سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

نحوه استفاده از پیام های گوگل برای وب

how-to-use-google-messages-for-web-1-compressed.jpeg
آیا می‌دانستید می‌توانید از طریق برنامه پیام‌های Google در هر مرورگر وب با استفاده از رایانه خود پیام‌های SMS ارسال کنید؟ این یک راه راحت برای ارسال پیامک به افراد موجود در فهرست مخاطبین شما است، حتی زمانی که تلفن Android خود را در دست ندارید. در اینجا همه چیزهایی که باید درباره Google Messages برای وب و همچنین نحوه شروع استفاده از برنامه در رایانه خود بدانید آمده است. فهرست مطالب Google Messages برای وب چیست و ...

آیا می‌دانستید می‌توانید از طریق برنامه پیام‌های Google در هر مرورگر وب با استفاده از رایانه خود پیام‌های SMS ارسال کنید؟ این یک راه راحت برای ارسال پیامک به افراد موجود در فهرست مخاطبین شما است، حتی زمانی که تلفن Android خود را در دست ندارید.

در اینجا همه چیزهایی که باید درباره Google Messages برای وب و همچنین نحوه شروع استفاده از برنامه در رایانه خود بدانید آمده است.

فهرست مطالب

Google Messages برای وب چیست و چرا از آن استفاده می کنیم؟

Google Messages برای وب یک نسخه وب از برنامه پیام رسانی است که در تلفن Android خود استفاده می کنید. به لطف نسخه وب، اکنون می توانید بدون نیاز به دانلود برنامه اضافی با دوستان و همکاران خود در رایانه خود چت کنید.

این ابزار یک راه حل عالی برای افرادی است که نمی خواهند از شبکه های اجتماعی استفاده کنند یا تمایلی به اشتراک گذاری پروفایل رسانه های اجتماعی خود با افراد خاصی ندارند. استفاده از برنامه وب ساده است و برای کاربران با تجربه صفر در زمینه برنامه های پیام رسانی مناسب است.

این برنامه به کاربران اجازه می دهد پیام های متنی را از رایانه شما ارسال کنند. Google Messages برای وب یک سرویس گیرنده وب برای برنامه Android Messages شما از تلفن شما است که برای کاربران Android، iPhone، تبلت Android، iPad، Windows، یا Mac قابل دسترسی است. شما یک نمای کامل از همه پیام‌های خود را از برنامه تلفن همراه Google's Messages مستقیماً در مرورگر وب رایانه خود دریافت می‌کنید، اما با الزامات و محدودیت‌های خاص.

Google Messages برای وب چگونه کار می کند؟

Google Messages برای وب برنامه وب شما را با برنامه تلفن همراه Google Messages پیوند می دهد. این به شما امکان می دهد به تمام چت ها و پیام های تلفن خود دسترسی داشته باشید و به شما امکان می دهد پیام های SMS را از دسکتاپ یا لپ تاپ خود از طریق تلفن هوشمند خود ارسال کنید.

از آنجایی که هنوز از برنامه تلفن همراه برای ارسال این پیام‌ها استفاده می‌کنید، هنگام ارسال پیام‌ها با استفاده از Google Messages برای وب، همان هزینه‌های شرکت مخابراتی اعمال می‌شود.

در عین حال، اگر هم شما و هم گیرنده RCS را فعال کرده باشید (پیام‌رسانی خدمات ارتباطی غنی - یک پروتکل ارتباطی یا سرویس پیام‌رسانی که برای جایگزینی SMS و MMS در نظر گرفته شده است)، می‌توانید با استفاده از اتصال اینترنتی منحصراً برای ارسال و دریافت پیام‌ها از پرداخت هزینه جلوگیری کنید. .

جدا از متن، می‌توانید از Google Messages برای وب برای تبادل استیکر، شکلک، GIF و فایل‌های رسانه‌ای پیوست شده با سایر کاربران استفاده کنید.

الزامات اصلی و عملکرد

در حالی که Google Messages برای وب در طیف گسترده ای از دستگاه های Android در دسترس است، در همه آنها در دسترس نیست. اگر گوشی هوشمند شما از نسخه اندروید پایین‌تر از اندروید ۵.۰ استفاده می‌کند، متأسفانه نمی‌توانید به Google Messages برای وب دسترسی پیدا کنید. اگر گوشی شما دارای اندروید ۵.۰ و بالاتر باشد، می‌توانید از این برنامه استفاده کنید. اگر مطمئن نیستید که کدام نسخه اندروید را دارید، راهنمای ما را تحلیل کنید.

