متن خبر

نحوه استفاده از Split Screen در مک

نحوه استفاده از Split Screen در مک

اخبارنحوه استفاده از Split Screen در مک
شناسهٔ خبر: 268496 -
خبرکاو:

یک مک بوک M2 روی یک میز سفید.
جاستین دوینو / How-To Geek

برای استفاده از تقسیم صفحه در مک، ماوس خود را روی دکمه تمام صفحه در بالای پنجره قرار دهید تا کنترل‌های Split View نمایان شوند. یا، یک برنامه شخص ثالث مانند Rectangle یا Magnet را نصب کنید تا کنترل بیشتری بر روی قرارگیری پنجره macOS داشته باشید.

آیا به دنبال تقسیم دسکتاپ مک خود به طور مساوی بین برنامه های باز هستید؟ خبر خوب. می‌توانید از ویژگی نمایش تقسیم‌بندی داخلی اپل برای برنامه‌های تمام صفحه استفاده کنید یا یک برنامه شخص ثالث را برای کنترل بیشتر نصب کنید.

روش 1: از Split View در macOS استفاده کنید

macOS دارای یک ویژگی تقسیم صفحه داخلی به نام Split View است. این ویژگی در حالت تمام صفحه کار می کند، به این معنی که داک و نوار منو تا زمانی که ماوس خود را روی بالا، پایین یا کنار صفحه نمایش خود قرار دهید، از دید پنهان می شوند. این برای پنهان کردن حواس‌پرتی خوب است و پنجره‌های شما را در یک فضای تمام‌صفحه مجزا نگه می‌دارد (هنوز می‌توانید بین دسکتاپ جابجا شوید).

نحوه ورود به Split View

برای دسترسی به Split View، ماوس خود را روی دکمه سبز رنگ "Full Screen" در بالای پنجره ببرید تا زمانی که سه گزینه را مشاهده کنید. "پنجره کاشی به چپ/راست صفحه" را برای فعال کردن نمای تقسیمی انتخاب کنید. وارد حالت تمام صفحه می‌شوید و فهرستی از پنجره‌های باز شده را در سمت دیگر صفحه می‌بینید که می‌توانید روی آن کلیک کنید تا به سمت دیگر صفحه نمایش کاشی شود.

Split View <a href= را در macOS فعال کنید" width="730" height="337" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

نحوه تغییر صفحه نمایش در نمای تقسیم

در حالت Split View می‌توانید با کلیک کردن روی یکی از پنجره‌ها بین پنجره‌ها جابه‌جا شوید و با کلیک کردن و کشیدن یک پنجره از یک طرف به سمت دیگر، موقعیت پنجره را تغییر دهید. همچنین می توانید روی خط عمودی بین دو پنجره کلیک کرده و بکشید تا فضا بر اساس آن توزیع شود. نگه داشتن نماد سبز در بالای یک پنجره همچنین به شما امکان می دهد آن را به دیگری تغییر دهید.

دو پنجره در کنار هم در Split View در مک

نحوه خروج از Split Screen

می توانید با کلیک بر روی دکمه سبز رنگ در بالای پنجره یا زدن دکمه Esc روی صفحه کلید خود از Split View خارج شوید. این پنجره از Split View خارج می شود و دیگری به حالت تمام صفحه تغییر می کند. برای دسترسی به آن، باید با جابجایی به آن فضا یا فشار دادن دکمه کنترل ماموریت (F3) به نمای تمام صفحه بروید.

مطالب مرتبط: آیا می توانید صفحه نمایش را در آیفون تقسیم کنید؟

اگر تقسیم صفحه کار نمی کند چه باید کرد

Split View در Mac OS X 10.11 El Capitan معرفی شد، پس اگر نسخه‌ای از سیستم عامل قدیمی‌تر از آن را اجرا می‌کنید، نمی‌توانید از ویژگی داخلی استفاده کنید. یکی از برنامه های شخص ثالث زیر ممکن است راه حل بهتری باشد.

اگر الزامات سیستم عامل را برآورده می کنید و همچنان در کارکرد این ویژگی با مشکل مواجه هستید، مطمئن شوید که در هنگام انجام این کار در حالت تمام صفحه قرار ندارید. برای اینکه این گزینه ها به درستی ظاهر شوند، باید در نمای پنجره استاندارد باشید، در غیر این صورت خاکستری می شوند.

گزینه های Split View در حالت تمام صفحه خاکستری شده است

در نهایت، مطمئن شوید که «نمایش‌ها دارای فضاهای جداگانه هستند» را در قسمت تنظیمات سیستم > دسک‌تاپ و داک فعال کرده باشید.

روش 2: برای کنترل بیشتر از یک برنامه شخص ثالث استفاده کنید

برداشت اپل از مدیریت پنجره جواب می دهد، اما به سلیقه همه نیست. خوشبختانه، راه حل های شخص ثالث نیز وجود دارد. Rectangle یک ابزار رایگان و منبع باز است که این کار را انجام می دهد (با Rectangle Pro ممتاز برای ویژگی های بیشتر). ما با استفاده از برنامه مگنت (7.99 دلار) نیز موفقیت بزرگی داشتیم.

برنامه مستطیل برای macOS
مستطیل برای macOS

این برنامه ها کمی متفاوت عمل می کنند زیرا از حالت تمام صفحه برای قرار دادن ویندوز استفاده نمی کنند. با استفاده از نوار منو و میانبرهای صفحه کلید می توانید دقیقاً پنجره ها را در قسمت های مختلف صفحه قرار دهید. شما کاشی های معمولی سمت چپ و راست و انواع میانبرها مانند گوشه سمت چپ بالا، نیمه وسط، نیمه پایین و میانبرهایی برای وسط یا کوچک کردن پنجره ها نیز دارید.

برنامه Magnet برای macOS
آهنربا برای macOS

به طور پیش فرض، این برنامه ها از میانبرهای صفحه کلید Control+Option استفاده می کنند. برای مثال، با زدن Control+Option+Right Arrow پنجره‌ای در سمت راست صفحه شما کاشی می‌شود، در حالی که فشار دادن Control+Option+Enter آن را به حداکثر می‌رساند. در مورد هر دو برنامه، تمام میانبرهای صفحه کلید قابل تنظیم هستند. تسلط بر این میانبرها نیاز به برداشتن انگشتان از صفحه کلید را برطرف می کند که می تواند سرعت کار شما را تا حد زیادی افزایش دهد.

چند کار مانند یک حرفه ای

جابجایی پنجره ها در اطراف دسکتاپ Mac خود با تنها چند میانبر صفحه کلید یک مهارت قدرتمند برای تسلط است. برای بهبود بیشتر گردش کار خود، استفاده از Spotlight را برای همه چیز در نظر بگیرید و از سیری بخواهید وظایف را برای شما نیز تکمیل کند.

مرتبط: چگونه صفحه نمایش را در iPad تقسیم کنیم

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است