متن خبر

نحوه استفاده از کلید امنیتی با iPhone یا iPad خود (و چرا)

نحوه استفاده از کلید امنیتی با iPhone یا iPad خود (و چرا)

اخبارنحوه استفاده از کلید امنیتی با iPhone یا iPad خود (و چرا)
شناسهٔ خبر: 267841 -
خبرکاو:

هانا استرایکر / How-To Geek

برای ثبت یک کلید امنیتی سخت افزاری با Apple ID خود، تنظیمات را باز کنید و به Password & Security > Add Security Keys بروید. دستورات روی صفحه را دنبال کنید، سپس باید هر بار که به Apple ID خود وارد می شوید، کلید امنیتی خود را همراه داشته باشید.

آیا می‌دانستید که می‌توانید Apple ID و سایر سرویس‌های خود را در iPhone یا iPad خود با یک کلید امنیتی فیزیکی ایمن کنید؟ این کلیدها امنیت را تقویت می کنند و ورود دو مرحله ای را ساده می کنند. در اینجا نحوه کار و چند توصیه برای شروع آورده شده است.

کلید امنیتی چیست؟

کلیدهای امنیتی سخت افزاری دستگاه های فیزیکی کوچکی هستند که می توانید از آنها برای احراز هویت استفاده کنید و به جای سایر روش های احراز هویت کار می کنند. اکثر سرویس های محبوب در واقع اکنون برای محافظت از حساب های شما احراز هویت دو مرحله ای (2FA) را ارائه می دهند (و بسیاری نیاز دارند). 2FA بر دو چیز متکی است: چیزی که شما می دانید (رمز عبور خود) و چیزی که در اختیار شماست (معمولاً تلفن هوشمند شما). هنگامی که رمز عبور خود را وارد کردید، می توانید از یک برنامه احراز هویت برای دریافت کد استفاده کنید یا کد را از طریق پیامک برای شما ارسال کنید.

در بالای رمز عبور، 2FA یک لایه امنیتی دیگر اضافه می کند. کلیدهای امنیتی با جایگزینی کد امنیتی ارائه شده توسط برنامه های احراز هویت یا پیامک به خوبی در این معادله جای می گیرند. به جای تکیه بر تلفن هوشمند خود، می توانید این وظیفه را به یک کلید فیزیکی که در اختیار دارید، تخلیه کنید.

می توانید این کلید را روی یک جاکلیدی در کنار کلید خانه و ماشین خود نگه دارید و از آن برای احراز هویت تلاش برای ورود استفاده کنید. این کار خطر رهگیری کدهای پیامک توسط شخصی که شماره تلفن شما را «سیم سیم‌جک» کرده است، یا شخصی که اتفاقاً به گوشی هوشمند و برنامه احراز هویت شما دسترسی دارد، از بین می‌برد.

متأسفانه، این بدان معناست که بدون کلید امنیتی خود، نمی توانید وارد شوید. مانند هر کلید دیگری که دارید، یک کلید امنیتی نیز ممکن است به سرقت برود (اگرچه هر مزاحم احتمالی نیز باید رمز عبور شما را برای دسترسی به آن بداند. حساب ها).

مطالب مرتبط: بررسی نسخه Yubico YubiKey C Bio FIDO: سریع، هوشمند و ایمن

خرید کلید امنیتی مناسب

برای بسیاری از ما، Apple ID ما کلید بسیاری از زندگی دیجیتالی ما را در اختیار دارد. این شامل حساب‌های ایمیل iCloud، تقویم‌ها، پیام‌ها، اشتراک‌ها و خریدها، امکان مکان‌یابی و پاک کردن دستگاه‌ها از راه دور، یافتن AirTags و موارد دیگر است. مسلماً این قانع‌کننده‌ترین حسابی است که می‌خواهید قفل کنید، پس اگر می‌خواهید یک کلید امنیتی بخرید، احتمالاً کلیدی را می‌خواهید که از نعمت اپل برخوردار باشد.

اگرچه هر کلید FIDO Certified باید کار کند، اپل چند توصیه خاص مانند YubiKey 5C NFC را ارائه می دهد که باید با اکثر مدل های آیفون به دلیل عملکرد NFC کار کند. همچنین باید با اکثر مدل های مک کار کند زیرا به پورت USB-C نیز مجهز است.

کلید امنیتی NFC

Yubico - YubiKey 5C NFC

برای سازگاری عالی با اکثر مدل‌های iPhone، iPad و Mac، به‌صورت بی‌سیم با YubiKey 5C NFC تأیید اعتبار کنید.