همچنین قبل از اینکه بتوانید از Google Messages برای وب استفاده کنید، باید مطمئن شوید که از آخرین نسخه برنامه تلفن همراه Messages استفاده می کنید. برای به‌روزرسانی برنامه تلفن همراه خود، فروشگاه Google Play را در تلفن هوشمند خود باز کنید و پیام‌های Google را جستجو کنید. اگر به‌روزرسانی را در کنار نام برنامه می‌بینید، آن را انتخاب کنید تا نسخه فعلی برنامه خود را ارتقا دهید.

برای اینکه بتوانید از Google Messages برای وب استفاده کنید، لازم نیست کاربر ChromeOS باشید. با این حال، شما فقط می توانید از برنامه در یک مرورگر وب (Google Chrome، Mozilla Firefox، Safari یا Microsoft Edge) استفاده کنید.

در نهایت، حتی اگر برنامه Messages by Google در دستگاه‌های iOS پشتیبانی نمی‌شود، همچنان می‌توانید با استفاده از Google Messages برای نسخه وب برنامه از این برنامه در هر دستگاه Apple استفاده کنید.

محدودیت ها و معایب

واضح ترین محدودیت این است که نمی توانید از Google Messages برای وب به صورت آفلاین استفاده کنید. Google Messages برای وب رایانه و برنامه تلفن همراه شما را از طریق اتصال به اینترنت پیوند می دهد. این بدان معناست که برای اجرای Google Messages برای وب به Wi-Fi یا اتصال داده نیاز دارید.

اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ دهد و اتصال شما قطع شود، نمی‌توانید به گپ زدن در برنامه ادامه دهید. اگر قصد دارید مکالمه کاری در Google Messages برای وب داشته باشید، این چیزی است که باید به خاطر داشته باشید.

Google Messages برای وب محدودیت دیگری نیز دارد. از آنجایی که این یک برنامه وب است، می‌توانید مکالمه‌های فعال را هر بار در یک برگه داشته باشید. حتی اگر برنامه پیام‌های تلفن همراه خود را به Google Messages برای وب در دستگاه‌های مختلف پیوند دهید، می‌توانید هر بار فقط از یکی از آنها برای گپ زدن استفاده کنید.

داشتن Google Messages برای وب به عنوان یک برنامه وب بیش از یک نقطه ضعف دارد. به عنوان مثال، اگر چندین برگه در مرورگر خود باز دارید، باید انگشت خود را روی آن بکشید تا برگه‌ای را پیدا کنید که برنامه پیام‌ها را در آن باز کرده‌اید. اگر آن را در پس‌زمینه اجرا می‌کنید، هر بار که نیاز به پاسخ دادن به متن دارید، باید سایر برنامه‌ها را کوچک کنید.

گزینه ای برای دانلود و نصب برنامه google Messages در رایانه شما وجود دارد، اما این گزینه فقط برای کاربران Google Chrome در دسترس است.

نحوه استفاده از پیام های گوگل در رایانه

اکثر کاربران Android پیام‌ها را از قبل روی تلفن‌های خود نصب کرده‌اند - مانند جدیدترین تلفن‌های Google Pixel و Samsung Galaxy. اگر نمی‌توانید Messages by Google را در بین برنامه‌های Android خود پیدا کنید، باید آن را از Play Store دانلود کرده و روی گوشی هوشمند خود نصب کنید.

هنگامی که برنامه دانلود شد، پیامی دریافت خواهید کرد که از شما می خواهد آن را برنامه پیام رسانی پیش فرض خود قرار دهید.

پس از تأیید آن، می توانید سرویس گیرنده وب Messages را در رایانه خود راه اندازی کنید. برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید.

  در رایانه خود، یک مرورگر وب باز کنید. سپس به صفحه وب messages.google.com بروید.

  در گوشه سمت راست بالا، Messages for web را انتخاب کنید.

  پیام‌ها را در تلفن Android خود باز کنید.

  در داخل برنامه پیام، سه نقطه در گوشه بالا سمت راست را انتخاب کنید و Device pairing را انتخاب کنید.

  دکمه آبی اسکنر کد QR را در وسط صفحه انتخاب کنید. برنامه از شما می خواهد که به Messages اجازه دهید عکس بگیرد و فیلم ضبط کند.

  دوربین خود را به سمت کد QR نشان داده شده توسط Google Messages برای وب در مرورگر خود بگیرید. این برنامه پیام های تلفن همراه شما را با برنامه وب جفت می کند. همچنین می‌توانید چندین رایانه را به برنامه «پیام‌ها» در تلفن همراه خود پیوند دهید، اما نمی‌توانید از این برنامه در همه آنها به طور همزمان استفاده کنید.

