آنقدر تجربه بی دردسر است که به ندرت نیاز به عیب یابی آن خواهید داشت. اما اگر هنگام ارسال محتوا از رایانه به تلویزیون خود با مشکلاتی روبرو هستید، در اینجا چند نکته و ترفند عیب یابی آورده شده است.

عملکرد Chromecast شما نامنظم است

اگر Chromecast شما پاسخگو نیست یا رفتاری نامنظم دارد، باید قبل از انجام هرگونه عیب‌یابی دیگر، آن را راه‌اندازی مجدد کنید. از آنجایی که دستگاه‌های Chromecast معمولاً 24/7 وصل می‌شوند، کاملاً ممکن است ماه‌ها یا حتی سال‌ها از خاموش شدن کامل Chromecast شما گذشته باشد. (اگر تا به حال به این فکر کرده اید که آیا روشن نگه داشتن Chromecast خود برای همیشه اتلاف پول است، خوشحال خواهید شد که هزینه آن را فقط حدود 2 دلار در سال بپذیرید.)

برای راه‌اندازی کامل Chromecast خود، کابل برق را از برق بکشید و اجازه دهید حداقل 30 ثانیه بماند و سپس آن را دوباره روشن کنید.

وقتی راه‌اندازی مجدد مشکل را حل نمی‌کند، ممکن است Chromecast خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. می‌توانید Chromecast خود را با وصل کردن کابل برق و سپس نگه داشتن دکمه روشن/خاموش به حالت کارخانه بازنشانی کنید تا چراغ وضعیت در Chromecast شروع به چشمک زدن نارنجی یا زرد کند. وقتی چشمک زدن متوقف شد و یکدست سفید شد، دکمه را رها کنید. دستگاه را طوری تنظیم کنید که انگار کاملاً نو از جعبه است.

مقصد ارسال محتوا شما در دسترس نیست

اگر منوی ارسال محتوا را در رایانه خود بیرون می آورید و دستگاهی که می خواهید به آن ارسال کنید در دسترس نیست، یا دستگاه روشن نیست یا مشکل شبکه وجود دارد.

در مورد دستگاه‌های اختصاصی Chromecast، این بدان معناست که دستگاه شما به برق وصل نیست. در مورد تلویزیون‌های هوشمند با عملکرد Chromecast داخلی، این بدان معناست که آنها روشن نیستند. برخی از تلویزیون‌ها دارای عملکرد همیشه روشن هستند، بنابراین می‌توانید حتی زمانی که تلویزیون «خاموش» است، به آن‌ها ارسال کنید، اما اکثر آن‌ها این کار را نمی‌کنند و فقط در صورتی که تلویزیون قبل از بالا کشیدن منو روشن باشد، به عنوان مقصد پخش نمایش داده می‌شوند.

مشکلات شبکه همچنین می‌تواند باعث شود که Chromecast در دسترس نباشد. با فرض اینکه مشکل دیگری با شبکه یا دسترسی به اینترنت ندارید، رایج‌ترین مشکل این است که دستگاه ارسال محتوا و Chromecast در شبکه‌های مختلف هستند (مانند لپ‌تاپ شما به شبکه مهمان خانه شما و تلویزیون یا دانگل Chromecast شما وارد شده است. وارد شبکه اصلی می شوند یا بالعکس).

در مواردی کمتر، با مشکلاتی مانند استفاده از شبکه ای که «ایزوله AP» روشن است، مواجه می شوید. AP Isolation یک ویژگی امنیتی است که در آن هر کلاینت در یک شبکه Wi-Fi از هر مشتری دیگر در یک شبکه Wi-Fi جدا می شود. این در یک شبکه Wi-Fi خانگی غیر معمول است (اگرچه ممکن است آن را روشن کرده باشید، اما به طور کامل متوجه نشده باشید که چه کار کرده است). در محیط های تجاری مانند شبکه هتل ها بسیار رایج تر است.