اپل همچنین YubiKey 5Ci (همراه با کانکتورهای USB-C و هم لایتنینگ) و FEITAN ePass K9 NFC USB-A را برای کاربرانی که محدود به مدل‌های Mac با کانکتورهای قدیمی‌تر USB-A هستند، توصیه می‌کند. توجه داشته باشید که اپل هنگام ایمن کردن حساب Apple ID از شما می‌خواهد دو کلید امنیتی (یکی که پشتیبان است) ثبت کنید، پس اگر می‌خواهید از آن‌ها برای Apple ID خود استفاده کنید، یک جفت آن را خریداری کنید.

چگونه از Apple ID خود با یک کلید امنیتی محافظت کنیم

می‌توانید با ثبت حداقل دو کلید امنیتی FIDO Certified از Apple ID خود در iOS 16.3 (و iPadOS 16.3 یا macOS Ventura 13.2) محافظت کنید. این کار از Apple ID شما در طیف وسیعی از دستگاه ها محافظت می کند، مشروط بر اینکه ابتدا احراز هویت دو مرحله ای را در Apple ID خود فعال کرده باشید. شما باید دو مورد را ثبت کنید تا در صورت از دست دادن یکی از آنها یک نسخه پشتیبان داشته باشید.

برای محافظت از Apple ID خود با یک کلید امنیتی در iPhone یا iPad، به تنظیمات بروید و روی نام خود در بالای صفحه و سپس رمز عبور و امنیت > گفت ن کلیدهای امنیتی ضربه بزنید.

کلیدهای امنیتی فیزیکی <a href= را به حساب اپل خود اضافه کنید" width="730" height="256" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

از شما خواسته می شود دستگاه هایی را که در حال حاضر به Apple ID شما وارد شده اند تحلیل کنید، سپس می توانید دستورالعمل های روی صفحه را برای ثبت کلید خود دنبال کنید. می‌توانید از کلیدهای امنیتی NFC (بی‌سیم) یا لایتنینگ با آیفون استفاده کنید، اما مدل‌های iPad با درگاه USB-C می‌توانند به جای آن از کلیدهای امنیتی مبتنی بر USB-C استفاده کنند.

پس از انجام این کار، برای ورود به اپل واچ، اپل تی وی یا هوم پاد خود، باید به کلید امنیتی و یک آیفون یا آی پد دارای iOS (یا iPadOS) 16.3 دسترسی داشته باشید. نمی‌توانید با استفاده از iCloud برای ویندوز یا دستگاه‌هایی که نسخه‌های نرم‌افزاری قدیمی‌تری نسبت به موارد ذکر شده در بالا دارند، با کلید امنیتی خود وارد شوید.

همچنین برای ورود به وب، بازنشانی گذرواژه‌ها یا دسترسی مجدد به Apple ID قفل شده، گفت ن کلیدهای امنیتی اضافی به حساب خود یا حذف، باید از یک دستگاه مطمئن (که قبلاً با استفاده از کلید امنیتی وارد سیستم شده‌اید) استفاده کنید. کلیدهای امنیتی از حساب شما

نحوه استفاده از کلید امنیتی با سایر برنامه ها

سرویس های دیگر (مانند گوگل و فیس بوک) برای مدتی از کلیدهای امنیتی پشتیبانی می کردند. می‌توانید با استفاده از کلید امنیتی خود در iPhone یا iPad، خواه اتصال Lightning یا NFC (یا USB-C) باشد، به این سرویس‌ها وارد شوید. هم در برنامه های اختصاصی و هم در وب سایت ها از طریق سافاری کار می کند.

باید کلیدهای امنیتی خود را با استفاده از خود سرویس ثبت کنید. پس برای گفت ن یک کلید امنیتی برای حساب Google خود، به طور معمول وارد شوید، سپس به «Manage Your Account Google» در زیر نماد کاربر خود بروید، سپس به امنیت > تأیید صحت 2 مرحله‌ای > کلید امنیتی بروید و سپس از دکمه « گفت ن کلید امنیتی» استفاده کنید. کلید خود را ثبت کنید

کلید امنیتی <a href= را به حساب Google خود اضافه کنید" width="730" height="310" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

برای هر سرویس دیگری که می خواهید با کلید امنیتی خود استفاده کنید، باید این کار را انجام دهید. اکنون بسیاری از سرویس ها از این نوع ورود از جمله اینستاگرام، eBay و 1Password پشتیبانی می کنند و حتی ممکن است به آن نیاز داشته باشند. همه خدمات با انواع کلیدها سازگار نیستند، پس ممکن است لازم باشد قبل از خرید کمی تحقیق کنید.

وقتی وارد حسابی می‌شوید که نیاز به استفاده از کلید امنیتی شما دارد، باید با استفاده از Lightning یا NFC (و USB-C در iPad) تأیید کنید.


هنگامی که دستگاه ها و برنامه های خود را ایمن می کنید، بیاموزید که چگونه می توانید آیفون خود را در حالت قفل ایمن تر کنید، با یک مدیر رمز عبور شروع کنید و به طور کلی به صورت آنلاین ایمن بمانید.

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است