تمام است، دستگاه های شما جفت شده اند و می توانید از Google Messages برای وب در رایانه خود استفاده کنید. اگر می‌خواهید دفعه بعد همان دو دستگاه به‌طور خودکار جفت شوند، گزینه «به یاد داشته باشید این رایانه» را در مرورگر خود روشن کنید.

می توانید بدون نگرانی در مورد از دست دادن هیچ پیامی، به استفاده از برگه های دیگر در مرورگر وب خود ادامه دهید. هنگامی که متن های خوانده نشده در برنامه دارید، نماد پیام ها در برگه مرورگر شما یک اعلان قرمز و تعداد پیام های خوانده نشده را در کنار آن نشان می دهد.

اگر ترجیح می‌دهید از برنامه‌های خود در حالت تاریک استفاده کنید، می‌توانید پیام‌های Google برای وب را تیره‌تر نشان دهید و کنتراست را به آن اضافه کنید. برنامه را در مرورگر خود باز کنید، نماد سه نقطه عمودی را انتخاب کنید تا گزینه های بیشتر > تنظیمات > انتخاب طرح زمینه > تاریک باز شود.

چگونه Google Messages را برای وب روی رایانه خود نصب کنید

هیچ برنامه Google Messages برای وب مستقلی وجود ندارد که بتوانید آن را دانلود و در Windows یا MacOS نصب کنید. با این حال، اگر کاربر Google Chrome هستید، همچنان می‌توانید Google Messages برای وب را به عنوان یک برنامه Chrome دانلود و نصب کنید. برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید.

  در رایانه خود، Messages for Web را در Google Chrome باز کنید.

  منوی سه نقطه را در گوشه سمت راست بالای کروم باز کنید.

  از منو، Install Messages را انتخاب کنید.

اکنون می توانید از Google Messages برای وب به عنوان یک برنامه مستقل در رایانه خود و نه فقط در داخل مرورگر خود استفاده کنید.

نحوه لغو جفت کردن پیام های گوگل برای وب

وقتی استفاده از Google Messages برای وب تمام شد، می‌توانید برنامه وب و برنامه تلفن همراه خود را لغو جفت کنید. به خصوص اگر از Google Messages برای وب در رایانه کاری خود استفاده می کنید تا دیگر افراد اطلاعات شخصی شما را نبینند، توصیه می شود.

می‌توانید برنامه‌های پیام‌های خود را از دستگاه Android یا از برنامه پیام‌های Google برای وب در رایانه خود لغو جفت کنید.

نحوه لغو جفت کردن پیام ها برای وب در اندروید

  برنامه Messages را در گوشی هوشمند خود باز کنید و منوی سه نقطه را در گوشه سمت راست بالای صفحه باز کنید.

  Device Pairing را انتخاب کنید.

  در صفحه بعد، در بخش دستگاه‌های مرتبط ، نماد X را در کنار دستگاهی که می‌خواهید قطع کنید، انتخاب کنید. برای تأیید، Unpair را انتخاب کنید.

  همچنین می‌توانید Unpair all devices را در پایین صفحه انتخاب کنید تا اتصال همه دستگاه‌ها قطع شود.

نحوه لغو جفت کردن پیام ها برای وب در رایانه

  در دسکتاپ خود، Google Messages برای وب را در مرورگر خود باز کنید.

  منوی سه نقطه را باز کرده و Unpair را انتخاب کنید.

  برای تأیید، Unpair را انتخاب کنید.

تمام است، تلفن هوشمند و رایانه شما دیگر به هم متصل نیستند.

راه های دیگر ارسال پیامک از رایانه

ارسال پیامک از رایانه می تواند در موقعیت های مختلف بسیار راحت باشد. اگر پیام‌های Google را برای وب دوست ندارید یا به دلیل یکی از محدودیت‌های برنامه نمی‌توانید از آن استفاده کنید، راه‌های زیادی برای ارسال متن از رایانه وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید.

بسته به دستگاهی که استفاده می کنید، ممکن است بخواهید iMessage (iOS، Mac)، WhatsApp Web (iOS، Android، Mac، Windows) یا حتی برنامه گفت نی ایمیل به پیامک (Google Chrome) را انتخاب کنید. توصیه می کنیم قبل از تصمیم گیری در مورد روشی که متناسب با نیاز شماست، چند روش مختلف را امتحان کنید.

خبرکاو