اگر در خانه هستید، مطمئن شوید Chromecast و دستگاه ارسال محتوا در یک شبکه Wi-Fi با ایزوله AP خاموش هستند. اگر از Chromecast خود در هتل یا مکان دیگری استفاده می‌کنید، برای جلوگیری از مشکلات اتصال، از روتر مسافرتی استفاده کنید.

برگه یا دسکتاپ Casted شما Laggy است

به همان اندازه که فرستادن تب دسکتاپ یا مرورگر شما مفید است (و به همان اندازه که Google در طول سال ها این تجربه را بهبود بخشیده است)، هنوز هم تجربه ای کمتر از ایده آل است. حتی در بهترین شرایط باید منتظر کمی تأخیر و گاه به گاه مصنوعات ویدیویی باشید.

با اطمینان از اینکه پوشش Wi-Fi قوی دارید و Chromecast و دستگاه ارسال محتوا از روتر Wi-Fi شما خیلی دور نیستند، می‌توانید تجربه را تا حدی بهبود بخشید. انجام کارهایی برای بهبود سیگنال وای فای بسیار عالی است، اما اگر تأخیر یک معامله شکسته باشد، ممکن است بخواهید رایانه خود را مستقیماً به تلویزیون خود وصل کنید.

سوالات متداول درباره Chromecasting

ما در این مقاله زمینه های زیادی را پوشش داده ایم، اما همیشه سوالات دیگری وجود دارد که باید به آنها پاسخ داد! در اینجا برخی از سؤالات رایج Chromecast و ارسال محتوا آورده شده است.

ریخته گری چیست؟

Casting فرآیند شروع پخش محتوای میزبانی شده محلی یا از راه دور با استفاده از پروتکل حذف نمایش اختصاصی Google Google Cast است.

این پروتکل برای اولین بار در سال 2013 با انتشار اولین پخش کننده Chromecast عمومی شد. در سال 2014، گوگل یک کیت توسعه منتشر کرد که راه را برای اشخاص ثالث هموار کرد تا فناوری ریخته گری را در برنامه های خود بگنجانند.

آیا برای Chromecast به یک رایانه قدرتمند نیاز دارم؟

اگر در حال پخش مستقیم هستید - در جایی که از رایانه خود برای انتخاب محتوا در یک سرویس راه دور مانند Neflix یا یک سرویس محلی مانند Plex Media Server در زیرزمین خود استفاده می کنید - قابلیت های رایانه شما مهم نیست. از رایانه برای انتخاب آنچه پخش می‌شود استفاده می‌کنید و سپس سرویس یا سرور محلی کارهای سنگین را انجام می‌دهد و آن را به دستگاه مجهز به Chromecast شما ارسال می‌کند.

با این حال، اگر دسکتاپ یا تب مرورگر خود را ارسال می‌کنید، قابلیت رایانه شما اهمیت دارد. در حالی که شما نیازی به یک دستگاه بازی قوی ندارید، با هر قدرت تخیلی، رایانه شما به توانایی انجام هر فعالیتی که در حال ارسال محتوا هستید، به علاوه مقداری ظرفیت اضافی برای هزینه پردازش ویدیو یا جریان رسانه و ارسال آن به Chromecast

این در بیشتر موارد نباید مشکلی ایجاد کند، اما اگر رایانه شما قبل از شروع بازیگری با مشکل مواجه شده است، در آن صورت تجربه ای کمتر از حد مطلوب برای ارسال آن به تلویزیون خود خواهید داشت.

اگر Chromecast جدیدی را برای نیازهای ارسال محتوا انتخاب می‌کنید، قدیمی را دور نریزید. کروم‌کست‌های مدل اولیه هنوز هم برای تبدیل تلویزیون شما به یک قاب عکس دیجیتال عالی هستند.

آیا مدل‌های قدیمی‌تر Chromecast از Screen Mirroring پشتیبانی می‌کنند؟

همه نسل‌های دستگاه‌های Chromecast و تلویزیون‌های مجهز به Chromecast از عملکردهایی مانند آینه‌سازی صفحه و فرستادن تب، که در بالا توضیح دادیم، پشتیبانی خواهند کرد.

با این حال، Chromecast اصلی در ژوئن 2013 منتشر شد و سخت افزار آن در این مرحله کاملا قدیمی و ضعیف است. در حالی که برای ارسال دسکتاپ یا برگه‌ها به جدیدترین Chromecast یا ارتقا به مدل‌های قدرتمندتر که از 4K پشتیبانی می‌کنند نیازی ندارید، احتمالاً متوجه خواهید شد که فرآیند ریخته‌گری در قدیمی‌ترین مدل‌های Chromecast کمی تأخیر و لکنت دارد.

آیا می توانید Chromecast را از رایانه Mac یا Linux انجام دهید؟

بله، علاوه بر رایانه‌های شخصی Windows و کروم‌بوک‌ها، می‌توانید از هر رایانه Mac یا Linux که می‌تواند Google Chrome را اجرا کند یا دارای برنامه‌هایی با پشتیبانی از ارسال درون‌خود است، ارسال کنید.

آیا بین ارسال مستقیم از رایانه شخصی من و تلفن من تفاوتی وجود دارد؟

هیچ تفاوتی بین ارسال مستقیم از رایانه و ارسال مستقیم از تلفن شما وجود ندارد. چه یک ویدیوی YouTube یا یک نمایش جدید نتفلیکس را انتخاب کنید که در حال مرور سایت‌های مربوطه در رایانه شما یا استفاده از برنامه‌های مربوطه در تلفن خود است، به محض اینکه دکمه Cast را فشار دهید و دستگاه Chromecast خود را انتخاب کنید، فرآیند به Chromecast واگذار می‌شود. که سپس مستقیماً با سرویس صحبت می کند.

اینکه از چه دستگاهی استفاده می کنید به سادگی یک موضوع ترجیحی است. اگر دوست دارید به جای استفاده از تلفن، برنامه‌های نتفلیکس را در حین بازی با لپ‌تاپ انتخاب کنید، این کار را راحت انجام دهید.

آیا برای استفاده از Chromecast به دسترسی به اینترنت نیاز دارم؟

شما طبیعتاً به دسترسی به اینترنت برای هدایت محتوای مبتنی بر اینترنت به Chromecast خود مانند ویدیوهای Netflix یا YouTube نیاز دارید.

با این حال، برای پخش محتوای محلی مانند بازتاب صفحه رایانه شخصی یا پخش جریانی ویدیویی از سرور Plex Media Server در زیرزمین خود، نیازی به دسترسی به اینترنت ندارید.

برای مذاکره در مورد اتصال بین رایانه (یا سرور رسانه محلی) و Chromecast خود همچنان به روتر نیاز دارید. اگر قصد دارید از Chromecast به این روش در مکانی دورافتاده بدون دسترسی به اینترنت یا در اتاق کنفرانسی که نمی‌توانید Chromecast خود را به راحتی به Wi-Fi هتل متصل کنید، استفاده کنید، توصیه می‌کنیم یک روتر مسافرتی همراه داشته باشید تا از آن استفاده کنید. Chromecast شما.

آیا می توانم محتوا را از مرورگرهایی غیر از Chrome ارسال کنم؟

Chromecasting به یک مرورگر وب مبتنی بر Chromium نیاز دارد. می‌توانید از Chrome، Edge و سایر مرورگرهای مبتنی بر Chromium ارسال کنید.

شما نمی توانید به صورت بومی از Firefox یا سایر مرورگرهای غیر Chromium ارسال کنید. گاهی اوقات با برنامه‌های افزودنی یا هک‌هایی برای ایجاد راه‌حل مواجه می‌شوید، اما طبق تجربه ما، آنها ضعیف عمل می‌کنند و صرفاً نگهداری یک نسخه از Chrome در اطراف (حتی اگر از آن به‌عنوان مرورگر اصلی خود استفاده نمی‌کنید) ساده‌تر است فقط برای اهداف ارسال محتوا.

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است